Srdcová 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Srdcová 25K

#1201 Nový příspěvek od ota »

To Palobobo mám tady taky tu Polskou garáž. Když jsem scháněl něco ,,na zimu" každej z našich domácích výrobců měl moc práce, dodací lhůty nesmysl a ještě jo vy chcete větší průjezd vratama? No tak to neděláme. V Loydu mi dokonce vymysleli, že bych garáž postavil na kopeček a pod vratama bych vybagroval dolů těch 40 cm výkop abych tam s tou ještěrkou věží zajel. Jakož bych si udělal zemljanku a nad ní postavil tu jejich garáž! No a co když tam vlítne voda do té vybagrované vany? :pohlavek: Nakonec neměli plachtu a pak ani materiál na konstrukci. Čárls tady z fora mi dal kontakt na net na Poláka. Tam na jejich stránkách simulace toho co chci. Dáváš si tam rozměry které chceš barvu, průchod vratama, a nevím co. A pak když to máš hotové vidíš rovnou cenu. I s montáží a dopravou až na místo. Dal jsem ,,odeslat" a asi za dva dni mi volal pán z Polska a jen jsme doladili pár drobností a za 14 dní tady byli s garáží. On mi povídal, že až by jeli s náklaďákem kolem že to spojí do více zakázek. A najednou volal že, mám cestu vaším směrem. Na datum jsme tam. Jasně pojeďte. A zrovna jsem tenkrát nastupoval na operaci. Polák volal a já že nemůžu, že jsem v nemocnici. A on žádný problém stačí nám tam vytáhnout kabel pro nabiječky na bateriovky a ukázat místo kde to bude stát. To jsem měl připravené. Paráda, asi za 2 hodiny syn volá, už odjeli a garáž stojí a vše tak jak bylo domluveno! Paráda bez řečí, bez kvičení že atyp, atd. Vše jak se domluvilo bylo hotovo. No akorát se do garáže nastěhoval lis na balíky, ten nesmí stát venku. Pak na zimu minibagr. No a je tam ještě pár věcí, které nemůžou moknout. Takže je tam docela plno! A je to nejednou malé! :vysmech: A teď dřeva máme dost i pilu na pořez taky. Není to vůbec problém po stránce vybavení, materiálu. Jen toho času málo. Vždycky říkám, vezmu si měsíc dovolené a postavím to. A pak sotva že si vezmu dva dni v kuse co mám pořát práce. :(

pavel sk
Příspěvky: 12796
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Srdcová 25K

#1202 Nový příspěvek od pavel sk »

Chlapy, tak s tym parkovanim nasich strojov a traktorov je večny boj a beh na dlhu trat :smich: . Napriklad u nas doma. Do roku 2006 sme parkovali 69-tu pod strechov pekne suchu v garazi, ktora sa postavila asi pol roka po kupe traktora v 2001 pre traktor. V 2006 som kupil auto. Tak rodinne zasadnutie sa uznieslo ze traktor moze stat aj vonku a auto nech mam pod strechov 8) :smich: . Tak sa aj stalo :smich: Pred par rokmi kedy sa nam na dvore uvolnilo miesto (likvidacia starych nevyuzitych chlievikov pre prasata), sme po rokoch traktoru postavili strechu (dokumentacia stavby je aj niekde v mojom vlakne). Nech traktor po kozmetickej oprave uz nemokne vonku. Vsetko bolo na poriadku 8) :smich: Lenže to by sme neboli my keby sme zase nieco nedotiahli na dvor aby malo co zase moknut. V 2020 pribudol druhy traktor, vlastne torzo traktora. Tak zasa nieco u nas vonku mokne :smich: :smich: :smich: . Akurat sme uz nedavno koumali, kde este nieco postavit aby aj ten nemokol :zapomel: . Je dost mozne ze padne za vlast cast zahrady. Lenze ak sa bude nieco budovat, tak rovno aj predbudovat uz dopredu s rezervou, lebo verim tomu ze ked bude vsetko pod strechov, tak zase pribudne nieco na moknutie :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: Padla aj varianta kupit plechovu garaz s PL taku tu väcsiu. Tak uvidim co bude :-/

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Srdcová 25K

#1203 Nový příspěvek od palobobo »

ak nevadi pozink tak za tie peniaze nic lepsie ako poliaka nevymyslis. Ja mam tiez special rozne sirky dveri vysku podla kombajnu a som spokojny.

roduš
Příspěvky: 70
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Srdcová 25K

#1204 Nový příspěvek od roduš »

Osobně sice plechovou garáž nemám,ale od dvou kámošů co je mají vím,že hlavně přes zimu je v těchto garážích hodně vlhko,což asi nebude úplně ideální pro garážování techniky,pokud tam tedy netopíte.

