Srdcová 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Srdcová 25K

#1 Nový příspěvek od Bellian »

Tak minulý týden jsem dotáhnul jednu 25 a dnes druhou :friends: . Koně mají být také dva, aby se netrápily.

Nebral bych ju, ale je to přes kopec z vedlejší vesnice a prodává ji děda 78 roků. Znal se s mým dědou a tak jsme tam s otcem a strejcem šli. Otevřel stodolu a v ní stála zachovalá 25. Tak jsme obhlíželi, rokovali a mudrovali. Používal ji na odvoz dřeva z lesa 5x do roka. Před 2 roky dány nové vložky a písty. Opět na supráckých kolech a Káčkové disky k tomu.
Byl to prostě úplně jiný přístup, místo aby vychvaloval, tak ukazoval chyby, přední náprava jde těžko, táhlo na plyn je ohnuté, hydrauliku že vůbec nepoužíval.
Ale plechy nejsou pohnilé, jen sem tam orezlé. Kabina hodně solidní atd.
No a tak jsme se zeptali na cenu, povídá kluci dal jsem za ni 6000,- nebude 10 000 Kč moc? No a mi říkáme nebude a tak jsme si podali ruce.
Dnes jsme pro ni přijeli a on nachystal kola + repasovaný starter, 12 nových trysek, 4 celé vstřikovače seřízené jen namontovat, několik trubek na vstřiky a pár dalších věcí jako sítka do olejového filtru, budík jako nový, 2x žhaviče, nová sklínka na naftu. Ještě nám přes naše protesty dolil naftu.
Říkáme no nic musíme mu dát víc pěnez, ale to bylo bez šance vzal si 10 000,- ani o korunu více.
No co dodat, tohle se dnes už moc nevidí, ale i tuhle 25 dám dohromady, ale bude na práci, aby dělala čest svému minulému majiteli.

Jak říkám tohle je srdeční traktor.
Fotek moc nemám, nepřišlo mi vhodné to u něj fotit. Jen dodám, že dvůr měl uklizený a všude pořádek, prostě pečlivý člověk. A takhle přistupoval i k 25. Pořád nemůžu pochopit jak o hůlce se do toho traktora dostával.

Traktor u majitele řídí předchozí majitel:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Video traktoru u nás na dvoře, kvalita natáčení nic moc, ještě jsem byl v šoku z cesty.
http://youtu.be/3fMU4tqPqm8

No jinak to byla dnes moje první jízda s 25 a musím uznat, že řazení je zajímávé. Copak řadit v malé a nebo velké řadě se celkem dá, ale měl jsem problém trefit z 4 na 5, aniž bych škrkl malou řadu.
Nevím jestli to je normální, ale řazení 5-6 jsem musel dělat vedle nohy zprava.
No ale ono to půjde, popravdě jsem měl z řazení větší obavy :driver: .
Naposledy upravil(a) Bellian dne úte dub 17, 2012 9:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Srdcová 25K

#2 Nový příspěvek od pavel601 »

....hm , je pekná ....na tom dedovi je vidieť , ako sa so strojom loučí ....... :( .....gratulujem ......

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#3 Nový příspěvek od Bellian »

Jo to je pravda, taky jsem z toho trochu špatný, ale na druhou stranu, nám ji sám nabídnul, a je podle mě i trochu rád, že bude někomu dobře sloužit. Jedinné co pro něj můžu udělat se o ni postarat a to také udělám.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Srdcová 25K

#4 Nový příspěvek od pavel601 »

....sa mi páči , že má original zadné svetlá ( mimo iné ) , píšeš že sa dedovia poznali , tak to je aj nejaký citový vzťah .....možeš mu ponúknuť , že mu občas umožníš , aby sa prišiel pozrieť ....

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Srdcová 25K

#5 Nový příspěvek od Peter768 »

Ďalšia pekná 25ka, a tie kolesá ako som písal aj minule nemajú chybu. 8)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Srdcová 25K

#6 Nový příspěvek od mihi »

Dobre si urobil že si ju kúpil, za tú cenu to je ako v rozprávke a aj ten príbeh okolo nej. Až je to neuveriteľné že v dnešnej dobe žijú takí dobrosrdeční ľudia.....
Tak to bude fakt srdcovka. Ono 25-ky sú rovnaké , ale veľa krát je práve ten príbeh a zážitky to dôležitejšie ako vykonaná práca a stroje. Stroje a práca pominie, žážitky a pocity nie....
A čo na nej plánuješ opraviť, budeš meniť aj zadné gumy????

