Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
hobr
Příspěvky: 3869
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Obecna diskuse

#6181 Nový příspěvek od hobr »

Zkus v Polné:
https://www.sbazar.cz/czagrostroj/detai ... zetor-dily
Bratránek tam nakupoval a spokojenost... :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
STEEL
Příspěvky: 2692
Registrován: ned zář 13, 2009 11:26 am
Bydliště: Okres Jihlava

Re: Obecna diskuse

#6182 Nový příspěvek od STEEL »

Díky moc tam jsme právě koupily tu dvouložiskovou a nějaké další díly ,domluva s panem super a pak jsme na to přišli až doma že máme nejspíš starší provedení a po telefonu mi řekl že už jinou nemá že se bude tato blbě schánět
Zetor 6911 a Zetor 6945
vlek Deza 5000
štípačka do kšand
bedna do kšand
lejta na vodu 2000l
špalíkovač Biboš s dopravníkem v.č. 515
vlek BSS P 73 S olejová
věž z Balkancar 1733 upravená do tříbodového závěsu
ŽTR 216 H
Nakladač ND4 - 039

hobr
Příspěvky: 3869
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Obecna diskuse

#6183 Nový příspěvek od hobr »

Hm, smůla... O ničem jiném nevím... :-/
Teď jsem našel na Slovensku - nevím, jestli je to ono:
https://stroje.bazos.sk/inzerat/1509694 ... -diely.php
https://stroje.bazos.sk/inzerat/1508424 ... odovky.php
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

janci86
Příspěvky: 175
Registrován: pon lis 06, 2017 9:25 pm
Bydliště: Namestovo

Re: Obecna diskuse

#6184 Nový příspěvek od janci86 »

Ahoj, ja ju mozno budem mat. Ale ci je na jedno alebo dve loziska a ci vobec este je musim overit. Pozriet to vsak mozem najskor cez vikend. Pripomen sa mi do SZ
Zetor 25A, 2x Zetor 25K viewtopic.php?t=95688
IHC McCormick D432
Agrostroj TH-4K2-10
Agrosystem JZD Slušovice
Zetor Super 35
Osevan

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Obecna diskuse

#6185 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

To Bolevak - já mám ten samý problém s únikem oleje zpod těsnění. Hlava i blok srovnaný, vyndal jsem kroužky kolem zdvihacích tyček, třikrát postupně dotáhl momenťákem. Když vyjedu s otřeným blokem, tak se olej ukáže až po nějaké době po zastavení, ne na jednom místě ale kromě vlevo vpředu tak všude. Připisuji to oleji, který nateče do komor kolem šteftů a odtud to pak prosákne. Někdo tu psal, že podmazal podložky a matky při dotahování silikonem, aby se mu tam olej nedostal. Stejně by to ale mělo to těsnění udržet. Silikon se mi tam dávat nechce. Něco s tím ale budu dělat, protože mám motor po GO, krásně šlape a po jízdě je jak pojízdná olejnička. Nikde jinde nic neteče...
Myslím že ve vlákně Choseho je odkaz na přípravek, kterým nastříkal těsnění pod hlavou před montáží.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obecna diskuse

#6186 Nový příspěvek od Chose11 »

Ano, ale ještě neproběhl start, uvidíme. Každopádně jsem původně aplikoval silikon a nechal zaschnout, tak jak je to na těsnění pod hlavou u aut. To mi bylo rozmluveno a jiní uživatelé mi psali kladné zkušenosti aplikovat silikon a hned hlavu utáhnout. Já šel cestou měděného lepícího tmelu a vypadá to velmi nadějně.

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#6187 Nový příspěvek od Jaro25 »

Práve som sa vrátil z lesa a motor pod hlavou je celý otečený. Presakuje to takmer po celom obvode hlavy. Na tesnenie som dal silikon, nechal zatuhnúť, ako to býva teraz na nových tesneniach. Krúžky okolo zdvihátok vytrhané a pod podložkami matíc hlavy valcov mám gumové O-krúžky. Nechápem. Uvidíme čo urobí ten zázrak na tesnení, čo má Chose 11. Inak ma napadá len skúsiť nikde nechať vyrobiť tesnenie z nejakého lepšieho materiálu. Ale neviem akého, možno výrobcovia tesnení by vedeli. Jo, a ešte pred jazdou som menil olej, kontroloval dotiahnutie hlavy a nastavoval ventily.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7884
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obecna diskuse

#6188 Nový příspěvek od Chose11 »

Až budete ten spray zkoušet, tak bacha, přilepí se to dost silně ke všemu, já to první nastříkal na igelitu a pak otočil. Pak mi nešel ten igelit ani odtrhnout a šel dolů po kouskách, tak ideálně stříkat na nějakém háčku. Jo a umýt to jde standartně technickým benzínem.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Obecna diskuse

#6189 Nový příspěvek od Peto.25a »

Ahojte. Trošku nedopatrením ( nebol som pri tom) doviezol otec takýto naviják. Viem že to nie je veľmi vhodné za 25tku ale čo myslíte. Ak s tým budem ťahať len menšie kmene tak neodíde niečo v prevodovke? A som pozeral dat aj adapter na kardan len neviem koľko NM znesie spojka motora . Čítal som ze kardan ma okolo 350NM ?
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Obecna diskuse

#6190 Nový příspěvek od mihi »

Peťo, aký tam máte celkový prevod?? Aj reťazový aj cez ten diferencial??
Poviem Ti hneď na úvod moju známi vetu:: k navijaku čo najviac závažia na predok, kľudne 200 -300 kg...
Pofoť ho aj iných strán....
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#6191 Nový příspěvek od Jaro25 »

O prevodovku by som sa nebál, toto na voľnobeh vytiahne 25-ku na strom. Ale dá sa ten navijak odpojiť od náhonu, keď 25-ke ide spolu kardan aj hydraulika?
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Obecna diskuse

#6192 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

To Jaro 25 - o zadání výroby těsnění pod hlavu tak, jak se dělají s proužky "silikonu" jsem přemýšlel, ale zkoušel jsem zatím jen jednu firmu, která je ale už přestala dělat... Tak zkusím zapátrat. Půjde ta hlava po použití přípravku ještě sundat? :-)

To Peťo25 - pokud nemá ten naviják zapínatelné volné protáčení, tak je pro tento traktor špatné, protože jak píše Mihi, hydraulika chodí současně s náhonem. Pokud to mít nebude, tak bys musel spustit naviják na zem a připojit lano na strom, zapnout náhon a přitáhnout k sobě. Pak sundat kardan a zvednout si naviják pro jízdu. Pak to celé opakovat...

Peto.25a
Příspěvky: 259
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:17 pm
Bydliště: Giraltovce

Re: Obecna diskuse

#6193 Nový příspěvek od Peto.25a »

Áno je tam vypínanie na voľné odvíjanie lana aj vypnutie navijáku bez nutnosti vypínať kardan. Nemám to odskúšané ešte. Budem referovať poznatky.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#6194 Nový příspěvek od Jaro25 »

Prosím vás, mohol by mi niekto odmerať - odfotiť originálnu mierku oleja v motore? Ja mám nejakú robenú a nadobudol som pocit že neukazuje celkom reálne. Nalial som tam asi 7 l oleja a už to ukazuje nad. A náplň má byť 8,5 l.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 434
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Obecna diskuse

#6195 Nový příspěvek od PepaD »

Nevím jestli je to originál, ale tohle tam mám já.

Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“