Srdcová 25K

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3760
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Srdcová 25K

#1261 Nový příspěvek od Jaro25 »

Pekné, je zaujímavé ako tie fotky niekedy klamú. Pri tej registrácii modré A-čko pred tebou vyzerá ako keby bolo o tretinu menšie ako tvoje. Tá cesta lesom podľa fotiek tiež vyzerá pekne.
Peťo: Veď si daj aspoň regulátor na 1800 ot. ako to máme my. Tiež to niečo urobí, aj tak som to nikdy nepochopil, prečo tomu K-čku ubrali už aj tak z biedneho výkonu.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Srdcová 25K

#1262 Nový příspěvek od mihi »

Si si pekne užil..
Ten záves je pekne ale vytúžený .... 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1263 Nový příspěvek od Bellian »

Oslovil mě člověk co potřeboval vyrobit držák, 3-bodu a upravený závěs, tak jsem mu pomohl (bohužel jsem to nefotil). Nakonec byl ke mně velice štědrý. Po cca 10 letech, kdy lidem posílám výkresy a i výpalky, první co mi poslal více než jsem si řekl 8) 8) 8) .

Obrázek

Včera byla neděle , tak i 25 dostala svoji příležitost se zapojit do práce.

Obrázek

Budoucí veteráni 3,5t budou jesťe muset makat :prace: :prace: :prace:

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Srdcová 25K

#1264 Nový příspěvek od vitex »

Ježíšimyši a já si předevčírem z toho dřeva strhal břucho.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1265 Nový příspěvek od Bellian »

Sakra chlape, vždyť jsem ti říkal, ať si sedneš, že ti to naložím, jestli mám v rukách o pár polen více nebo méně je mi už jedno.
Pak jsem na tebe vzpomínal, jak jsi se stím popral doma, ta borovice byla syrová, tak měla váhu.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1266 Nový příspěvek od Bellian »

Tak jsem doštípal a naložil i druhou 3,5t, aby jí to nebylo líto :) .

Obrázek

Obrázek


Pak jsem se vydal na návštěvu k sousedům. Když jsem po třech hodinách jízdy dorazil na místo, tak první člověk kterého potkám pochází z Třebíče, což je 20km odemně :pistol: .

První návštěva u Jaro 25 a jeho fenky, díky za přijemný pokec a prohlídku strojů 8) 8) 8) .
Pak jsem vyrazil k Peter768, zde opět velmi příjemná návštěva s exkurzí 8) 8) 8)
Obou moc děkuji za přijemno neděli.

Obrázek

Poté už jsem spěchal k Mihimu a ten mi ukázal svoje království :potlesk: , opět moc příjemná návštěva a zároveň jsem u něj zůstal na chatě. Ještě jednou děkuji za ubytování a přidám pár fotek po okolí. Každý den jsme ušli přes 30Km 8) 8) 8) .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Musím uznat, že ta kopcovitá krajina je masakr, ty cesty jsou krkolomné a pŕedstava tahat tam dřevo, se mi opravdu moc nelíbila. Jinak krásná příroada a somata, kdy človĚk po 8 hodinách potká první lidi, se mi moc líbila. Vyrážel jsem s batohem za svítání a vracel se k večeru :friends: . Dokonce jsem sáhnul i do knihovničky na chatě a četl si ;-) .


Po návratu domů jsem se hned vrhnul na M22 a konečně ji dal do provozu.

Pro jistotu dal baeteriový vypínač, časem půjde do kabiny, ale to až se pustím do renovace. Sundal jsem dvojmontáže a jak jsem tušil, vnitřní kola prázdné, tak jsem je nafoukal a za cca hodinu se ozval rána a jedno bouchlo.

Obrázek

A jak jinak hned jsem s ní vozil dřevo. Sklápění funguje, ale je to pro mě nezvyk, moc rychlé. Tak uvidíme jak se osvědčí.
Samozřejmě jsem hned vozil děcka, aby si to užily, ale prý to smrdí a řve :typek: . Což mají pravdu teda :smich: .

Obrázek

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3760
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Srdcová 25K

#1267 Nový příspěvek od Jaro25 »

Áno, áno, návšteva fajn, škoda len že toho času je vždy málo.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4434
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Srdcová 25K

#1268 Nový příspěvek od Peter768 »

Som rád, že si si našiel čas a zastavil sa u nás 8) Čas je náš nepriateľ ak má človek veľa plánov. Ale je dobré zastaviť sa, pokecať, ponavštevovať sa ... aj to je forma oddychu....
Vleky máš pekne naložené 8)
EDIT: Tie multikáry M22ky mi pripadajú ako autíčka z rozprávky... jednoducho povedané "také rozprávkové" :ano:

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Srdcová 25K

#1269 Nový příspěvek od mihi »

Aj ja som rád že sme sa stretli 8)
Máš pekne vycvičeného psíka.
A dúfam že sa aj s ostatnými stretneme na ,,, mihichatostretku,,
Ahojte :friends:
Mihi

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1270 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj kluci, podzim byl pro mě divoký a odjel jsem na 2 měsíce mimo domov :friends: .

Po návštěvě kamarádu na SK na kterou pořád rád vzpomínám :friends: , jsem jsem se vrhnul do práce, abych se nachystal na zimu.