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Srdcová 25K

#1205 Nový příspěvek od Bolevak »

Kamarád má taky plechovku, udělal pod ní základovou desku, dole spoj mezi garáží a deskou precizně utěsnil, aby nezatékalo. Po čase zjistil, že se to uvnitř potí, vzniká kondenzát, a vše co tam měl uskladněné začalo rezivět. Potom tam dával větrací mřížky, a potom jsem s ním už nemluvil, jestli to pomohlo.

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Srdcová 25K

#1206 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,Mám dotaz
Budeš mít zpracovanou kůrovcovou kalamitu do konce roku 2022, prý to je nařízené ?

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1207 Nový příspěvek od Bellian »

Tak jak to tady Čtu narazil jsem překvapivě na věčné téma :D :D :D .

Se vším co tady píšete plně souhlasím a je to jak píše Pavel, vždycky přibude nějaký krám do chalupy :smich: .

No já původně chtěl stavět toto:

Obrázek

Mám to spočítáné od statika, dělka je 12m. Mám na to i nařezanou komplet vazbu ještě ze dřeva nepostihnutého kůrovcem. Ale upustil jsem od toho. Ze dvou hlavních důvodů, musel bych zbourat původní stavbu, kde jsou slepice a vedle Srdcová 25, musel bych udělat betonouvou podlahu a nemohl bych tuto kůlnu rozšiřovat.

Naopak ten přistřešek s tabulovou střechou mám možnost rozšířit doleva dalších cca 100m. Popravdě už teď zvažuji, zda těch stání neudělám 5 nebo 6. Takže už jsem se poučil a mám možnost zvětšovat. Podlahu plánuji udusaný štěrk a stání pro 7245 umístím betonové panele abych mohl oddělávat čelák. Střecha bude plech a pod ním tam fólie, právě kvůli kondenzátu, ať teče pryč.
Já zatím stroje mám všechny pod střechou, ale 7245 musí být mimo domov ve stodole kde mám 3xZ25 a supra.

Ve čtvrtek jsem dovezl materiál na konstrukci a zbývá mi nařezat krokve. V sobotu srovnal a zastřešil.
Obrázek

Obrázek

Obrázek


S plechovou garáží mám zkušenost taky spíše negativní, i když tam jsou díry na větrání, zkrátka se to rosí a je tam na jaře a podzim dost mokro.

lapav
To ž e to je nařízené ani nvm, vím že se před lety o termínu mluvilo, ale už si to nepamatuji. Jeden les mám dá se říci čistý a už jsem teď kácel i zdravé stromy na tu vazbu a fošny. Druhý les tam mám brouka ještě na stojato, ale už je to 2-3roky suché, mám v plánu na jaře to vyklidit. Tak uvidím, zda přijde nějaký dopis, nebo hajný zavolá.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

lapav
Příspěvky: 552
Registrován: stř říj 22, 2008 4:41 pm

Re: Srdcová 25K

#1208 Nový příspěvek od lapav »

Ahoj,
Já jsem o tom taky nevěděl , včera jsem si to přečetl na internetu .

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Srdcová 25K

#1209 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Ohledně toho kondenzátu na plechové střeše. Já jsem pod plech nic nedával a pravidelně na podzim se mi dvakrát třikrát plech orosí a kápne to dolu, jako třeba teď o víkendu. Dneska už bych tam dal fólii, byť to není nic strašného, ale určitě ta voda po tom plechu poteče i na latě...
Mám na střeše vazníky a na jejich čele mám asi 12 cm vysokou mezeru, na kterou jsem natloukl plastovou síťku, aby tam nelétali ptáci a aby mi to větralo. Je to na obou stranách sedlové střechy a myslím, že větrání mi takto funguje perfektně, nic nerezne a ani tam není moc vlhko.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1210 Nový příspěvek od Bellian »

25 odpočívá, jestli bude přes svátky sníh, tak ji vytáhnu, ať nemusí sáňky tahat pořad jen hafan 8) .

