2 válce ze Salaše

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: 2 válce ze Salaše

#1516 Nový příspěvek od Jančo66 »

Mne sa to stalo ešte na starom čerpadle, že mi natlačilo naftu cez elementy do vane. Ale potom som spravil čerpadlo a vymenil elementy, tak vždy už zo zvyku vypínam kohút na nádrži. Bežná rutina :-)
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1517 Nový příspěvek od Sniper »

Jančo66: Já ho vypnul 2x na modrákovi a pokaždé jsm zůstal někde viset :smich:
U motorky s tím problém nemám, na traktorech nevypínám. Modrák má udělané čerpadlo, no Polák ho bude muset mít taky.
Na druhou stranu alespoň mám většinu karbonu vyčištěného 8)
Dneska zkusím start, tak uvidíme.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1518 Nový příspěvek od Sniper »

Začíná mě ten Polák srát kurwa :vztek:
Tam snad není nic normálně.

Absenci termostatu kompenzujeme snížením výkonu chlazení :evil:

Obrázek

To, že je tam vodní pumpa z majora bych pochopil, ale že mechanik zajistil šrouby řemenice pěkně zajišťovacím plechem v teple dílny a pak to jako komplet namontoval na traktor, hezky překryl chladičem, to jsem myslel, že mě jebne :kladivo:

Obrázek

Takže já jak kokot, abych sundal vrtuli a nemusel rozjebat půl traktoru, jsem jednou rukou držel zrcátko a druhou jebal šroubovákem proti srsti, abych ty plechy alespoň trochu odehnul a mohl nasadit klíč.
Klouby mám hezky dodřené od žeber chladiče :nee:

Obrázek

Tak dobrou chuť, pokud právě obědváte 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: 2 válce ze Salaše

#1519 Nový příspěvek od ota »

To Snipere buď rád že je to ,,rozebiratelný" spoj. To mi tu máme na dvoře hona už aspoň 3 měsíce a postupně procházíme opravy. Když jsme odbrousili všechny sváry na zadní nápravě a konečně rozebrali svisláky které někdo pro jistotu zavařil vše jsem opět co chybělo vyvařil, obrobil vyměnil a sesadili jsme náboje a kupodivu sešroubovali jak to má být. Poté jsme nápravu sundali z koz a nechali jen pod závažím špalek, protože závaží někdo samozřejmě přivařil k rámu a budeme to odbrušovat. Tak jsme nasadili kola a syn se opřel do kola z boku a zakýval a zjistil asi centymetrovou vůli na středovém čepu. Dal si karton a vlezl pod hona a tam středový čep. Samozřejmě ho někdo místo segrovky obtáhnul elektrodou. Prej to možná půjde odbrousit pravil zpod hona syn. Takže až přestane pršet zaleze tam na dobu s karbikem a odbrousí. Pak to přijde ven a uvidíme co nám předchozí majitel zase nadělil uvnitř čepů. :D
Když je to takhle je to pakec, ale myslím že náš hon by tam měl bambule sváru. Pak celé ven a vše opravit.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1520 Nový příspěvek od Sniper »

ota: Já vždycky tvrdím, že svářečku a silikon pouze do rukou lidí, kteří opravdu vědí co dělají 8)
Tož ať se podaří brzy dát dohromady.
Vzpomněl jsem si na svoje časy v TS a.s. kdy jsem trávil víkendy s "honem" a "trambusem"
Tedy UN 053 a Š 706 MTS 24.
Jo to byly časy ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 2 válce ze Salaše

#1521 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Nechápem, o čo ti ide :friends: .
Pekne to všetko poopravuj a bude to 8)
Hlavne, že ťa drží zmysel pre humor :smich:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1522 Nový příspěvek od Sniper »

Ursus 73 píše: stř čer 08, 2022 12:46 am Nechápem, o čo ti ide :friends:
O tu práci navíc a zbytečně promrhaný čas který nemám :-/
Samozřejmě že to dám dohromady, tak jako všechno nakonec 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1523 Nový příspěvek od Sniper »

