Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5851 Nový příspěvek od Sniper »

U spádových nádrží ano, ale u nuceného oběhu hrozí zborcení filtru, tam bych to neriskoval. :tyty:
I když i u mojí modré Z25, když jsem jí koupil, byl filtr mimo funkci, vše ucpané a nafta si našla cestičku mimo.
Navíc tam nebyl hrubý čistič, podle toho vypadaly elementy :-/

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Obecna diskuse

#5852 Nový příspěvek od roduš »

ahoj,jakou používáte chladící kapalinu do zetoru25 a do zetoru5611,G10 nebo G11?

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5853 Nový příspěvek od Sniper »

Já dávám do všech starých motorů G11 modrou.
Nikdy jsem neměl s ničím problem, vodní pumpu na Z25 jsem dělal po 9-ti letech od prvního naloží fridexu, předchozí majitel dával jen vodu.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Obecna diskuse

#5854 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Mám stejnou zkušenost jak Sniper :ano:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Obecna diskuse

#5855 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tiež dávame G-11 modrú, zelenú....kúpil som ju od kamoša, máme ju vo všetkých strojoch: Z-25 3x, Multicar 25.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obecna diskuse

#5856 Nový příspěvek od mastnacek »

Letos modrozelena :) Zluta vydrzi min, mysleno min roku a ruzova ti sezere celej taktor, krome plastu :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Obecna diskuse

#5857 Nový příspěvek od ota »

Kluci když tu řešíte tu kapalinu do chladiče. Švagr měl
žigulíka 20 let. Co ho měl, měl tam původní nemrzku žluté barvy. Když auto jako nevé koupil byla tam. Nikdy nedolíval vůbec nic. Občas před zimou zkoušel jestli je kapalina pořát dobrá. Jak hustoměrem, tak i kámoš automechanik tím refraktometrem. Vždy to ukazovalo - 40°C. Auto pak prodal a kdo ví jak na tom je. Koupil ho chlápek na veterána. On to švagr měl jak ze škatulky.
Mám v Kubotě růžovou kapalinu. Myslím, že je taky původní. Měřeno a - 30°C. Předloni jsem musel upustit trochu abych vyčistil a rozchodil kohout na topení. Nepotřeboval jsem nikdy topení. A pak v zimě jsem chtěl přitopit a nešlo kohoutem hnout. Rozebral jsem a vyčistil namazal. Občas s ním zatočím sem tam. No nalil jsem kapalinu naspátek. Trošku mi uteklo bokem při vypouštění. Měl jsem doma ve flašce pulitr té růžové když jsem měl Renaulta. Tak jsem dolil krapet do kyblíčku a promíchal a poté nalil do minibagru. No asi jsem toho tam nalil víc než původně bylo. Nalíval jsem a trochu zbylo. Přelil jsem. Vcelku dost dlouho ukapával přepad když jsem pracoval. Asi toho tam bylo pak hodně. Teď už je to dobrý. Neukapává. Asi se množství srovnalo v chladiči.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#5858 Nový příspěvek od Jančo66 »

mastnacek píše: pon lis 21, 2022 11:28 am Letos modrozelena :) Zluta vydrzi min, mysleno min roku a ruzova ti sezere celej taktor, krome plastu :)
Ako bolo písané vyššie, najlepšie je dať asi G11 (modrú/zelenú). Ale ak dáš aj G12 ružovú, tak určite nič nepokazíš. Lebo liatina, mosadz a aj meď s ňou nebudú mať žiaden problém. A mastnacek, to si myslel asi len ironicky nie, veď G12 sa dáva skoro do všetkých vozidiel a neviem o tom, že by to "sežralo" plasty a celý traktor. :smich:
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#5859 Nový příspěvek od rosch8 »

Do starých strojov patrí G10.
Aj ja mam ale G11 lebo ta je bežné k dostaniu.
G10 bola iba na objednávku, tak som kúpil G11

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Obecna diskuse

#5860 Nový příspěvek od Bellian »

Mám 8 let Velvana FRIDEX STABIL (čirá) a taky nemám problém. Nikde nic neteče, tak asi nic nesežrala. Zatím spokojenost. Jaký to je G nvm.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

roduš
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 30, 2018 8:43 pm
Bydliště: Blansko

Re: Obecna diskuse

#5861 Nový příspěvek od roduš »

Dám tedy tu G-11, je dostupnější.i když u G-10 se uvádí,že je určena do do starších vozidel s litinovými "chladiči" .myšleno tedy asi litinový blok a hlava.G-10 se dá pořád koupit a cenově vychází podobně jako novější G-11

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5862 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja mám už roky G12 a absolútne žiadny problém. Ako píše Jančo, v tom motore nie je žiadny materiál, ktorý by bol nekompatibilný s tými kvapalinami. Čo sa týka veku kvapaliny a jej výmeny, to nie je o mrazuvzdornosti, ona nezamrzne ani po 20 rokoch, ide o koróznu odolnosť, ktorá sa stráca. Samotná nemrznúca zmes je agresívna a preto obsahuje inhibítory korózie, ktoré však časom strácajú účinnosť. A potom stará kvapalina môže začať "žrať" motor. Preto ju treba po pár rokoch meniť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Obecna diskuse

#5863 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jaro, máš pravdu.
Akurát myslím na to, že v majore máme alykol, ktorý som si priniesol ešte z bývalej práce a naplnil som ním chladiaci systém.
V automobilke robím už vyše 25 rokov, asi by bolo načase ho vymeniť :shock: .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Obecna diskuse

#5864 Nový příspěvek od mastnacek »

Jaro tak to diky za informaci o tom starnuti, ja myslel ze ztraci schopnost nezamrznout!

Uživatelský avatar
kovář 1
Příspěvky: 181
Registrován: čtv úno 11, 2016 9:26 pm
Bydliště: okr.Česke Buějovice

Re: Obecna diskuse

#5865 Nový příspěvek od kovář 1 »

zdravím páni mistři. jak se vkládaj pístní kroužky kompresoru, značením směrem nahoru, nebo dolu? děkuji předem za odpovědi
[*] jestli-že něco chceš, tak musíš [*]

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“