Urobil jsem vánoční dárek, chtěl jsem to více vyleštit, ale nedařilo se mi, celkově nejsem úplně spokojen s výsledkem, měly tam být menší mezery. Práce to byla náročná, nečekal jsem, že se s tím budu tak trápit. Roxory byly x let venku vyrezlé.

Obrázek

No druhá fotka je stojan na slunečník z nerezu. Zkusil jsem doma vařit, ale je to boj teda. Je to CO2 s nerezovým drátem. Nvm proč, ale hůře mi to ten drát podávalo, tak jsem musel zvětšit přitlak na drát. Konečnou fotku nemám, tohle je ve chvíli, kdy jsem se rozhodoval, že to flexkou rozřežu a vykašlu se na to. Nakonec jsem to ještě vybrousil fortunkou a znovu převařil a pak drátěným kotoučem vyleštil. Takže to není taková hrůza jak tady na fotce. Majitel je spokojen, ale nvm jestli mi nekecá :-/ .
Chtělo by to asi místo CO2 ten Corgon s argonem. Tak to já jen, že se taky moc nedaří. Jo a taky se mi po převaření, ta spodní deska prohla o 5mm, ale nerovnal jsem to, bude to na trávě :pistol:

Obrázek



Není to 25, ale v sobotu bylo v lese tak hezky, tak přidávám pření s 72 8) 8) 8)

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1211 Nový příspěvek od Bellian »

Bylo potřeba navéšt další dřevo do kotelny, nu 7245 není doma tak musela 25. Teplota lehce pod nulou, chytla celkam dobře, bez větších problémů. Řazení ztuha, ale to se očekávalo.

Tak a jdeme na věc:
Obrázek


Jako náklad to celkem je, kára má 4m a poctivě vyrovnaná dřevem. Dolů mám mírný kopeček, dal jsem si tam 2, ale stejně se to se mnou urvalo a kára mě hrnula dolů, tak jsme jen přidal plyn (řadit jsem se neodvázil vzhledem k ztuhlému oleji) a snažil se jí ujet :smich: .
Obrázek


No a tady jsem skončil, bohužel ta kára má nápravu v ose, takže i takto zatíženou ji človék zvedne jednou rukou :( .
No trochu jsem podhodil kola pískem a dal uzávěrku a prosté ji tam nějak nacpal, abych mohl zavřít bránu.
Obrázek



No přátelé, ale to není vše. Pořídil jsem další stroj, je to sice dvouválec, ale ne traktor.

Jak jsem na takovou bláznivou myšlenku přišel? Zajimavou cestou. Narazil jsem na youtube na Manufaktura TOKO https://www.youtube.com/@manufakturaTOKO
Je to celkem zajímavý kanál, ale ne každému se to bude líbit. Tomáš je šikovný o tom žádný pochyb a o své minulosti těžkého alkoholika hovoří zcela otevřeně 8) . Zkrátka jeho záliba je v soustruzích, ale má i škoda 30 (ne to jsem nekoupil, i když bych chtěl), ale má i M22. čím víc jsem ho sledoval, tím víc se mi zamlouvala. Až jsem zkrátka začal hledat na bazoši a jak to mohlo dopadnout asi tušíte :smich: :smich: .

Vybíral jsem dlouho, podmínka byla třistranný sklápěč + strojní průkaz. Bohužel všechny byli docela daleko 150-250km.
Nejvíce se mi líbila u Rokycan (Plzeň) kde nabízel spousty náhradních dílů. Otec povídá, je jedno jestli pojedem 150 nebo 250km a tak jsem to domluvil.

První setkání:
Obrázek

Pak nás vzal do garáže, kde měl několi přepravních beden náhradních dílů, včetně generálkovaných hlav, čerpadla, vstřikovačů atd. No sice jsem se chtěl zeptat na slevu, ale když jsem to viděl, tak jsem se jen ujistil, že to vše je v ceně :smich: . Ani jsme se s otcem nebavili, zda to berem, bylo to jasné 8) .

Obrázek

Naložily jsme na Multicaru a on povídá a co ty ostatní věci? Jaké ostatní? No to mám vzadu, komplet plechařinu i s boudou, rámem, no prostě druhá M22. Říkám tak to je v háji, to už neuvezeme. Tak jsme se sním dohodli, źe do měsíce přijedeme znova :smich: .

