Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#6196 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ďakujem, ja mám tie risky posunuté 1,5 cm nižšie.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Obecna diskuse

#6197 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ahojte, s tým tesnenim pod hlavu som to vravel už davno že je na hovno.... tečie olej skoro každému. Ja som sa na motovystave v Prahe pytal chlapika s firmi Kalina (jak si dobre pametám) a ked som mu povedal ze by som chcel take tesnie vyrobit ako sa použiva u aut s tým obsilikonovanim a kvalitnejsim klingeritom a takým lepkavým povrchom, tak povedal že da sa vyrobit aj take , ale práve to obsilikonovanie je technologicky naročne, a že by sa to neoplatilo na par kusoch cenovo. Tak som mu povedal že tych tesneni by sa minulo aj 500kusov a len sa zasmial, že to je málo.... Takže pokial budeme kupovat tieto šmejdy (RS) tak ine asi nikdy nebudeme mat. Ja som tiež použil jednu vychytavku na utesnenie, ale ešte neni motor odskušany tak neviem dat recenziu, ale myslim že to bude držat v pohode, asi až moc.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#6198 Nový příspěvek od rosch8 »

problem nie je tesnenie, ale krive bloky a krive hlavy. Tu vidno podla drážok po obvode spalovacieho priestoru, aka bola kriva pred rovnanim. Taketo zakrivenie tesnenie nemoze eliminovat. A bloky su krive tiez velmi casto.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#6199 Nový příspěvek od Jaro25 »

Robo máš pravdu, ale ja mám zrovnaný aj blok aj hlavu a tečie.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
abushrek
Příspěvky: 470
Registrován: pon říj 08, 2018 7:29 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Obecna diskuse

#6200 Nový příspěvek od abushrek »

Já jsem řešil taky problém s tekoucím olejem pod hlavou. Teče to do komory kde je šteft a ty 3mm to neudrží bohužel to prolíná jak se to zahřeje a olej vzlíná kolem čepů spodem přes těsnění a teče po motoru. 3x jsem sundával hlavu a vždy jsem to zkusil pořádně odmastit, potom jsem zkoušel i malinko tmelu nic nepomohlo nakonec jsem se naštval a pod podložku a pod maticu hlavy co se dotahuje hlava sem mázl tmel. Štefty jsem potřel olejem aby nerezavěly ve vnitř a nahoře jsem je odmastil čističem brzd aby tmel pořádně chytl. Teď to mám takto cca 2 roky a snad to vydrží dalších X roků.
Párkrát jsem to vzpomínal je to prasárna ale já jsem spokojený protože funkci to splnilo nad míru. Druhé místo kada to teče jsou dekle které drží 6 šroubů vždy krajní dva jsou skrz až do této komory(kudy vede šteft) a těmito závity(M8)ten olej taky vzlíná. Po odmaštění závitů a šroubů našroubování s tmelem je klid.
Ať se daří chlapi!

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obecna diskuse

#6201 Nový příspěvek od Chose11 »

Byl by zájem o samolepku nejvyšší rychlosti, já konkrétně budu dělat 28km, podle údaje z TP. Ale při jednom bych vytiskl i jiné rychlosti, reflexní podklad, laminace a tisk na vinyl, odolná venkovnímu prostředí, stejně jako na obrázku. Cenovku dle předběžných kusů, teď ji neřeknu, ovšem za náklady+poštovné.

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#6202 Nový příspěvek od Sniper »

Chose11 píše: stř kvě 17, 2023 6:55 pmjá konkrétně budu dělat 28km, podle údaje z TP.
Já ti nechci kazit iluze, ale nálepky konstrukční rychlosti podléhají nějakým pravidlům. :-/
Většinou končí celým číslem, tedy nulou, ale u traktorů a pomalu jedoucích vozidel jsou odstupňované po 5-ti km/h.
Jenže kámoš zažil technika na STK, který mu to patřičně vysvětlil a tak na svém Zetoru musel nálepku 25 sloupnout a dát 20, protože jeho stroj měl konstukční rychlost 23 :smich:
Tak já jen, abys nebyl tou 28čkou překvapený :shock: :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obecna diskuse

#6203 Nový příspěvek od Chose11 »

Zjistím, co tedy tohle?