Gratulujem a som rád že si ju kúpil Ty a nie nejaký priekupník...... 8)

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#7 Nový příspěvek od Bellian »

Vzhledem k tomu, že motor se jeví jako hodně slušný, tak mám v plánu vyčistit palivovou, vzduchovou a olejovou soustavu. Abych měl jistotu, že je vše OK. Rozdělat přední nápravu, protože jde opravdu špatně a nějaké drobnosti jako promazání atd.
Jo a musí se udělat brzdy, nožní vůbec nejde a ruční jen tak lehce.

No a bude pracovat. Pokud se najde chvíli čas, tak bych trochu prošel plechy a odřel a přetřel základem, aby nerezla. Jinak na ni nemám v plánu letos moc dělat, jen o co bude nutné.

No a co bude za rok se uvidí ;-) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 771
Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Bydliště: PZ

Re: Srdcová 25K

#8 Nový příspěvek od Tomáš B. »

Tak to taky gratuluju 8) . Je fakt jako skutečně z pohádky.

A už tě mám na Youtube v odběrech.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Srdcová 25K

#9 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak za tenhle peníz se startérem a dalšími díly je to zadarmo, závidím, ale jsem rád, že to nekoupil nějakej překupník, jak píše Mihi. Gratuluju ke koupi, to jistě bude sloužit dobře, když se o ni pěkně pečovalo. Nabídni pánovi, že mu to dřevo klidně zase přivezeš, alespoň se projedeš a zdokonalíš i to řazení. Chce to cvik, každá holt chce něco jiného podle opotřebení řadícího mechanismu. Co jsem si dříve půjčoval jedno áčko, tak tam i na místě přeřadit mezi horní a dolní řadou byl hodně velkej kumšt a hledání...

Zkušenost ze včera - zkoušel jsem odpovědět na inzerát co je na bazoši na soukolí diferáku. Pán že netuší, co jako za to. Udělal jsem nabídku (vzhledem k ceně celé převodovky, pro kterou jsem nakonec nejel, protože mi to přišlo daleko - byla za 3500 Kč, káčková, dle fotek vypadala pěkně), pán odpověděl, že volal pánovi do Chrudimi, který prodává náhradní díly na Z 25 a ten mu řekl, že ceny jsou úplně někde jinde. Tak holt nic, 5000 za to nedám, i když to soukolí vypadá moc pěkně, holt budu jezdit dokud to půjde nebo když se naskytne celá převodovka někde poblíže...

Uživatelský avatar
Karel_Sch
Příspěvky: 504
Registrován: úte bře 06, 2012 2:47 pm
Bydliště: Městečko Trnávka

Re: Srdcová 25K

#10 Nový příspěvek od Karel_Sch »

Míra Z 25 píše:Tak za tenhle peníz se startérem a dalšími díly je to zadarmo, závidím, ale jsem rád, že to nekoupil nějakej překupník, jak píše Mihi. Gratuluju ke koupi, to jistě bude sloužit dobře, když se o ni pěkně pečovalo. Nabídni pánovi, že mu to dřevo klidně zase přivezeš, alespoň se projedeš a zdokonalíš i to řazení. Chce to cvik, každá holt chce něco jiného podle opotřebení řadícího mechanismu. Co jsem si dříve půjčoval jedno áčko, tak tam i na místě přeřadit mezi horní a dolní řadou byl hodně velkej kumšt a hledání...

Zkušenost ze včera - zkoušel jsem odpovědět na inzerát co je na bazoši na soukolí diferáku. Pán že netuší, co jako za to. Udělal jsem nabídku (vzhledem k ceně celé převodovky, pro kterou jsem nakonec nejel, protože mi to přišlo daleko - byla za 3500 Kč, káčková, dle fotek vypadala pěkně), pán odpověděl, že volal pánovi do Chrudimi, který prodává náhradní díly na Z 25 a ten mu řekl, že ceny jsou úplně někde jinde. Tak holt nic, 5000 za to nedám, i když to soukolí vypadá moc pěkně, holt budu jezdit dokud to půjde nebo když se naskytne celá převodovka někde poblíže...
Trošku OT, promiňte.

