Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#5401 Nový příspěvek od Jančo66 »

Zatiaľ sa dá zohnať slušná (neprasknutá) hlava, no treba riadne sliediť na webe. Ja čo som kedysi dal eur do jednej hlavy, mohol som mať jednu fínsku už doma.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5402 Nový příspěvek od Sniper »

Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9045
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5403 Nový příspěvek od Sniper »

Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

ibanez5
Příspěvky: 1579
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Obecna diskuse

#5404 Nový příspěvek od ibanez5 »

Zdravím kolegové. Mám takovou prosbu. Můžete mi někdo prosím změřit průměr vypustného ventilu, na vodu, který se montuje na blok motoru? Otec má totiž domaděl a tam má motor s Ursusa c330 a nemůžu nikde sehnat na netu ten výpušťák , tak mě napadlo, jestli se v rámci tehdejší RVHP :) nemontovali stejné výpušťáky. Pokud by bylo možno průměr a delku závitu. Díky :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

ibanez5
Příspěvky: 1579
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Obecna diskuse

#5405 Nový příspěvek od ibanez5 »

Tak už mám. Je to M14x1,5 a je to s Z 25 :) tím pádem pasuje i na Ursus c330 ;-) :friends:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Obecna diskuse

#5406 Nový příspěvek od Johny1490 »

Jaro25 píše: pát úno 26, 2021 7:48 am Sniper: ak myslíš tú fínsku, tak chceli za ňu okolo 900€. Myslím že niekto tu z fóra ju snáď aj kupoval.
Johny: skúšal som gumené O-krúžky, ale tie sa pri doťahovaní vytláčali von. Potom som vysekol krúžky z hrubšej kože a to sa mi zdá najlepšie. Dobre sa hlavy skrutiek po tom šmýkajú, celkom dobre to tesní a j to také dobové.Rovnako som dal kožený krúžok aj pod skrutku na bočnom veku zdvihátiek ventilov.
Ahoj, a nevieš mi poradiť kde by som takú kožu zohnal? Jediné čo ma napadá, tak kožená rukavica a s toho nasekat, ale to je asi blbosť či?

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Obecna diskuse

#5407 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Taky to tak dělám. Koža je moc dobrý pomocník a přesně je i dobová. Johny blbost to není. Stačí cokoliv opravdu koženého. Rukavice, starý opasek, brašna.... Můj děda byl kožešník a obuvník tak mám jakési zbytky. Taky z teho ledacos vyrobim.
Libor :-)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Obecna diskuse

#5408 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já to dělal také z rukavice a funguje to výborně.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Obecna diskuse

#5409 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja sa tomu venujem po chvíľach tak mi to ubúda strašne pomaly, ale snáď tá moja námaha bude stáť za to. Už sa blížim k zdarnemu konci, keď to budem mať hotové tak dám foto.

Ešte budem musieť nejak vyriešiť žhaviče, chcem tam dať asi tie tyčinkove ,len by som potreboval k tomu tie redukcie, lebo ja mám iba prázdne púzdra v hlave. Nebol by niekto ochotny mi ich vyrobiť konkrétne na tie novodobé žhaviče? Poprípade nejaký nákres pre sustruznika?

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5410 Nový příspěvek od Jaro25 »

Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#5411 Nový příspěvek od Jančo66 »

Info. Viacerí, čo ste kupovali nové vložky (AGS/ATP) ste sa možno s týmto stretli. Alebo aj možno nie. Zatiaľ isto viem o mne a o Jožkovi Ursusovi. Rozpíšem o čo ide.

Z jedného e-shopu objednávam veci na Z25 pravidelne. Nakoľko majú CZ vložky len o 15€ drahšie ako tie EU (import PL), tak som sa opäť rozhodol kúpiť tie CZ.

No prvýkrát čo som ich kúpil prišli obe sady v poriadku. Šarža tam bola 02/07/2020. No tento krát mi prišli šarže dve, jedna 02/07/2020 tá je v poriadku, no a druhá je 01/07/2020. Tu však prišli už iné piestne krúžka a aj iné gumičky. Vôle v zámkoch tých originál krúžkov, kde je nápis AGS Premium Quality je 0.30-0.35. Pri tých druhých s nápisom KO/OK je vôľa v zámku 0.50-0.60 údajne podľa príručky. Tu však vidno, že sa jedná úplne o iný materiál, z ktorého sú tieto krúžka vyrobené. Teraz je otázka, čo je správne. Myslím, že vôľa v zámku sa asi odvíja od materiálu a podľa jeho rosťažnosti pri vysokých teplotách. Pridávam aj foto. Už som kontaktoval e-shop a riešim teda, čo stým. Jožko Ursus to upravil aby mu to sedelo, no ja by som sa rád tomuto vyhol. Ak máte niekto podobný postreh k tejto veci, môžete napísať. Díki.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Warulf
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 08, 2021 7:01 pm
Bydliště: Zlin

Re: Obecna diskuse

#5412 Nový příspěvek od Warulf »

Dobry den,děkuji za přijeti a zárověn bych měl prvni otázku.Začal se mi trochu vic tlačit olej, pod řemenici z motora či klikovky.Nevim jak to přesně napsat.Potřeboval bych vědět jaké je tam těsněni či gufero??? At vím co koupit popřipadě objednat a také jak postupovat při opravě.Děkuji

Obrázek

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Obecna diskuse

#5413 Nový příspěvek od Johny1490 »

Musíš zhodiť dole remenicu, neviem teraz presne, ale tuším 70ka orech a vylupneš gufero. Zajtra budem pri motore tak ti môžem pozrieť rozmer.
Len sa obávam, či nemaš ložiská na kľúke na toľko zodraté že už to gufero neudrži, ale snáď je len vadne gufero.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5414 Nový příspěvek od Jaro25 »

Najprv si na gufere prečítaj rozmer, lebo ak bola kľuka viac krát brúsená, tak originál priemer 80 mm môže byť veľké. A potom tak ako píše Johny.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Obecna diskuse

#5415 Nový příspěvek od Bolevak »

Kamarádi, nevíte kde se dají koupit plstěné kroužky na zatěsnění hřídele diferenciálu? sice jsem dával kontakt na fibmu která vyrobí z plsti cokoliv, do vlákna kde co sehnat..., ale neznám rozměry tech kroužků.

děkuji

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“