Samolepka s označením nejvyšší povolené rychlosti vozidel
v provedení z retroreflexní fólie třídy 1 dle ČSN EN 12899-1,
odpovídající platnému znění vyhlášky 341/2014 Sb.
Výňatek z vyhlášky 341/2014 Sb. (Příloha 12, odstavec H)
H) Technické požadavky na výbavu vozidel označením nejvyšší povolené rychlosti
1. Vozidla kategorií M2, M3, N2, N3, O, R, S, C, T a Z s výjimkou čelně nesených strojů
kategorie SN a jednonápravové traktory s přívěsy a speciální nosiče pracovních adaptérů
musí být vybavena na zádi karoserie, a to pokud to konstrukce vozidla dovoluje, v levé
polovině označením nejvyšší povolené rychlosti zaokrouhlené
a) u vozidel s konstrukční rychlostí nepřevyšující 45 km.h-1 na nejbližší nižší celé číslo,
b) u ostatních vozidel na nejblíže nižší celé číslo dělitelné pěti.
2. Označení nejvyšší povolené rychlosti je v provedení kruh bílé barvy, který je lemován
červenou barvou o vnějším průměru 200 mm; písmena v kruhu, pokud jsou použita, musí
mít výšku „k“ 35 mm, „m“ 24 mm, číslice 75 až 80 mm, tloušťku čáry písmen 6 mm a číslic
12 mm. Barva nápisu je černá. Označení nejvyšší povolené rychlosti musí být vždy čitelné a
při provozu nesmí být zakryto. Označení se vyžaduje z retroreflexního materiálu třídy 1
podle ČSN EN 12899-1 tedy červená a bílá, písmena a číslice jsou nereflexní. Retroreflexní
materiál se nevyžaduje u vozidel, u kterých je provoz za snížené viditelnosti zakázán, u
zvláštních vozidel a nesených strojů.
3. Není-li možno u přípojných vozidel kategorie O1, O2, R, vozidel kategorie S,
jednonápravových traktorů s přívěsem a speciálních nosičů pracovních adaptérů umístit
označení o průměru 200 mm, je přípustné použít označení o vnějším průměru 150 mm;
potom písmena v kruhu, pokud jsou použita, musí mít výšku „k“ 20 mm, „m“ 14 mm, číslice
75 až 80 mm, tloušťka čáry je u písmen 3,5 mm a u číslic 12 mm.

Takže platí 1.a) ?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#6204 Nový příspěvek od Sniper »

Chose11 píše: stř kvě 17, 2023 7:17 pm Zjistím, co tedy tohle?
Jo hochu, tady v tomto státě se už nedivím ničemu, co úředník, to originál zákon a přes to nejede vlak.
Co jednomu vadí, druhý pustí a opačně.
Blbé je, že člověk nemůže mít nastudované všechny zákony a být na všechno připravený :-/
A i kdyby, ve finále zjistíš, že zákon je jen 20% pravdy, zbytek upravují různé prováděcí vyhlášky, interní předpisy atd.
A když už požádáš patřičné ministerstvo o výklad jejich konkrétního zákona, přijde ti odpověď, že oni nejsou kompetentní k tomuto úkonu, od toho, že se máš obrátit na soud a právníky :vztek:

Já ti jen napsal to, co se nedávno stalo známému...
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Obecna diskuse

#6205 Nový příspěvek od Peter768 »

25km na 25ke viac pasuje.
U nás musí byť reflexná a podľa mormy, inak ma vyhodia z STK. Na novom prívesnom vozíku som mal 100vku a na STK na zdrbal a prelepil novú i ak by ma nepustil. Nálepku mi samozrejme naúčtoval. Bol to rok 2010. Spravili na to zákon. Na a potom urobili ďalší zákon a STK na nebrzdené voziky do 750kg zrušili. Ale reflexné nalepky zostali.

Alacatazar
Příspěvky: 44
Registrován: úte dub 03, 2018 10:23 am
Bydliště: Opavsko

Re: Obecna diskuse

#6206 Nový příspěvek od Alacatazar »

Taky mi na poslední STK v říjnu 2022, na Zetoru 25A přelepil technik rychlost 25km na 20km. Nově se prý musí zaokrouhlovat nejvyšší rychlost z techničáku na nejbližší kulaté číslo. Údajně za to jejich stanice dostala pokutu, když to nedodrželi. Takže na tom asi něco bude.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#6207 Nový příspěvek od Sniper »

Asi je ve skladu hodně dvacítek, tak to teď budem lepit na všechny traktory, které jezdí míň, než 30 km/h :smich:
Tak si říkám, k čemu je taková nálepka dnes dobrá, kor u takto pomalých strojů? :-/
A když už je všude, proč není na osobácích a motorkách?
Na vleku BSS T 3,5 S mám jestě ručně malovaných 20km/h a kdysi dávno na Š130 L jsem měl 300 :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Obecna diskuse

#6208 Nový příspěvek od Peter768 »

Tých 300 si mal dojazd na plnú nádrž :smich: Tiež som mal taký stoj.. :smich:

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#6209 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jaro25 píše: pon kvě 15, 2023 9:56 pm Robo máš pravdu, ale ja mám zrovnaný aj blok aj hlavu a tečie.
Jaro, keď ti Koleno rovnal blok, tak ti frézoval aj osadenie vložiek v bloku, teda potom niečo ubral aj zo samotných vložiek? Inak by bol presah nad blokom viac, ako by mal.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#6210 Nový příspěvek od Jaro25 »

Áno, zafrézoval aj osadenie vložiek. Toto urobil dobre.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“