Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#3871 Nový příspěvek od Sniper »

Opěrka je super věc, nicméně pro všechny verze s kabinou nepoužitelná. V praxi se zřejmě moc neujala, neboť vyjma pár dokumentů není nikde v dobových záběrech k vidění.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#3872 Nový příspěvek od rosch8 »

Sniper, mam podobny nazor. Na kabrio je OK, na kabinovu verziu asi nie celkom. Problematicke nasadanie uz aj tak, by opierka znacne skomplikovala...

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#3873 Nový příspěvek od rosch8 »

koho je to stroj? Nevyzera najhorsie.

https://stroje.bazos.sk/inzerat/88537535/Zetor-25-A.php

Uživatelský avatar
najfang10
Příspěvky: 87
Registrován: čtv úno 12, 2009 5:18 pm
Bydliště: Nova Bana

Re: Obecna diskuse

#3874 Nový příspěvek od najfang10 »

Podľa PSČ je od nás z Novej Bane. Ale neviem koho to je. Už bol dávnejšie na bazoši a uz je tam znova.
ZETOR 25 A
Jawa 50 typ 21

Uživatelský avatar
najfang10
Příspěvky: 87
Registrován: čtv úno 12, 2009 5:18 pm
Bydliště: Nova Bana

Re: Obecna diskuse

#3875 Nový příspěvek od najfang10 »

Neviem ci ste to zachytili :smich:
ZETOR 25 A
Jawa 50 typ 21

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Obecna diskuse

#3876 Nový příspěvek od Peto.25a »

Nezachytili, ale sranda :smich: https://www.youtube.com/watch?v=H9I6KYrghnk 3:29 si pozrite :D

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#3877 Nový příspěvek od rosch8 »

este ze tam je spirala v sacom potrubi.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#3878 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak neviem či by som sa práve takýmto videom chcel prezentovať do sveta. Ale každý robí ako vie. No a ten Jakubec... v tom akože folklóre sa tak nejako stratí.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Obecna diskuse

#3879 Nový příspěvek od Peto.25a »

Stane sa kazdemu ale take veci by sa nemali robit. Ide len o to ako to tam vcuclo v momente :)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#3880 Nový příspěvek od rosch8 »

keby im ostala pod ventilom, to by bola standa...
Mohol narazit piest do ventilu, minimalne by sa ohol v drieku...

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Obecna diskuse

#3881 Nový příspěvek od Heroldak »

Dnes chci rozpůlit motor na kontrolu spojky,už nejde nastavit aby brala níž a blbě se mě při jízdě řadí, jak je to vlastně spojené jen tisícihran v pouzdře co jsem viděl z fotek a s čím mam odjet přední nebo zadní nápravou?Děkuju

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Obecna diskuse

#3882 Nový příspěvek od Peto.25a »

Lepsie je asi odjet predkom. Nezabudni podklinovat prednu napravu pod korytnackou aby sa ti motor neprevalil nabok. Ja som dal hupcuk a motor som len posunul trochu. Lepsie je mat nejaky vozik alebo daco podobne a polozit motor nato. :)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obecna diskuse

#3883 Nový příspěvek od anton30 »

Heroldak píše:Dnes chci rozpůlit motor na kontrolu spojky,už nejde nastavit aby brala níž a blbě se mě při jízdě řadí, jak je to vlastně spojené jen tisícihran v pouzdře co jsem viděl z fotek a s čím mam odjet přední nebo zadní nápravou?Děkuju
Je tam rovnoboky drazkovy hriadeľ vychádzajúci z prevodovky. Ten zapadá do lamely, ktorú tam dáš novú. Lamela je zovreta medzi zotrvacnik a prítlačny kotúč, ktorý sa dá celkom ľahko rozobrat a jeho trecia časť sa dá pekne liznut na sustruhu. Ked budeš montovať lamelu na spojku, bolo by fajn vycentrovat jej drazkovanu dieru voči ložisku v klukovke. Ľahšie sa bude montovať motor s prevodovkou dokopy. Dá sa vysustruzit prípravok, alebo použiť ten drazkovy hriadeľ, ktorý ide z prevodovky. Musel by si ho mat však vymontovaný z nejakej inej prevodovky ako náhradný diel.
A ked uz to robíš, tak to lozisko v klukovke, v ktorom je ten drazkovy hriadeľ podoprety, výmen tiez. Malo by to byt 6304 2RS
Veľa zdaru

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obecna diskuse

#3884 Nový příspěvek od anton30 »

Heroldak píše:Dnes chci rozpůlit motor na kontrolu spojky,už nejde nastavit aby brala níž a blbě se mě při jízdě řadí, jak je to vlastně spojené jen tisícihran v pouzdře co jsem viděl z fotek a s čím mam odjet přední nebo zadní nápravou?Děkuju
A ja vychádzam motorom dopredu. Mam ho položený na pár paletach a na paletové vozíku. To sami osvedčilo.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#3885 Nový příspěvek od Jaro25 »

A popozeraj si vlákno čo má rosch8, niekde tam popisuje ako pridanými pružinami na výtlačné ložisko zmenšil vôle na mechanizmoch spojky. Oplatí sa to urobiť, lebo keď sa všetky tie vôle (a je ich tam požehnane) sčítajú, tak vychádza veľmi veľký mŕtvy chod pedála.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“