Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5446 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ursus 73 píše: ned dub 04, 2021 11:42 pm Ahoj
otázka znie: dával niekto pod čerpadlo oleja motora dáke o-krúžky? Ako je original tesnené, iba tesnením? Ďakujem za odpoveď...
Dával som iba tesnenie, aj v katalógu je to tak nakreslené. O-krúžky som dával len na tú "kocku" pripojenia olejových filtrov.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Bubenik
Příspěvky: 22
Registrován: ned led 03, 2016 5:45 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Obecna diskuse

#5447 Nový příspěvek od Bubenik »

Ahojte,

chcem sa spýtať, či by nám niekto nevedel pomôcť. Známy (starší pán bez internetu) riešil zápis alternatívnych pneu do TP na Z25A, kúpil potvrdenie ku zápisu pneu od zástupcu Zetor na Slovensku, no pri zápise na Okresnom úrade mal s potvrdením nejaký problém, tak ma požiadal, či by som mu nevedel zohnať kópiu potvrdenia Zetor Slovensku ku zápisu alternatívnych pneu od niekoho z fóra, kto to už tiež riešil, aby si to mohol porovnať so svojím potvrdením a následne to ďalej riešiť, či už u policajtov alebo so Zetor Slovensko.
Tiež práve riešim takéto potvrdenie na zápis alternatívnych pneu cez zástupcu Zetor na SR, rád by som sa vyvaroval nejakým problémom pri zápise.

Ak by niekto mal potvrdenie a bude ochotný ho zaslať pre porovnanie, budeme vdačný za info v SÚKROMNEJ SPRÁVE. Ďakujeme! :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Obecna diskuse

#5448 Nový příspěvek od ota »

Nevím, jak to funguje u Vás na Slovensku. Syn si dával dopsat kola na Z 4011. Napsal do Zetoru že by chtěl změnu kol v techničáku. Oni mu poslali číslo ůčtu a popis co a jak. Po připsání sumy na jejich ůčet poslali certifikát k zápisu do techničáku. Tento certifikát je jen pro tento jeho traktor. Jsou tam vypsány udaje přímo na tento jeden traktor. Tedy čísla ze šťítků, nějaké čísla techničáku. Oni pak podle toho jaký rozměr syn chtěl dopsat koukli do jejich databáze a odepsali, že tyto rozměry které on chtěl pro tento typ traktoru jsou od nich schváleny. A poslali certifikát kde je ověření a souhlas se změnou rozměru. S tím pak došel na uřad a bez jakéhokoli problému tu změnu tam zapsali. Myslím platil ještě 50 Kč kolek na tom uřadě.
Jiná možnost bohužel není. Zkoušeli jsme to i s kopií nějakého prohlášení z dřívějška a to bylo bez šance. Na uřadě vyžadují certifikát výrobce. A to stojí rachot peněz. Musel bych se syna optat kolik. Ale jsou to tisíce. To dělal kvůli technické. Ty kola jsou tam vyměněny mrtě roků ale zápis nebyl.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5449 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja som to riešil pred pár rokmi. Zo Zetoru mi poslali toto potvrdenie Obrázek
a na úrade s tým nebol žiadny problém.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4418
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Obecna diskuse

#5450 Nový příspěvek od Peter768 »

Ja som mal také isté tlačivo....

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#5451 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ahojte. Uvažujem dať vymeniť stred na chladiči a použiť vaničky. Dal by som to asi do Hluku na Morave. Recenzie sú tam OK. No cena je cca v prepočte 250-280€ (podľa rozsahu poškodenia). Našiel som aj chladič na bazosi (údajne nový), tak sa pýtam, že či je to fajn a už máte niekto skúsenosti. Díki z info a recenzie.
https://stroje.bazos.sk/inzerat/1235180 ... hladic.php
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Ringo
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 20, 2010 7:08 pm

Re: Obecna diskuse

#5452 Nový příspěvek od Ringo »

Přátelé kamarádi, kolik za toto potvrzení inženýři ze Zetoru chtějí? Potřeboval bych přepsat zadní kola na Káčku na 9,5x36.
Díky

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5453 Nový příspěvek od Jaro25 »

Je to dosť katastrofa, platil som 200,-€ + DPH.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Obecna diskuse

#5454 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Vrátim sa späť ku kompresoru Zetor 25. Po tom, čo som ho poskladal a nafarbil, som zistil, že nefúka :vztek: . Ešte pred farbením bolo všetko ok, pri otáčaní kolesom kompresora bolo počuť zvuk ventilov (také krochkanie). Dnes, keď som ho skúšal som zistil, že sací ventil je stále otvorený. Nepomohlo ani wd-čko.
Doma mám ešte jeden kompresor, ale ten bohužiaľ nemá hlavu, inak je komplet.
Tak sa pýtam: menil niekto tie ventilky v hlave kompresora alebo celú hlavu? Dajú sa tie ventilky kúpiť samostatne? Alebo mám radšej kúpiť tú novú hlavu z e-shopu? Rád by som skompletoval aj ten náhradný kompresor.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5455 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja som tie ventily zabrusoval a celkom to pomohlo. Myslím že som ich v nejakom e-shope videl aj ako náhradný diel, no už neviem kde.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Domčo
Příspěvky: 203
Registrován: pát zář 20, 2013 3:38 pm
Bydliště: Ilava

Re: Obecna diskuse

#5456 Nový příspěvek od Domčo »

Bolo viac druhov hláv. Na tej čo mám momentalne na traktore pasujú ventily aj z majora. Valec, piest a ojnica z nejakého starého liazkoveho komresora tuším.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4418
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Obecna diskuse

#5457 Nový příspěvek od Peter768 »

Jožko, mozno sa dostala nejaká nečistota pod sedlo ventilu...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Obecna diskuse

#5458 Nový příspěvek od mihi »

Jožko mal by som mať jednu hlavu z kompresora ale je staršia...
Chcel by si ju??
Mihi

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Obecna diskuse

#5459 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Peter: áno, je to možné. Pozriem sa tam :)
mihi: noo, zišla by sa :red:
Inak dnes som bol na rodičovskom dome, doniesol som si hlavu z "majora". Ale starú, neviem či bude pasovať. Keby boli nové ventile, dala by sa opraviť :ano: Rozdiel medzi hlavou zo Z-25 a hlavou z majora: 25-ka má sanie z predu, výtlak smerom dozadu traktora. Major má sanie zhora. Inak sú na pohľad moc podobné, zrejme zámenné :-/
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Obecna diskuse

#5460 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Peter768
Tak ty si mal nakoniec pravdu, hlavu som rozobral, sedlo vyčistil a už to zas funguje :wink:
Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“