Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obecna diskuse

#5716 Nový příspěvek od anton30 »

Zdravím.
Iba by som chcel pridať "zážitok" z dnešného dňa. Dnes sme u kamaráta absolvovali prvú testovaciu jazdu s traktorom Z25K, ktorý má síce originál "Káčkovú" prevodovku, ale redukciu, teda radenie horný/dolný neutrál má z prvého Áčka, resp "enka" s 18 zubami na hriadeli hrušky. Prerábku sme robili na môj popud s tým, že vyskúšame ako sa to bude správať.
Zadné pneumatiky sú obuté nové rozmeru 9.50-36 Cultor a regulátor otáčok je nastavený na Káčkových 1600 min-1.

Prvé dojmy zatiaľ nie sú zlé. Keď to porovnám s mojím pomalým Kultivákom, tak tento je naozaj výrazne rýchlejší. Na traktore sú nové pneumatiky a komplet urobená GO riadenia vrátane "excentra" a hriadele riadiacej páky z Vrádišťa (čo je inak kus dobre roboty, i ked tá paráda nieco stojí). Takže s maximálnou rýchlosťou a udržaním traktora na ceste problém nie je. Co by som videl ako mierny problém je, že 4ka je už celkom rýchla. Už sa na nej nedá len tak pohodlne pomaly plkotať a v pohode sa otáčať na ceste na malý plyn ako som zvyknutý. Už to chce viac pozornosti a poriadne točiť volantom. Zatial sme to skúšali len na rovine a bez záťaže v podobe vleku. Osobne to vidím tak, že traktor je plnohodnotný na domáce práce ako je oranie, vláčenie alebo kosenie. Lebo na hornom neutrále sa nič nezmenilo. No a dolný neutrál je ideálny na rýchle presuny sólo traktora alebo s nejakým ľahkým vlekom. Ak by mal za sebou ťažší náklad, tak tá 4ka by to už nemusela zvládať a zaradiť 3ku, by už bolo nadlho.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4433
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Obecna diskuse

#5717 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Ak by ste ešte testovali traktor, tak skús zmerať cez GPS rýchlosť tej 4ky 5ky 6ky.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 688
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#5718 Nový příspěvek od Jančo66 »

Dušan, ktovie ako by sa to chovalo, keby tam nie sú kolesá 9.50-36, ale povedzme ako mám ja, 13.6-36.
Potom to môžeš porovnať s tvojím "Ačkom" (keď ho dokončíš a otestuješ)- budú vzadu vačšie pneu, resp. porovnateľné s originál 11.25-24.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obecna diskuse

#5719 Nový příspěvek od anton30 »

to meranie rýchlosti podla GPS urcite robit este budeme. Mohlo to byt dnes, ale mal som vybitu navigaciu.

Michal, neviem ako by to bolo s takými velkými balónami. Ale podla mna by to už nerobilo dobrotu. To už by bolo asi moc a hlavne v kopcoch. Tam by sa dlný neutrál asi moc neohrial.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5720 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj, teče mi vodní hadice mezi termostatem a vodní pumpou - malý okruh.
Je to hadice pro dva různé průměry. Nedaří se mi ji sehnat. Jen celou sadu i s termostatem tady na SK: http://www.agroseznam.cz/cz/agrobazar/d ... zetor.html
Obrázek
Nevíte, kde by se dala sehnat samotná hadice malého okruhu?
Přesné rozměry teď nemám, nedostanu se k tomu. Ale z obrázku je vidět, že hadice není na obou koncích stejná.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5721 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ale 25-ka nemá nikde na chladení rozdielne priemery hadíc. Samozrejme je to v rámci presnosti odliatku telesa termostatu, sa to môže javiť ako trošku väčšie, ale idú tam obyčajné hadice s rovnakým priemerom po celej dĺžke. Ja som použil staršie hadice zo Š-120, tie rozmerovo vyhovujú a sú pomerne mäkké, tak sa ľahko nasunú na nátrubky.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Obecna diskuse

#5722 Nový příspěvek od palobobo »

to bude na UR 1, 2011,3011 teda aspon sa mi zda ze to tak vyzera. Samostatne hadice ma Kubikzetor v Brne na UR1

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5723 Nový příspěvek od Jakub »

Ok, asi bude stačit stejný průměr. Až to rozdělám, změřím a zkusím někde sehnat co nejměkčí hadici, ideálně bez výpletu, aby pěkně sedla. Ony ty odlitky bývají hrubé a pak to ve spoji rosí, jako teď.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#5724 Nový příspěvek od rosch8 »

ja som kupoval hadice zo Skoda Felicia benzin 1.3. Pasuju perfektne a su makke, pekne sadnu. Kupoval som najdlhsiu a z nej som rezal potrebne kusy.

