Srdcová 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Srdcová 25K

#1006 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Máme doma jeden ten řetězák tuším na 1 nebo 2 tuny. Tchán jej vyčistil a promazal a běhá krásně. Jen jej nemám za co pověsit, za vazníkový krov určitě ne :-). Zkouška mezi stromy mi přijde jako dobrý nápad.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Srdcová 25K

#1007 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tých "gránikov" by bolo škoda :( len na reťaze...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Srdcová 25K

#1008 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Jarda,
Tvoje traktorové skúsenosti sú dobré, lebo základ je nezastsviť v problematických úsekoch. Prešiel si to a to je dobre. Len buď opatrný a radšej neriskuj. Pekné fotky a zase si spravil kopec roboty. Dielna je nádherná. Držím palce nech sa Ti darí a nezabudni sa pochváliť aj ďalšími fotkami. K tým reťazovým zdviháko...mám taký doma a funguje pekne ked sú reťaze smerom zvislo dole. Ak je to tak všelijako doboku, tak sa to sem tam zakúsne. Teba to udržiavať čisté a troška mastné a potom to funguje. Chcelo by to vyskúšať s bremenom ...zaves to niekam na orech, a zdvíhaj predok nejakého traktora...ale veď ty niečo vymyslíš ;-)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1009 Nový příspěvek od Bellian »

V pátek v lese, ani jsem moc nefotil, spíše úklid a odvoz jednoho klaďáku, pojede se na pilu.
Akorát když jsem to dostával do chalupy, tak jsme to nakonec zapřihly do toho červeného jednoválce a já jsem to za zadní nápravu tahal domů, je měko a musel jsem tam s klaďákem jet pozadu, jinak bych se tam neotočil.

Obrázek

vycházka s opičákem, chatař měl z .... kliku

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1010 Nový příspěvek od Bellian »

Tak jsem v sobotu vzal do lesa i vlečku, aby se necítila odstrčená. V týdnu jsem na ní měnil kolo 8-25-15 tuším, byla u ventilku prokousaná, asi to udělala vložka. No zároveň jsem měnil i kolo na 7t pneu 10,5-16 sakra to byla drbačka jak sviňa, jak se tam s tím ventilkem mám poprat? Odrbal jsem venkovní závit, jak jsem to protláčel mezi pláštěm a diskem, nakonec mi musel i asistovat tata, jinak bych to asi nedal, je to tam natěsno jak sviň.
Měl jsem v plánu vzít do lesa 7t, no po zkoušce na trávě, kdy jsem zabrzdil a taraktorem potahal a smykem šlo jen pravé zadní kolo, jsem usoudil, že bych ještě rád chvíli žil a vzal jsem 5t. Nakládali jsem v lese, nečekal jsem, že to bude tak těžké, měl jsem co dělat, abych se odsud vyhrabal a stejně jsem se pak mezi stromy těžko protahoval, ta levá bočnice byla docela vyvalená, až nakonec i karhák uletěl. Díky bohu za kurty. Musím říci, že z kopce ta 72 udrží více než 56 motorem, do kopce už v jednu chvíli docházel dech i 2, no nechtěl bych řadit 1, to bych se asi zastavil. Měl jsem v plánu ji případně řadit pod plynem hned z 2 na 1 a stejně bych asi tancoval po zadních.

Na fotkách není celá hromada, ještě jsme na kraji lesa dokládali suky, bylo toho nad traktor, na vleku byli pružiny hodně zmáčklé. Docela by mě zajímalo kolik tam bylo, ale když jsem pak jel domů stejnou trasu se kterou jezdím s 5t štěrku nebo písku, tak tohle bylo sakra těžší. Kopce s 5t jsem bral 3, tady všude za 2. Ona je to 5t, ale oproti BSS je masivnější i brzdové bubny jsou větší než na 7t. Když jsem na to sháněl obložení tak mi řekli, že to je na 9t. Takže se s touhle vlečkou nebojím naložit více. Kdyby měla olejové hevery a širší korbu, tak by byla zlatá.

Obrázek

Obrázek

No každopádně když vidím náklady co tahají lidé z lesa, tak si říkám, že to možná i malinko přeháním a to s tím jezdím cca 20km domů.