Obrázek

No dostat M22 na přivěs byl horor, udělal jsem obrovskou chybu, ale díky bohu to dopadlo dobře. Sice se to nezdá, ale je to docela zprudka a M22 se tam nemohla vyškrabat, zkratka hrabala na nájezdech. Nájezdy jsme ze spodu přitáhli kurtem, aby neodjeli, což by se stalo. Co se týče možného prů... řeknu, že je potřeba nezapomenout podpackovat vozík, když na něj nejíždíte ....

Obrázek

Zakurtováno co se dalo, ze všech stran.

Obrázek

Cesta domů? Peklo. M22 měla na korbé spousty věcí a taky byla více na zadek přívěsu. Díky tomu byla cestovní rychlost 55Km/h, jakmile jsem zrychlil, tak se to začalo vlnit a musel jsem na 40. Naštěstí byla neděle a potkali jsme jen pár kamiónů. I tak jsme jeli cca 5h domů.

Obrázek

Obrázek

Mám doma delší nájezdy, tak sjezd už byl celkem v pohodě.

Obrázek



V týdnu jsem potěboval M22 přeparkovat. V noci -13 přes den -5°C a chytla skoro na otočení. Mnohem lépe jak 25.
No ale, jsem trochu zklamán průjezdostí, nedojel jsem ani na louku do kopećku s trochuou sněhu :-/ . A aby toho nebylo málo, vyskočil mě palec při řazení, takže mi tam zůstala 1. Sice jsem si dával pozor, ale je to peklo ta řadící páka. Někdo jsem slyšel, že se tam dá namotovat nějaké vedení. Nu jak dodělám 8t půjde do dílny :smich: .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak to je další majetek a cenný přírůstek do rodiny.

Ješte se vrátím k manufaktuře toko, chodí tam i člověk s nickem nasetraktory.cz jestli si náhdou čte moje vlákno ať dá vědět, taky by mě celkem zajímalo o koho jde, i když to tuším, vzhledem k jeho šikovnosti co vše dovede 8) 8) 8) .


PS: 25 dostane v brzké době nové příslušenství, kde mě zase inspiroval Peter768 :friends:


A pokud máte někdo manuál /katalog ND) v pdf k M22 budu velmi vděčen :) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7435
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Srdcová 25K

#1212 Nový příspěvek od mihi »

Pekné Litánie :)
Nech slúži...
Mihi

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Srdcová 25K

#1213 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ahoj, pekný príspevok (už ako zvyčajne od teba) :). Čo sa týka M22, je to moja druhá srdcovka po Z25. Na nej som sa niečo ako chalan najazdil po poli. Bola to kombinácia Z25 a M22 u nás. Avšak patrila strýkovi, len ju u nás parkoval. Odkúpil ju u nás v textilke. Mala najazdených cca 5000 km. Potom z nej začal unikať olej a tak ju rozpredal na diely. Škoda. Čo po nej ostalo, tak som spravil barter s Jaro25. Keby som mal pre ňu aspoň minimálne využitie, tak by som si ju asi znovu zohnal. Avšak mám dosť Z25 a nemal by som pre ňu asi ani miesto na parkovanie.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Srdcová 25K

#1214 Nový příspěvek od Peter768 »

Bellian, bez toho príbehu by to boli len "nejaké obrázky". Takto si vieme predstaviť s čím všetkým si bojoval pri preprave M22, a vecí okolo toho. Z 25károv majú také mašinky aj Jaro25 a Johny1490 , takže možno Ti budú vedieť pomôcť aj s tým katalógom ND.
Už teraz sa neviem dočkať fotky príslušenstva k 25ke. :friends:

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1215 Nový příspěvek od Bellian »

Díky kluci :friends: :friends: .

Jaro vím že ho mám, taky byl první kdo mě napadl, až budu potřebovat poradit ;-) .

No to bude zase výprava, ale tentokrát si půjčím jiný vozík ne sklopku, abych to neměl tak vysoko.

Jinak doplním Subaru je 2l benzín atmosféra s automatem a vzal si 10l a to po cestě tam jsme nasadili 130Km/h. takže spotřeba tam byla větší než s nákladem :smich: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“