2 válce ze Salaše

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1501 Nový příspěvek od Sniper »

mihi: Díky, díky :friends:
Já otce prerostl o cca 10cm.
No myslím si, že by měl dnes z těch mých zgarbů radost ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 2 válce ze Salaše

#1502 Nový příspěvek od pavel sk »

8) taký istý príves PHM na PAJ podvozku máme ešte aj v robote akurát v khaki farbe. Ešte pred pár rokmi som ho ťahaval za skrinkou V3S ale aj za traktorom. Vozil som naftu k buldozéru keď makal ďalej od strediska.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1503 Nový příspěvek od Sniper »

pavel sk: Až budu stříkat V3S, vemu tu pajku jedním vrzem :prace:
A když se někam pojede jen tak, vemu ji do soupravy pro spestření ;-)
Na druhou stranu mít naftu za levno, to by se teď cestovalo s pajkou :D
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

pavel sk
Příspěvky: 12738
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: 2 válce ze Salaše

#1504 Nový příspěvek od pavel sk »

Ono je inak sranda tak malý príves ťahať za skrinovkov ako je V3S :smich: Vlastne ani človek nevie ci ten príves za sebou má, alebo nie. V priamom smere ho v zrkadlách nevidno iba v ostrejšej zákrute sa ukaze na okamih. Alebo v lete podľa tieňa na ceste :smich: Keby to išlo dokonale umyť mohol by si na akciách čapovať s nej 🍺

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1505 Nový příspěvek od Sniper »

Dneska jsem se pustil do Poláka 8)
Naposledy jel ve Vrádišti.
No, že sešteluji ventily, kurva to jsem čuměl.
Na vahadlech exetricky opotřebené tvrdokovy v místě styku s ventilem, takže ventily seriózně seřídit nejde :-/
Navíc zajišťovací matice seřizovacích šroubů jsou už notně vylezlé a při kontrování mají tendenci servat závit. Vahadla mají na hřídeli taky pár desetin vůli.
Nakonec se to nějak povedlo, tak že vyměním motorový olej.
Kurva to jsem si dal :vztek:
Excentricky zbroušený 6ti hran na 13ku klíč z původní 17ky nešel jen tak povolit, pod výpustným šroubem nebylo těsnění, jen silikon, ale jaké na mě čekalo překvapení, když na mě chrstlo cca 25 litrů řídké, černé směsi do předem připravené nádoby o objemu cca 15 litrů :smich:
2 roky traktor stojí se zapnutým ventilem na nádrži.
Tak si říkám kudy se dostala nafta do motoru, když pod deklem čerpadla nebylo ani náznaku. :-/
Že by tak netěsnily elementy a kolem hřebenové tyče přes regulátor?
Pritom pod víkem je všude mazut, hřebenovka je černá jak bota, zatím co zbytek motoru je jak z čističky, naftou totálně vypláchlý :smich:
Kudy jinudy by se tam nafta mohla dostat?
Ještě je mi divné, že při stání na rovině je celá levá strana bloku motoru od nalevaciho hrdla oleje až po hlavu prostě mastná zjevně tedy od nafty a ta mastná stopa se tváří čerstvě. Jako bych ho právě umyl v naftě.
No přešel jsem na filtraci od Rosche, nalil čerstvou M7ADS lll tak jsem zvědavý.
Jen vrták 1,5mm na tlakový kanál jsem jaksi omylem zaměnil za 2,0mm,takže jsem řezal závit M3 což bylo mnohem jednoduší včetně montáže šroubu, než u M2,kde mi při montáži asi 8x spadl do trávy a půl dne jsem ho ustavičně hledal :vztek: :smich:
Zatím co odtokový otvor překvapil, když jsem tam chtěl vrtákem 9,0mm zvětšit otvor pro závit M10 a ona tam díra jak do prdele s náznakem jemného závitu.
Nakonec to spravil kolový šroub M14x cosi.
Souběžně s tím jsem vyměnil žhavení za tyčové žhaviče, tak uvidíme. Nadšený z toho moc nejsem.
A to se mi ještě ztratil fridex z chladiče.
Doufám, že to bylo z netěsnícího kohoutku na bloku.
Tož tak je to.


Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: 2 válce ze Salaše

#1506 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Tož měls parádní den co tak čtu... :idea: :D ale nakonec sa to povedlo 8)... Kde sa tvl do motoru vlézlo 25 litrů srajdy? :vysmech:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1507 Nový příspěvek od Sniper »

Libor Z25 píše: pon čer 06, 2022 9:42 pm Kde sa tvl do motoru vlézlo 25 litrů srajdy? :vysmech:
Naředěný olej naftou.
Už ve Vrádišti se mi zdál řídký, ale byl čistý :-/
Tatry na tohle občas trpí, protože mají přepady pod ventilovnými víky, ale tady u Z25 je to pro mě novinka.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: 2 válce ze Salaše

#1508 Nový příspěvek od Libor Z25 »

No aspoň ho máš čistý.... Půl sudu co sem ti dal máš naplněno 😂😂😂
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1509 Nový příspěvek od Sniper »

Téměř celý :-/ :smich: ještě jsem do něj vypustil notně plnou odsávačku, která má 40 litrů objem.
Uvidíme zítra na start a provoz.
Když točím motorem přes kliku, tak se z výfukových svodů ozývá takové žbrblání, jako když si usereš ve vani :smich: Tak doufám, že mi nechčije voda z hlavy.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: 2 válce ze Salaše

#1510 Nový příspěvek od Libor Z25 »

😂 😂 😂 Úplně to slyším... Snad se mi otom nebude zdát :chytry: :smich:. Já se oleje teď zbavil. Daroval jsem ho za odvoz... A je klid.
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1511 Nový příspěvek od Sniper »

Je mi jasné, že to slyšíš :smich: :smich:
Uvidíme co zítra, bude start 8)
Na modrákovi mi začal chcát převodový olej ze spojkového zvonu, no teď záhadně přestal, tak musím změřit hladinu, jestli tam ještě něco je :-/ :smich:
Jinak po výměně vodní pumpy a mot oleje včetně nové filtrace úplně pohoda.
Tak snad bude vše v cajku zase na pár let.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: 2 válce ze Salaše

#1512 Nový příspěvek od Peter768 »

Ak je počuť totakové žbrblání, tak to môže byť prasknutá hlava. Chladiaca zmes tečie do valca a odtiaľ dole do oleja....
Za behu motora "tlačí" do chladiča. To vyskúšaš ak zapcháš prepad z chladiča, a hore do hrdla chladiča daj hadičku a zatesni rukou. druhý koniec hadičky daj do pohára s vodou a uvidíš, či budeš mať v pohári "takové žbrblání" ako vo vani :smich:

Nafta v oleji... treba dotiahnuť element so spätným ventilčekom... tuším je to 27čka kľúč na čerpadle. Predtým povoľ holender aby si nekrútil trubku na vstreky.
Element tesní o telo čerpadla a asi sa to za ten čas v tele čerpadla "zmäklo".

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1513 Nový příspěvek od Sniper »

Fridex v oleji nebyl a zatím ani nevím kolik ho chybí :-/
Doufám, že prasklou hlavu nemám, to bych opravdu řešil nerad.
Ty elementy tedy zkusím dotáhnout a uvidím.
Stejně mám v plánu udělat čerpadlo a regulátor, když jsem Poláka koupil, byl takový rozeštelovaný.
Každopádně díky za pomoc :friends:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: 2 válce ze Salaše

#1514 Nový příspěvek od Peter768 »

No ten fridex nemusí pretekať do valca, to by musela byť väčšia prasklina. Ale mne to tak bublalo, keď bola prasknutá hlava. Skús ten test s tlakovaním do chladiča, to je jednoduché a rýchle...
Držím palce nech sa Ti darí :)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: 2 válce ze Salaše

#1515 Nový příspěvek od Sniper »

Díky Peter 8)
Musím ještě opravit kohout na bloku motoru, tama mi trochu fridex uchází. Pak doleju a uvidím kolik.
Utáhnu ty elementy a půjdu to projet.
Celkově má ten motor slabší kompresi, ale to měl i tak, přitom startuje v pohodě a jezdí dobře.
Prozatím do něj nebudu vrtat.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“