2 válce ze Salaše

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Bolevak
Příspěvky: 1113
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: 2 válce ze Salaše

#1531 Nový příspěvek od Bolevak »

No malinovka při západu slunce vypadá krásně 👍👍

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: 2 válce ze Salaše

#1532 Nový příspěvek od Peter768 »

Nejaký malý pollitrák :red: :D. To mi k tebe nepasuje :smich:
Ale fotka perfektná :D 8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1533 Nový příspěvek od Sniper »

Jo hoši, tuplák zůstal ve skříni.
Ale to vůbec nevadí, malých bude alespoň více :pivo:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: 2 válce ze Salaše

#1534 Nový příspěvek od Pavel »

tak sem asi udelal blbost v srotaku byl vzimne torzo motoru zetor 25 mohl sem vam ho koipit abyste mnely dily mnel diru v bloku od mrazu nekdo to i lepil a byl orezlej a neslo setrvakem otocit ale pumpa,vstrik cerpadlo ,hlava s obranym vrchem am byly i vana na spodku chteli v tu dobu 15 kc za kg pri prodeji

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1535 Nový příspěvek od Sniper »

Já jen, kdo letos čeká fotky ze sena, že poprvé nesuším :-/
Většinu louky udržuji Johnem pravidelným sečením a ten zbytek si usušil soused, kamarád, se kterým jsme vypili spousty piv :pivo:
No a ten mi dnes popisoval technické problémy těch a oných známých, kteří se sušením měli.
Jsem rád, že jsem letos v pohodě a mohl jsem od pátku do neděle vzít mašinu a jet si také užít života trochu jinak :typek:
Tak ať se všem dobře usuší a je to brzy pod střechou, vím kurwa moc dobře, co je to za dřinu :prace:
Nejen na tyto pardály si jdu otevřít ještě jedno :)

Obrázek

Asi nejhezčí vzpomínky na seno mámz této doby ;-)

http://nasetraktory.sk/forum/viewtopic. ... e#p1368510
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: 2 válce ze Salaše

#1536 Nový příspěvek od dvk »

Zdar pardále, jak se to všecko mění. My letos poprvé bez Variny a hrabí, zato s traktorem, bubnovkou a hrabačkou. Až se vyspím z euforie, snad nahraju pár fotek. 8) Každopádně naše je hotové, ješte pohrabu louku kamarádovi a bude splněné.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1537 Nový příspěvek od Sniper »

Tak to rád slyším 8)
O pozemky je třeba pečovat.
To víš, koupil sis pořádný traktor, tak hezky makej :prace: Hlavně, ať se dílo daří a bez poruch ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: 2 válce ze Salaše

#1538 Nový příspěvek od Peter768 »

Tá práca okolo sena, to sa dá vydržať. Či už s ručnou technológiou alebo strojovou - tá ma baví.
Druhá, za mňa smutná vec je, že v mojom prípade to nemá "čo žrať". :( Možno za chvíľu príde oba, že budem musieť niečo chovať :(
Zatiaľ som len pri spomienkach :(

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1539 Nový příspěvek od Sniper »

Peter768: Seno je relax, každý rok od děcka se na tu dobu těším, ale kurwa, abych 14 dní dával dohromady stroje a ještě se poseru, abych se stresoval z počasí a honil jak kokot, to se mu fakt nechce, takže si teď dávám pauzu ;-)
Navíc já seno nepotřebuji, dělal jsem ho sousedovi, který má sena dost a zase nechce sušit moji louku :-/
Ale vím, že zase jednou přijde den, kdy do sena vletím, ještě si na to znovu sestavím žebřiňák 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: 2 válce ze Salaše

#1540 Nový příspěvek od dvk »

My to taky neděláme pro sebe, suším to sousedovi s poníkem. Jednak máme mezi sebou takový bartr práci za práci a druhak ty pozemky už leta udržuju a udržovat chci, mám je po dědovi. Takže stejně bych to někam odvozit musel. A navozit to do ohrady je neskonale lepší pocit než to naházet někam do debřa. 8) Já nejsu zvířecí typ, ale třeba kluci se toho jednou chopí.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1541 Nový příspěvek od Sniper »

To máš naprostou pravdu ctí Tě to že se chceš o svůj pozemek a bez DOTACÍ starat 8)
Já zase nevím, jak naložím se dvěma hektary orné, co nám vrátili zemědělci, napadla mě plantáž vánočních stromků,protože je to od baráku daleko cca 70km.
Tady tu louku jsem sekl a sušil jenom proto, že tak nějak vnitřně cítím se o pozemek starat, i když není můj, ale je součástí nájmu. Hezké je, že já se mrdám a přitom je v dotačním programu místního družstva.
No to je už moje blbost. :-/
Seno jsem sušil pro to, že má soused dobytek a bylo mi líto louku mulčovat bez užitku, nebo se na ni vysrat úplně.
Na druhou stranu mi to žere čas a peníze s výsledkem, že by sice každý seno chtěl, ale bez práce a dopravy rovnou pod nos.
A to se v současné době zase nechce mi.
Myslím tak trochu i na sebe, takže to seču sekačkou 1x14 dní, s John Deerem je to hned a mám klid no.
Ale Tvůj přístup plně podporuji a chválím, kdyby tak uvažoval a choval se alespoň každý druhý majitel pozemku...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: 2 válce ze Salaše

#1542 Nový příspěvek od dvk »

:friends: Dík ...

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1543 Nový příspěvek od Sniper »

Seno jsem sice nedělal, ale motám se kolem něho pořád :-/ :prace:
Už se těším, až bude sbírat a vozit balíky Tatra.


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: 2 válce ze Salaše

#1544 Nový příspěvek od dvk »

8)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1545 Nový příspěvek od Sniper »

5 dní bez signálu na hranici VVP, úžasný zážitek 8)
Bez elektřiny, mobilu, jen vlastní zásoby, voda ze studánky a Odry.
Takhke si představuji dovolenou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“