Na sobotu organizuji akci do nejvzdálenějšího lesa s 2 traktory a cca 10lidí, tak jsem zvědav. A tam jsou teprve kopce a a cesty plné štěrku a o sjíždění po loukách z kopce dolů s nákladem, kde bez brždění klikou bych byl dole dříve než bych se nadál, no prostě lahoda pro každého :D :D :D .


Ale co vám mám vykládat. Ono pokud někdo budete stavět bržděnou káru, tak tam dodělejte i kliku na ruční brždění, nechci tady dělat chytrýho, mám ještě mlíko na bradě, ale po těch loukách dolů prostě bez bržděné vlečky, kdy motáte klikou aby kola brzdila a zároveň se nedostala do smyku se podle mě sjet prostě nedá. Kdysi jsem sjel cca 100m s vlekem napůl naloženým a zabržděným, kdy mě vlečka začala bokem předjíždět a nebýt proti kopce kam jsem doplužil, tak jsem to celé otočil.

Njn tak se tu mějte pánové :rohy: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Srdcová 25K

#1011 Nový příspěvek od mihi »

Tak veľa šťastia v sobotu 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1012 Nový příspěvek od Bellian »

Hmm tak jsem vám chtěl popsat nový přírůstek a cestu plnou bolesti a utrpení ehm teda zábavy a potěšení a on nějak blbne postimage a píše ať zaktualizuji všechny kódy na stránkách wtf?

Ne Mihi Z15 to bohužel není. Dojel jsem včera jen půlku cesty a zastihla mě noc, v neděli nebo pondělí budu pokračovat, tak pak vám dám vědět.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Srdcová 25K

#1013 Nový příspěvek od Veteranista! »

Hoď fotky na rajče a je to, sice dáš třeba jen odkaz, ale funguje i po letech na rozdíl od těch náhledových stránek 8)
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Srdcová 25K

#1014 Nový příspěvek od mihi »

Ty náš teda naťahuješ... :D :D
Prezraď niečo viac,, je to 4 kolesové?? r.v???...
Mihi

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Srdcová 25K

#1015 Nový příspěvek od Béďa 17 »

To jsem tedy také zvědavý co to bude. :-/ :) Trochu napověz.
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1016 Nový příspěvek od Bellian »

No přátelé a kamarádi je to tvrdý boj posledních 14 dnů, domů se dřive jak v 21 hod nedostávám a někdy i mnohem později.
No a tady fotky stále nefungují to jako vážně jsou a budou přispěvky bez fotek?


No nic přestanu tady brečet jako malá ... ehm holka.

Udělám rychlou rekapitulaci, no rychlou na to už mě asi znáte, že tady budu teď hodinu vypisovat sloh :rohy: .

Minulé pondělí jsem byl naposled v dílně a přestěhoval kompresor do stodoli do této luxusní bedny a povařil stojany na brusky.

Obrázek

V úterý na kšeftě s odvozem dřeva loni jsem se tam zasekal, letos v pohodě, většinu lesa sežral brou a zbtek vítr.
Od 16:00 do 21:00 z toho jsem to jel 2hodiny. Dotáhnul jsem to k podnikatelovímu baráku jak prase, v hodnotě několik miliónů a dostal jsem 500Kč, tak jsem řekl, to je sotva na naftu, tak mi dal ještě 100Kč. Tak asi tak, sponzorovat milionáře už fakt příště nehodlám. Nevím kam dřív a takhle se mnou vy...bou.

Obrázek


No a konečně ve středu výlet. Strejc před cca 2-3 měsíci potkal chlapa dal se do řeči a zjistil že má Supra 50 a bude se ho zbavovat, protože je bez papírů a už má strach s tím jezdit, tak se domluvily, že se mu ozve, jak to bude aktuální. No a před cca 14 dny zavolal, přeběžně se domluvily na ceně no a za ty prachy se nemělo cenu na to ani jet dívat, ale rovnou to odvézt. Tak jsme koupily 20l nafty vzali auto a vozík na věci a vyyrazily cca 35km vzdálené dědiny.
No super nevypadá zle, má to svoje mouchy, ale není to úplný vrak.

