Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Obecna diskuse

#5776 Nový příspěvek od ota »

Syn si dával takto zapsat jiné rozměry kol. Sice u Z 4011. Ale bude to asi stejné. Taky naskenoval techničák, napsal si rozměry kol. On si dával jak přední, tak zadní kola. Co vím tak povídal že si dal dopsat 3 a 3 rozměry. Na předek a na zadek. Ono je to pak už jedno. Tam cena nenarostla podle počtu. Ale ty rozměry musejí tak nějak odpovídat typu traktoru. Těžko by asi zapsali na Z 25 třeba 42" kola. A myslím že to tam poslal a oni mu potvrdili ano tyto rozměry lze zapsat. Po uhrazení sumy ( myslím že je pak k té ceně ještě DPH ) na náš učet vystavíme certifikát pro zapsání do t průkazu traktoru. Tedy převedl sumu a obratem mu přišel certifikát. S tím pak došel na uřad. Tam po zaplacení poplatku udaje zapsali.
Jiná cesta není. Jinak to nešlo. Dotazovali jsme se na uřadě a bez certfikátu nelze.

Uživatelský avatar
bucket
Příspěvky: 226
Registrován: sob črc 18, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5777 Nový příspěvek od bucket »

Dík za info.Trošku mě děsí jak je psáno v předchozím příspěvku že to bude dělat i na nových gumách.To jak je psáno že se to po chvilce jízdy spraví se tady bohužel neděje.Nevím jestli uvažuji správně ale je možné že by to bylo tím jak jsou gumy stářím ztvrdlé ?Takže ve výsledku to bude tak že vyhodím x tisíc za pneu a doklad a stejně mi to bude skákat .Pomůže když je trošku přifouknu víc?Že by se třeba srovnalo.Trošku se bojím že je tím popravím už je n nich stáří znát(prasklinky ) i když vzorek je ještě víc jak 50%.
V SSSR zkoušeli učit koně nežrat. Ale když už to skoro uměl, tak jim chcípnul....

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obecna diskuse

#5778 Nový příspěvek od anton30 »

Ja si myslim, ze poskakovanie a lepsia stabilita by sa dala vyriesit nahodenim radialnych pneumatik. Je to ale trosku investicia. A ak mas Acko, tak aj spravne osadenie rafiku na hviezdicu zohra ulohu.

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Obecna diskuse

#5779 Nový příspěvek od palobobo »

a nemôže byt ta guma preležaná z dlhého stania a na tom zležanom to poskakuje? :-/

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Obecna diskuse

#5780 Nový příspěvek od Peter768 »

Bežne sa to stáva u pneumatík Seha. Teraz je to tuším pod novým názvom Ozka, alebo tak nejako...
Ak dám moje K-čko (gumy 12,4-36) na špalky, tak ide v pohode. Ak dlho stojí na svojich, tak prvý kilometer hopsám :smich:
Ale tento problém majú aj iné traktory s týmito mäkšími gumami.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5781 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja mám to isté. Staré gumy boli tvrdé ako kameň a neskákalo.to
Dal som nové, prvé bolo že traktor nevládal, lebo pri mafúkaní na1 bar boli veľmi mäkké. Prifúkol som asi na 1,5 a uż to šlo. Ale prvé km sú vždy hop, hop. Potom sa to urobí. Ako píše Peťo, ak nechceš skákať, parkuj na špalkoch.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Obecna diskuse

#5782 Nový příspěvek od ota »

Co mám zkušenost, dělají to všechny gumy. Nové, staré. Některé se po ujetí nějaké vzdálenosti srovnají. Některé ne. Máme na Z 25 Barumky, na Z 50 a Z 40 Cultoury. Ty Barumky chvíli trvají. Ty Cultory jsou dřív. Schválně jsme koukali, jestli nejsou kopnutý disky, hvězdice. Vše běží. Jak říká děda ty gumy ,,stečou" delším stáním. Na malém traktůrku mám staré Barumky šípové a jedna čochtá pořát. Disk v pohodě, ale guma je asi šišatá.
U té 40 to ,,přešlapuje třeba 1,5 km a pak se to srovná. U Z 50 na křižovatku a spátky už dobrý. Ono taky co mi povídal znamej ta výroba se valí hlava nehlava a materiály se kupují co nejlevnější a do prodeje jdou i menší zmetky.

Uživatelský avatar
bucket
Příspěvky: 226
Registrován: sob črc 18, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5783 Nový příspěvek od bucket »

Jak to tak čtu tak se na to asi vykašlu .Přetrpím to .Zkusím přifouknout a bude.,Děkuji za postřehy.H
V SSSR zkoušeli učit koně nežrat. Ale když už to skoro uměl, tak jim chcípnul....

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Obecna diskuse

#5784 Nový příspěvek od Pavel »

to zeto skace po delsim stani je prirozene proto se to davalo driv na spalky aby se neprolezely gumy se dodnes delaj vsechny miry jen treba kdyz si chtel 9,5 na 36 v origo balonu jak bejvaly ty prvni vysi tak to pneu stavalo uz kdysi pres 16000 bez dane a musel si objednat urcitej pocet kusu tu prolezeni ovlivni pocet platen konstrukce pneu,vyska balonu ,zatizeni ,tlak pneu a je jedno jestli mas diagonalni nebo radialni na obojich to vznikne ve zbrojnici je tatra krokodyl jak rikame 148 a sni kdyz vyjedu po nejaky dobe tak to taky dela a ma radialky

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obecna diskuse

#5785 Nový příspěvek od anton30 »

Caute.
Tento víkend 13.8.2022 sa u nás ako sprievodná akcia hasičskej súťaže organizuje aj zraz traktorov + inej techniky.
Miesto konania je obec Vrbovce, okres Myjava. Akcia začína o 13:00 na miestnom futbalovom ihrisku.

Ak by sa vám chcelo a nemáte to až tak ďaleko, príďte sa pozrieť. Účasť vlastným traktorom je vítaná. V prípade dobrého počasia by na výstave malo byť 100+ kusov techniky.
https://www.vrbovce.sk/data/news_files/ ... zvanie.jpg

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5786 Nový příspěvek od Sniper »

To je velká škoda :(
Navíc to z lesa nemám daleko.
Bohužel už jsem přislíbil účast zde : https://www.armyfort.cz/cs/172-spanila-jizda-2022

Tak třeba příště.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obecna diskuse

#5787 Nový příspěvek od Chose11 »

Našel jsem doma ve starém albumu fotek obrázky nějakého strýce, který prý nějak tragicky zemřel, ale jezdil právě na Z25N, tak jsem je oscenoval ve velkém rozlišení aby se to dalo prohlédnout. No a postimage mě to nechce vzít a když zmenším velikost tak se soubor poškodí, tak nevím jak na to. Jsou to dvě fotky traktoru se samovazem na poli při práci :-/
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5788 Nový příspěvek od Sniper »

Tak to zmenši v pc, nebo pokud máš jen mobil, pošli sám sobě mail. Při nahrávání se přílohy dají zmenšit do několika velikostí 8)
No a potom ulož ty poslané fotky a uvidíš, jestli to půjde.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obecna diskuse

#5789 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak jsem to udělal přes ten email, uvidíme jak to bude koukatelné

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5790 Nový příspěvek od Sniper »

Pěkné fotky 8) nevíš z jakého roku?
Zajímavý je komín místo výfuku a přední Saturnusy ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“