Také se podělím o zkušenost s p. Jelínkem od Chrudimi.
Byli jsme se tam před rokem kouknout na jednu 25tku, s tím že je plně funkční a pojízdná (to jsem ještě nevěděl co je zač p.Jelínek). Byli jsme domluveni na určitou hodinu s tím že chceme aby nám předvedl studený start. Když jsme dorazili na místo, už od vrat jsme slyšeli jak se pokouší 25tku natočit "vyráběnou natáčečkou". Přerušila ho naše přítomnost. Dušoval se že když je studený tak jsou zvyklý takhle,......sáhl jsem na blok a ten byl teplý...........prostě z nás chtěl udělat blbce. Zbalili jsme se a odjeli. Pana Jelínka už nikdy více! :tyty: :tyty: :tyty: :tyty:

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#11 Nový příspěvek od Bellian »

Na Youtube to bylo moje první video, je to točené telefonem, ale je celkem slušný. Občas něco hodím, jen je problém, že traktory řídím většinou já a tak budu muset otce naučit jak fotit :) .

Na sobotu mám domluvenou celou převodovku + blok a další věci (nemám ponětí co). Mluvil, o šrotové ceně, tak uvidíme jestli se nebude cukat. Ale ještě jsem ji neviděl, takže netuším jaký je stav.

A ještě mám domluvenou jednu převodovku se spojkou a blokem ale z áčka, taky za šrot.

Jinak se dívám, že Míro (Míra Z 25) nejsi ode mně nějak moc daleko, tak pokud mě pošleš fotky přesně co potřebuješ, tak na tebe budu pamatovat a třeba budu mít štěstí a něco rozumného seženu.
Ale popravdě v současné chvíli nevím, ani jak ty kola do diferáku vypadají :zapomel: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Srdcová 25K

#12 Nový příspěvek od mihi »

No musím ešte niečo kúpiť aj ja aby si ma nepredbehol..... :D :smich: :vysmech:

Ale nie , ja už mám toho dosť, ale ak máš možnosť takto lacno pozháňať nejaké diely tak ber všetko a čo bude zlé hoď do šrotu a dobré veci si nechaj alebo ako si sa ponúkol posuň niekomu inému (Míra ) a to by bolo od Teba super: 8)
Osobne si myslím že keď tieto stroje porobíš 1.krát poriadne tak prežijú aj tvoje deti, pri dnešnom použití a bafkaní....
Keď budeš niečo robiť tak hoď foto. :prace:


Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Srdcová 25K

#13 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

To Bellian: to ti teda závidím, takovéhle možnosti s pořizováním náhradních věcí. Já o nic v okolí nemohu zakopnout - kdo má, tak si to šetří pro sebe :-). Pak jen koukám po inzerátech, ale často to bývá za přemrštěný peníz, ale to už jsme tady řešili několikrát, že někteří obchodníci jsou vykukové, což potvrzuje i Karel.

Moc blízko to k sobě nemáme, do Velkého Meziříčí je to od nás počítám 200 km. To co potřebuju já, je min. jedno to hlavní kolo co je našroubovaný na poloose (vylomený zub) a celý diferenciál - ten mi nejde rozebrat a tudíž ani vyndat to kolo třeba na opravu. Asi se na hřádeli udělal nějaký rantl a nelze vysunout tu středovou tyč - co vysunout, ani velkou palicí jsem s ní nehnul... Pasuje to z Áčka i Káčka, je to stejné. Ono to ale jezdí i tak, uzávěrka funguje..., když jsem to měl rozebrané, tak jsem to složil zpět a nechal. Převodovka jako taková byla bez viditelného úrazu, kola prakticky bez viditelného opotřebení...
Tak kdybys to měl někdy rozhozené a chtěl se toho zbavit tak pofoť a já bych se stavil :-).

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#14 Nový příspěvek od Bellian »

Tak zatím jsem s 25 jel opravdu jen na svátek a to včera. Jen pár fotek, když jsem odvážel staré pláště na 25K. Zároveň jsem včera vyčistil sání vzduchu a sklinku a musím vyměnit olej. Jo a musím se přiznat, že jsem dlouho nemohl najít spodní řadu :( .

Rozebírání kol
Obrázek

Odvoz kol
Obrázek

Místní JZD
Obrázek

Rozebírání starého přístřešku na vlek a začneme stavět nový 8)
Obrázek


Já jen, že nespím :nene: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Srdcová 25K

#15 Nový příspěvek od mihi »

Pekne, pekne len nespi a zásobuj nás fotečkami .... 8)


Mihi :)
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“