Obrázek

Chytl celkem v pohodě, tak jmse nasedli a vyrazily, jenže cíl cesty daleko, krajina pro nás neznámá. Po silnici jet samozřejmě nešlo, i když to vše svítilo a blikalo. Pán nás vyvedl nad dědinu, můj plán byl jednoduchý, v mobilu jsem měl navigace + mapy cz + google. A ani jedny nefungovaly pořádně, byli jsme od silnice kilometr a možná i více a furt mě to ukazovalo, že jsme na silnici, copak kde byla rovina to šlo ale v kopcích a lesích jsem byl víte kde. Strejc byl trochu nervózní a řídil, tak jsem ho nechtěl zatěžovat takovými detaily, jako že netuším kde ku..va jsme. Zapnul jsem kompas, určil sever a když jsem mě zeptal kam má jet tak jsem ho vždycky nasměřoval na určitý bod a tvrdil, že vím zcela přesně kde jsme :cert: .

No jeli jsme na prasáka, přes zoraný pole, nebo zasetý nebo trávu no prostě jak jen to šlo, samozřejmě krajem po ouvratích, no nejsem na to hrdý, ale nic jiného dělat nešlo. Nakonec jsme dorazily do mnou už známe krajiny kde jsem to znal u dob, kdy jsem ještěl měl kolena a chodil běhat. Pamatný okamžik dospěl při pěkročení dálnice:

Obrázek

Obrázek

Po cestě se nám stalo, že traktor přestal jet, ztrácelo to výkon až to zdechlo, říkám no to je v .... . Logicky jsem šel po naftě, víčko přicuclé, tak jsem je povolil, napumpoval a už se jelo vesele dál. Pak to ještě asi 3x zdechlo, opět bez nafty.

Ale čas pokročil, a mi jsme byli v půlce cesty, no nic, plán B vyhledat noclech. Tak jsme dorazily k pánovi se kterým strejc dělal před 20 - 30 lety v družstvu, zastavil jsem na za dědinou, bydlí tak trochu na samotě, vylezu ven jdu k bráně, chlap vyleze se psem na řetězu, kterej nevypadal jako přátelská ťapka, otáčím se a kontroluji jak daleko je traktor, či jiný úkryt, kam budu muset zdrhnout jestli ho pustí. Strejc vyleze zpoza traktoru, chlap ho pozná a očividně se uklidní a psa zavře. No uznávám v tom orvaným vojenským monglomeráku a vrakem za sebou jsem nevypadal jako jehovista od strážní věže.

No nic, tak jsme tam traktor nechali s tím, že v neděli pro ně přijedeme. Jenže nakonec z neděla byla středa, protože jindy čas nebyl, a strejc měl ve středu dovolenou, tak tam zajel ráno a traktor, už mu po cestě nezdechnul ani jednou.Hydraulika jde, jedinej problém jsou nožní brzda a je prasklí blok. Trochu to teče, ale chlap s tím už jezdí 10 let a nemá problém. Po cestě jsem makal na chladič a byl trošku teplí, takže termostat jde a chladič není zacpaný. Bohužel více fotek nemám, nějak nebyl čas a i únava a mizerná nálada.

Ve čtvrtek semináŕ se psem, v pátek příprava do lesa, dovežení navijáku na vozejku a kikilión věcí k tomu.

No v sobotu akce, naplánovaný to bylo pěkně ráno v 6 lezu do traktoru, řikám si tak když to dobře půjde, tak za 12h se vrátím, dobře to nešlo.

Dojedem do lesa, po cestě potkáme v lese kamión s návěsem, jel pro suky, cesta rozhrabaná, že jsem měl dvojku uzávěrku a hrabal jsem se nahoru. Dojedu do lesa a nepoznám ho, soused svoje vymítil a naše sežral brouk, napočitali jsme 60 stromů sloupanejch a to jsme tam byli na podzim a les byl čistý no tvl.

