Liborova Pětadvacítka

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Liborova Pětadvacítka

#1546 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

2,2 na podlaze bude stačit, zvláště když jsi dobře sehnal. Je to moc pěkná vlečka a až bude sklápění, tak úplně super.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Liborova Pětadvacítka

#1547 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Libor. Pekná vlecka. Neviem ci tam dostanes mechanizmus z 3,5tonky. Ten hreben je dosť dlhý a mechanizmus veľký. Stačil by ti jednoduchý tlakový vývod z hydrauliky a obyčajný guľový ventil. Na jednoduché sklápanie to úplne stačí.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1548 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Přesně tak Miro těším se až bude hotová.
Peter uvidím co vymyslím :-/ ;-) na traktor nechcu cpat něco co tam nepatří a originální rozvaděč je téměř nesehnatelný :-/. Navíc bych musel přeonačit závěs na vlek a jeho uchycení a do toho se pouštět nechci :) uvidíme co čas přinese...
Libor :-)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Liborova Pětadvacítka

#1549 Nový příspěvek od Jaro25 »

Keď na to tak pozerám, tá vlečka sa javí dosť nízka, čo je samozrejme výhoda. Sklápačky sú zvyčajne dosť vysoké, preto by som uvažoval nad nejakým nožnicovým mechanizmom, kde by bol hydraulický valec vodorovne. Niečo ako zdviháky na osobné autá, kde sa v strede točila skrutka čo sťahovala ramená k sebe. Je to veľmi nízke a vie to vyvodiť dobrú silu. Len by som pouvažoval nad zosilnením miesta na tej korbe, kde bude tlačiť zdvihák, lebo na pohľad sa mi tá konštrukcia zdá slabá. Nie celkovo, len v mieste kde to bude tlačiť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1550 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Je to tak Jaro 8) nechtěl sem tam nic vařit, dokud nevím co tam vlastně bude a jak to bude sklápět. Vyztužím to dodatečně. Korba se dá lehce sundat ve dvou. :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Liborova Pětadvacítka

#1551 Nový příspěvek od Peter768 »

Chceš to sklápať len dozadu?

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1552 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ano len dozadu. Chtěl jsem původně jen valník, ale když už to člověk dělá, tak sem udelal vzadu panty. 3 stranka sklopka by byla o dost těžší, váha navíc. Korba má včil bez bočnic 145kg a rám vlečky asi 230-250 kg...ale máte pravdu s tím, že je tam malo místa, tím že je naprava uprostřed a brzdový válec je dozadu tak tam fakt místa není. Takže buď sehnat jinou nápravu, tahle je stejně úzká, proto ty otočené disky a nebo ju otočit a předělat ruční brzdu....
Libor :-)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1553 Nový příspěvek od Libor Z25 »

No trochu sem to přehodnotil, asi teda udělam sklápění hydraulicky, vývodem ze šroubu hřídele hydraulicky, kde se zapíná v mezipoloze páky hydrauliky. Rychlospojka je malá a nepůjde tak vidět jak přídavný rozvaděč.
Velikonoce sů zanama, cosi sa podělalo, ještě jsem doseřídil brzdy, nahodil závaží a pomalu finišuju s vlečků.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Libor :-)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Liborova Pětadvacítka

#1554 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekné fotečky kamarád :friends: máš to 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Liborova Pětadvacítka

#1555 Nový příspěvek od Peter768 »

Pekné fotky.
Tiež mám len jednoduchý vývod na hydrauliku a je tam obyčajný ventil, s ktorým môžem uzatvoriť olej a tak zostanem korba v požadovanej polohe. (Stačí gulovy ventil medzi vývod a rychlospojku) Je to na nezaplatenie. A to uvidíš , keď budeš pár krát sklápať z miesta vodiča :)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Liborova Pětadvacítka

#1556 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Pěkné fotky, malý koukám pěkně roste 8) .
To sklápění mám úplně stejně jako Peter a absolutní spokojenost (korbu se někdy hodí nechat zdviženou a popojet...).

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1557 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Jojo tak nejak to kluci udelám. No slyšel sem i nazor že kdyby byla korba moc naložená aby neróchlo čerpadlo no. Ogara roste rychlo pravda že... Nedávno sa narodil... A už je na cestě další přírůstek.
Jináč chlapi děkuju, je fajn ze je venku už pěkně. I v době koronaviru jsme venku v přírodě, bydlime u lesa skoro sami, tak jsme venku furt. Sem tam se jedeme povozit... :rally: a je fajn.
Libor :-)

Maaartin
Příspěvky: 147
Registrován: sob říj 17, 2015 1:08 pm
Bydliště: Mosty u Jablunkova

Re: Liborova Pětadvacítka

#1558 Nový příspěvek od Maaartin »

Máňa vypadá luxusně s temi zadními koly 8)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Liborova Pětadvacítka

#1559 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Dekuju Martine :) :D
Libor :-)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Liborova Pětadvacítka

#1560 Nový příspěvek od Peter768 »

Čerpadlo hydrauliky nerachne. Ja mám korbu 1.7x3m a mailer tam mám z Pragy S5T. Priemery majú 120 /100/80/60 a 8litrov oleja je len tak tak, ale už ked sú tri sekcie tak obsah korby padá :) Vyklopilo mi to aj 2,5tony bez problémov.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“