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5725 Nový příspěvek od Jakub »

Díky, zkusím Felicie, Favorit.
Dávám dohromady kastlík na baterku a kulisu hydrauliky.
Obrázek Obrázek
Nějak mi to nevychází. Na co je ten váleček na páce, má pasovat do kulisy? Nejde mi sundat, možná je páka špatně naohýbaná. Neprovleču ji do kulisy.

Má být kulisa delší stranou dopředu, jako mám na fotce nebo dozadu?
Páku mám dál od kastlíku, buď ji budu muset naohýbat anebo vyrobit z pásoviny mezikus a vypodložit kulisu...
Na netu jsem nenašel kloudné fotky páky a kulisy v detailu.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5726 Nový příspěvek od Jaro25 »

Páku treba poohýbať, aby tam pasovala. Ten valček som sám moc nepochopil, no mám byť posuvný po páke. A ako má tá kulisa drážku, tam patrí skrutka M8 s hlavou zbrúsenou do šikma. Potom to funguje tak, že keď zdvíhaš ramená tak páka po šikmej hlave preskočí dozadu (prepruží) a keď chceš zastaviť zdvíhanie, potlačíš páku dopredu a na hlave skrutky sa zastaví v polohe neutrál. To je preto, aby si bez problému zdvíhal a po zdvihnutí nemusel hľadať polohu neutrál, ale narazíš na doraz. A keď chceš spustiť, potiahneš páku k sebe (prepruží), aby si preskočil zub a spustil ramená.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecna diskuse

#5727 Nový příspěvek od Jakub »

Jaro, díky. Ten váleček je na páce našroubovaný, ale jak je zahnutá, jde jen pár závitů a zarazí se. Páku poohýbám a ten váleček budu muset zlikvidovat kvůli nasazení, možná to ještě půjde odspodu od drážkování provléct.

Potah na starý lavor sedačku:
Je v něčem lepší od pana Jendy Nováka jendadily.cz za 700,- https://www.jendadily.cz/zetor-25/ nebo tento za 400,- https://www.benozastavka.cz/ceskenaradi ... otah-Zetor
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5728 Nový příspěvek od Sniper »

Jakub: Ahoj. ;-)
Především si myslím, že máš to vodítko opačně, patří delším koncem dozadu.
Jak už psali kluci, dodělej si tam bezpečnostní šroub se šikmou hlavou, který slouží k tomu, aby páka rozvaděče z nulové polohy do polohy spouštění nešla sama, ale musel by sis ji přitáhnout k noze, abys tu hlavu šroubu překonal.
Při opačném pohybu jednoduše přeskočí přes šikmou plochu.
Přesnou polohu aretace seřídíš na podélné drážce.
Ten šroubovací klobouček nešel ani mě sundat. :-/
Já jsem páku nasazoval dolním koncem tak, že jsem vodítko roztáhnul, páku vsunul a pak to zase vyrovnal.
Poté jsem asi 3x musel kladivem páku naohybat, aby tvar korespondoval s vodítkem a musím říct že se povedlo luxusně, včetně pomalého spouštění, kdy páka rozvaděče drhne o šikmou plochu vodítka, tím pádem je bržděna v pohybu vpřed a nedojde tak k prudkému poklesu ramen 8)
Ač to tak nevypadá, měli to vychytané dobře.
Osobně si o tom kloboučku myslím, že sloužíl k tvrdé aretaci páky rozvaděče v nulové poloze při přepravě stroje.
Snad jsem to nenapsal moc složitě? ;-)
Ať se ti dílo daří 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5729 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja som ten valček rozhýbal po nahriatí autogénom a žiadny závit tam nebol, on by sa tam aj ťažko rezal. Mám pocit, že tam bol vo vnútri pružný krúžok, aby sa to samo nešmýkalo, ale to si nie som istý. Každopádne keď to zahrdzavelo viacerým na mieste, asi sa to v praxi často nepoužívalo.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
kovář 1
Příspěvky: 184
Registrován: čtv úno 11, 2016 9:26 pm
Bydliště: okr.Česke Buějovice

Re: Obecna diskuse

#5730 Nový příspěvek od kovář 1 »

Obrázek

Obrázek
co na to říkáte, může být z 25tky, nebo z něčeho jiného?
[*] jestli-že něco chceš, tak musíš [*]

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“