Tak dneska jsem půl dne skládal 4 listou vrtuli na pumpu z majora, kterou tam mám.
No kurva to byl zase porod,
Pumpa má hřídel, na ní je unašeč, řemenice, mezikus a vrtule. Když jsem to složil osazením tak, jak to má být, protože si nevšiml, jak to bylo zbastlené předtím, tak po nasazení řemene mi tento dřel o víko regulátoru. :-/
Jinak to ani kvůli slicování spojů složit nejde.
Pak jsem si všiml, že původní 2 listá vrtule byla upravena kladivem v místě styku s řemenicí, jako by sklepána na plocho, aby mohla být přiložena přímo na ní. To jsem už pěnil :vztek:
Nakonec jsem tedy použil delší šrouby a složil to v pořadí unašeč, mezikus, řemenice, 4 matice M10 vymezující prostor mezi řemenicí a náběhem vrtule a vrtulí samotnou.
Opravil výpustný kohout a nalil fridex.
Začalo chcát asi ze 3 spojů hadic , které jsem měl sundané, takže znovu vypustit, opravit a nalét.
Pak jsem vyšrouboval traktor ze stodoly ven, a po nažhavení a 2x protočení motoru mi umřela den předem nabitá baterie.
Mezi tím jsem si všiml, že mám fridex v olejové jimce čističe vzduchu a ne jen ve výfukovém potrubí :-/
Připojil jsem nabíječku na mrtvou baterii a po 30ti minutách zkusil start, marně.
Nabijel jsem dál a po 15ti minutách přišla bouřka.
Takže vše odpojit, schovat a traktor zašroubovat zpět.
Tak jsem si otevřel pivo a Republiku :pivo:
Ještě, že to zachránil ten chlast, jinak by to byl totálně promrdaný den bez výsledku :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 2 válce ze Salaše

#1524 Nový příspěvek od pavel sk »

Tak to je naozaj "vydareny" den :) . Tiez dnesok zalievam 12% Zlaty Bažant :) :) Ja by som tam dal racej origo 25-kovu pumpu a vsetko okolo nej tak, ako ma byt. Ak ti tie sroby na podozenej vrtuli matkami povolia, tak ti to tam vsetko rozbije vratane chladica. Navise ak je ta vrtula tak dokatovaná tak moze byt zdrojom vybracii a budu odchadzat loziska na pumpe. Asi pred trom rokmi som riesil popraskanu a dolamanu plechovu vrtulu na Kristale 12045.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1525 Nový příspěvek od Sniper »

pavel sk : Samozřejmě, že tam dám pumpu origo, ale to bych jí musel mít skladem :-/
Teď jsem jednu měnil namodrákovi.
Pokud bude ve Vrádišti, tak ji vemu, včetně velké řemenice, origo hadic a trubek předělám to na 2x klínový řemen, jak to bylo původně.
Vrtuli nemám původní, ale novou, 4 listou, šrouby pevnostní s pérovkama, vrtule neháže, ale přišla o středové uložení díky vymezení matkami.
To bude jen na chvíli, než to předělám.
No hlavu budu muset stejně asi řešit.
Možná proto pantáta vyhodil termostat, jestli se mu to hřálo brzy. Uvidíme provozem.
Zlatý bažant není špatný, pořád lepší, jak Urpín, nebo Šariš :smich:
Tak ať chutná :friends:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: 2 válce ze Salaše

#1526 Nový příspěvek od Jančo66 »

Keď som sa tomu venoval viac, zložil som dve pumpy s tou sadou od chalanov z Vrádišta. Stačilo tam len dorobiť zápich na jednu segerku, inak je tá sada v pohode. No a urobiť sedlo pre ucpávku v telese obalu pumpy.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: 2 válce ze Salaše

#1527 Nový příspěvek od Ursus 73 »

To vieš, kamarát, nie vždy sa darí :prace:
Toto ti schvaľujem, tiež sa mi páči keď má motor dva remene 8)
"Pokud bude ve Vrádišti, tak ji vemu, včetně velké řemenice, origo hadic a trubek předělám to na 2x klínový řemen, jak to bylo původně."
Ono pod tú propelu by stačilo vysústružiť krúžok s osadením a bolo by to dobré, ale už by to nebolo origoš... inak jedna vodná pumpa po oprave by sa aj mne zišla, na modrom áčku je kolík v odtokovej dierke.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1528 Nový příspěvek od Sniper »

Ursus 73 píše: pát čer 10, 2022 10:34 amna modrom áčku je kolík v odtokovej dierke.
:smich: :smich: :smich:
Klasická oprava :D
Když budeš často mazat, tak to vydrží dlouho.
Já jsem chtěl na modraku doplnit Staufferovu maznici, tak po odšroubování zásobníku mi z ní začal vytékat fridex.
Pumpu mám z Vrádiště výměnným způsobem, to je v pohodě, ale na Poláka budu muset koupit novou, druhou nemám.
No uvidím ještě jak dopadnou s tou hlavou :-/
Protože jak to tady čtu, hlavy jsou jeden velký průser :'(
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1529 Nový příspěvek od Sniper »

Miluji ty západy slunce ;-) 8)


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 2 válce ze Salaše

#1530 Nový příspěvek od pavel sk »

:friends: 8) :pivo:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“