Zde je pár fotek:

Obrázek

Obrázek

Místní domorodec:

Obrázek

Naložená půjčená 8t prdelama dozadu, hodily tam ty 6m a vlek se vpředu stavěl jak koza, říkám si no tlv to někde přejedu hrb a smýkne to se mnou raz dva a jsem ..., tak jsme potom dělali 4m ať se to zatíží. Měl jsem obavy o zadní kola:

Obrázek

Naše 5t:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ani jsem neudělal fotky v lese z tahání. No všude kopce, prostě hnus, uzávěrka, rozpojené brzdy, přední náprava dostávala zabrat. Na 72 jsem měl tu hrazdu na tahání řetězů a kanystry na předku. Jeli jsme na dvě party.

Obrázek

Voláme na pilu, nikdo nic nechce, nakonec u čtvrté pily se nad námi chlap smiloval, 2x jsme mu prodavali klaďák dřeva, že se teda známe a že to vezme. Máme tam přijet do 18h, v 17hod mu voláme, že to je bez šance, tak ať dojedem v pondělí, jenže cesta dom a pak opět na pilu a zase dom to ja tak 2-3hodiny cesty. Tak ho tata ukecal, že nechá otevřenou bránu a mi to tam zajedeme složit. Na pilu jsme dojeli po 20hod, a dom jsme dorazili k 22 hodině. V neděli od 9 do 19hodin jsem byl na cvičáku, byla tam brigáda.

Pondělí přesun techniky do Radenic a v úterý hurá na pilu to se končilo kolem 21 hodiny:

Obrázek

Obrázek


Ve středu jsem byl s agility u postižených dětí, pes dostal jméno komisař Rex a když jsem je ujistil, že nikoho nekousne tak se na něj vrhli jak supy, měl jsem co dělat abych hlídal jeho tlapky a ocas, jinak by je vozíčkama přejeli. Pes držel statečně a nechal si vše líbit, občas někoho oblíznul což vyvolalo ohromnou radost, předvedl pár triků a zmizel v lese, aby se uklidnil :)

Obrázek

Jak jsem sknončil odvez jsem psam dom a hurá na pilu. No vše v pohodě, ale strejc vycuknul rychle zpátečku a zůstala tam, tak jsem to tam do 22hod dával dohromady.

Obrázek

Včera trénink dneska opět přejezd s traktorem ke mě domů a zítra mě čeká opět les.

Uff, no tak snad si to aspoň pár lidí přečte, když už to tady píšu.

Budu asi muset u tý 72, řešit tu zpátečku, je čas napsat našemu top rádci PavelSK :red: .

No ale nebudu vám lhát, ale supr se asi v brzké době objeví na bazoši, doma to nedopadlo nejlépe.

Zlatý časy, kdy venku mrzlo a já mohl dělat v dílně, a to jsem si říkal, že začátkem května udělám fasádu, prd možná tak koncem léta :pistol: . Jakýkoliv koment potěší ;-) ;-) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Srdcová 25K

#1017 Nový příspěvek od mihi »

Čítal som to cez mobil a čakám kde je koniec??? :)
No Ty si toho zažil... :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Srdcová 25K

#1018 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Tošak já to samé, no máš teho dosť Bellian.Nenudíš sa.Příběh se dobře čte , ovšem v reálu ta nálada se nedivím , že byla spatná....ty nervy okolo teho.
Libor :-)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1019 Nový příspěvek od Bellian »

No říkal jsem si, že to rozkouskuji, ale já se tu zase týden neobjevím :D . Naštěstí mám teď v práci celkem klid, jinak bych to takhle dělat nemohl. Nemluvě že děda už to vzdal a začal sám kopat sloupky na plot, který přes zimu spadnul u slepic, ale já prostě nemám ani to jedno odpoledne čas, vše to prostě navazuje den za dnem.
S čoklem jsem nebyl na vycházce ani jednou, přijedu, naložím, odcvičíme, nebo na tý předváděčce, dovezu domů vyklopím a mizím pryč. Taky chudák půl soboty vyl, jak jsem v sobotu odjel s traktorem.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Srdcová 25K

#1020 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tvoje príbehy sú vždy zaujímavé čítanie. S tým milionárom to máš tak, on má milión, lebo teba ošulí, ty ho nemáš, lebo si dobrosrdečný. Ale tie cesty so Suprom a tým drevom, to je ako taký menší Paríž - Dakar.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“