2 válce ze Salaše

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20811
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 2 válce ze Salaše

#1576 Nový příspěvek od ota »

Koukám, že máš stejnou činnost jako můj syn. Na dvoře ,,rozkapává" asi 3 tyhle kola. Tuhle je přivezl kuli diskům. Z inzerátu. Pantatíkovi jsme řekli, že je přikulil ze zahrady. Nějak posledni dobou do všeho pindá! Že to vám nestačí tři ty 5 tuny? Nebo naco další čtvrtej traktor a tak. Tuhle bouchal palicej a slyším ostré nadávky. Že kterej debil tam dal ten kroužek na disk co se vždycky hodil do kopřiv, když se kolo skládalo! Pod tím kroužkem tak 6 mm narostlé hutné rzi. A kupodivu ten kroužek měly všechny tři kola. Asi tak 20 let někde odpočívaly. Takže zdatně zaretlí. Máme ten velkej srážeč doma. No nekecám mu do toho. Já už jsem si pár desítek těhle kol oddělal. Jsem hendikepovanej tou druhou kýlou. Jak se do něčeho podobnýho naseru, kýla pak zlobí. Těhle kol se tu teď poflakuje tolik, že by jsme asi lehce osadili kompletní transportu! No tři 5 tuny a ještě sem tam nějakej nalezenec třeba UVčkovej se tu poflakuje. Nedávno dovlekl dvě 14 plátnový a byly plný kozích bobků. Tzv ,,dlouhodobě skladovaný! ". :D A včera jsem obdržel čumkartu že možná bude valníček. Podle cenovky. :-/ Mám to zdatného nástupce! :typek: :prace:

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: 2 válce ze Salaše

#1577 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ja páni, tož to není možné 😂 :friends: no to je dost kurnik. To sa bude jezdit 🏇
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1578 Nový příspěvek od Sniper »

:D :D :D Ota, jak jinak 8)
No já gumu z disku srážím 5kg kladivem a dvěma dubovýma klínama, které jsem teď nemohl najít, když v dílně buduji montážní jámu, tak jsem si říznul 2 z břízy.
Až budu dělat 12 kol na V3S, tak to asi zavezu do pneučka :-/

No jo, to se to bude jezdit, celých 500m zpátky pod Jasany, kde bude hnít další rok, jako všechno ostatní :smich:
Ale uvažoval jsem, že až bude V3S valník, tak ji zapřáhnu za ní, na svážení balíku pecka 8)
Jinak se mi s tou 5t pěkně couvá, dneska mě to překvapilo, najel jsem napoprvé k dílně cca 15m z cesty, kde to mám úzké, tak jsem celkem i čuměl :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20811
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 2 válce ze Salaše

#1579 Nový příspěvek od ota »

Kola z V3sky to je paráda. Ty jdou dobře. Nejhorší jsou tyhle ty valníkový z 5, nebo 7 tuny. Co mají ten kroužek vyndavací mezi diskem a rantlem gumy. Těch Vejdovejch jsem se nabouchal! Nejlíp je upustit tlak a pojezdit. Ale na ne prázdným, to se zkurvěji ventylky. A pak to rozebrat. Gumařovi už delší dobu slibujeme 4 kola. Jedno je z UNK a ostatní Kolos. Zout a dom s níma opískovat a pak nazout. Dvě máme fungláče made in Ukrajina. Na hona. Zatím na to nějak nezbývá čas. No nakládat ještěrkou. Kdysi jsem dvě kola z Kolosa dělal doma sám. Dneska bych to už nedal. To jsem byl ještě jura!
Ten srážeč je super věc. Syn to tuhle koupil. No já bych se vošíval s tou cenou. Ale párkrát bouchneš za zantl a je rantl staženej. A nenadřeš se u toho jak s tou palicí.
Mě se nejlíp zouvaly kopřiváci když jsem je položil naležato, nalil vodou do rantlu a nechal v zimě třeba 14 dní a dolíval vodu. Pak když přestalo mrznout na ně! A to šly dolů jako fík. Samo že jsem dělal z 5 tuny asi dvě kola a musel jsem natlouct klínky dokola a zalívat. A zase natlouc a zalívat. Větší klínky a tak dál. Gumy byly přirostlí.
Jo co mě udivuje, tuhle jsem chtěl 20" duši na RCW s tím dlouhým ventylkem a prej se to nedělá. Dal mi s rovným. No ale co s ní? A gumař ty chceš ten zahnutej dlouhej ventyl? Jasně jo chci. Vyndám ho z kapsy byl vevnitř urvanej. On došel do šuplete vyndal stejnej a tenhle jo? Jo ten. Tak tady tu duši nechej a já to to přehodím. No a jak přrhodím, však ten rovnej ventyl je na takovým kopečku a zavařenej. A on jednoduše, te puvodní uříznu a nalepím tam tenhle. No to jsou mi novoty! :(

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1580 Nový příspěvek od Sniper »

ota píše: stř bře 08, 2023 2:36 pmA on jednoduše, te puvodní uříznu a nalepím tam tenhle. No to jsou mi novoty! :(
Takhle jsem nechal opravit traktorové, ještě poctivé, hrubé ČSSR duše, když mi na nich kokoti v pneuservise ztrhly ventily při demontáži.
A ještě drze na mě, že ty duše stojí za hovno, že musím koupit nové :vztek:
Něco jsem mu řekl a už kmital.
Na původní díru nalepil latu s ventilem a byl klid 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Pavel
Příspěvky: 8272
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: 2 válce ze Salaše

#1581 Nový příspěvek od Pavel »

bezne se ventilky prelepujo kdyz se utrhnou oto ty duse se ze zahlim ventilem porad delaj to ji bud nemel nebo se ty s rovnym potreboval zbavit sou i duse ze je nalepenej jen zavit a ty sy das potrebnej konec zahnutej, rovnej nebo jinej tvar driv se ventilky do dusi v kladaly mezi matky

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1582 Nový příspěvek od Sniper »

Dneska druhé kolo, tentokrát již za použití těžké techniky :prace: :smich:


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: 2 válce ze Salaše

#1583 Nový příspěvek od Chose11 »

No ty jsi hrdina takovou technikou :D Měl jsi včera říct, přejel bych ti to pořádným autem a bylo by to dole jedna dvě! ;-)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1584 Nový příspěvek od Sniper »

Chose11 píše: pon bře 20, 2023 6:37 pmMěl jsi včera říct, přejel bych ti to pořádným autem
Myslíš to, co ti při rozjezdu chcíplo? :smich: :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1585 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Ukazoval ze tam nechal trojku... Ted je otazka jestli byla trojka v prevodovce nebo v zile... 8) :D :D

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: 2 válce ze Salaše

#1586 Nový příspěvek od Chose11 »

Nechal jsem převodovku na rychlé řadě, na redukovanou trojku se rozjíždím běžně :D
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1587 Nový příspěvek od lukisek 099 »

:smich: :smich: :smich: taky dobre oduvodneni

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1588 Nový příspěvek od Sniper »

Já se z vás poseru :smich: :smich: :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3127
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1589 Nový příspěvek od lukisek 099 »

Tak si dojdi aspon na zachod. Ne ze to vyhodis kde te zrovna popadne :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: 2 válce ze Salaše

#1590 Nový příspěvek od Chose11 »

Pak do toho nemá člověk šlápnout.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“