Dodělat dřevo, pomocník byla i M22
Obrázek

Vyrobil jsem kovové rámy pro bedny na dřevo, použil jsem zbytky kari sítí a pak jsem tam dal dřevo.

Obrázek

Obrázek

25+7t ideál pro zastříhávání živého plotu. A pak klasická cesta cca 5km do vedlejší dědiny a tam je větší skládka bioodpadu.

Obrázek

Obrázek

Tak mělo to být průjezdné, abych nemusel 8t couvat. Nakonec jsem to oplechoval, protože sníh by mi vlečku skoro celou zafoukal a to jsem nemohl dopustit

Obrázek

Připrava v srpnu na zimu :D .

Obrázek


Po návratu domů, už byl podzim, tak jsem se vrhnul na hnojení. Opět M22, ale musel jsem dávat pozor ka jedu, abych odtud vyjel :smich: .

Obrázek

Otec v mé nepřitomnosti koupil chladič na 25 za 100kč. Nevypadá zle.

Obrázek

No a já se pustil do lisu, který jsem měl dlouho v plánu.

Obrázek

Barvu jsem použil zbytek z bočnic od 8t

Obrázek

Nevypadá zle, dole jsem udělal krabičku na přípravky. Ale musel jsem ho zesílit a udělat tam oddělávací přihradovinu. Koupil jsem totiž sestavu na 30t + pneumatické ovládání. Bohužel jsem tam nechal kulatiny průměr 20mm :( . Než abych všechny díry převrtával na 30mm, tak jsem to takto podepřel.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nakonec jsem ale musel poslat tu setavu na reklamaci, prvně nefungovala pumpa a pak mi vytekl olej z pístnice přes kroužky, takže nic moc.


25 couvla pořádně naloženou káru dřeva ke kotelně, ať je do konce zimy čím topit.
Chtěl jsem tam dostat tu nalaženou 3,8t, ale netroufnul jsem si. Na to budu muset vzít 7245. I s tou károu měla 25 co dělat a při couvání hrabala s uzávěrkou.

Obrázek

Koupil jsem nahrabovač, ale mám takový pocit, že to není originál, ale někdo to dělal doma. Jestli ho někdo máte, nebo máte nějakou dokumentaci dejte vědět.

Obrázek

I jsem trochu soustružil, přípravek pro spojku na 7201

Obrázek

Obrázek

A samozřjmě i dřevo do dílny se dovezlo.

Obrázek

Co mi trochu pokazilo náladu je soustruh, vyměnil jsem olej a nalil tam množství co má být a druhý den ... :'(
Budu muset pozjišťovat co se pokazilo.

Obrázek


Rád bych si ještě postavil svařovací stůl, ale pořád nevím, jak to vychytat technologicky.


Taky jsem vyrazil na noční pochod okolo Nového Města a pak do Žďáru. Cca 55km v noci a za vydatného větru a sněhu, při tempu 7km/h se 4 zastávkami cca 10min. Masakr, došel jsem, ale příště už nejdu. Ti kluci to je jiná liga, to tempo co mají, to moje kolena a holeně už nezvládají :( .

Obrázek

Ovčoun dostal pořádnou kost, po hodině hryzání jsem mu ji musel vzít, jinak by vypustil duši :smich: .

Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Srdcová 25K

#1271 Nový příspěvek od fikejz »

Belliane prosím tě, ta tvoje dřevo skládka / garáž, jak to máš vymyšlený, když z ní odebíráš z těch narovnaných hranic dřevo?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Srdcová 25K

#1272 Nový příspěvek od Bellian »

Vymyšlený je to tak, že až budu potřebovat dřevo, tak začnu sundávat střechu. Zatím ty ráze nerozebírám a topím zbytky dřeva z těžby co se odřezávali a byli už některé chycené.
Jak vidíš na fotce, než se dostanu na "garáž", tak to pár let potrvá, proto jsem ji postavil. Ty ráze jsou vysoké 3m na jedné a 3,5m na druhé straně, široké 1,5m. Zatím jsem spíše ve fázi, že více dřeva v létě přivezu, než přes zimu stopím.

Doufám, že přistí rok se pustím do stavby přístřešků pro vlečky, a traktory. Ale víš jak to je s časem.

Fotka z roku 2021
Obrázek
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4434
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Srdcová 25K

#1273 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj Bellian :friends:
Ten chladič za 100KC vypadá luxusne. To je zadarmo. Môj chladič je v horšom stave, ale zatiaľ drží .
Klietky na drevo sú parádne. To ich budeš potom prevážať rovno do kotolne?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3760
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Srdcová 25K

#1274 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tie koše na drevo sú super vec, že sa s tým dá pohnúť. Ja to mám zatiaľ len na paletách, ale toto ma inšpiruje, že kovové to znesie aj väčšiu výšku. A Mulinka je na poťahovanie s drevom okolo domu tiež fajn, kým nezapadne. No a tá garáž z narezaného dreva je naozaj štýlová, ale prečo to nevyužiť, keď to tam je.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Srdcová 25K

#1275 Nový příspěvek od fikejz »

Tak takhle jo 8) Já, že rovnám dřevo taky do hrání a musí být mezi nimi alespoň kousek místa, tak by bylo využitý. Nejlepší by bylo, kdyby ta "střecha" pak šla přetáhnout na sousední "novou garáž". Ty na to techniku, co by střechu přizvedla i utáhla (čelňák) máš a navíc krásnou rovinu.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“