Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: Obecna diskuse

#5881 Nový příspěvek od chemic »

Kluci prosím je možné rozříznout nádrž podle toho švu na dvě poloviny opravit a potom znovu svařit?
Dělal to někdo?
Díky

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: Obecna diskuse

#5882 Nový příspěvek od chemic »

Ještě se zeptám
Nemá prosím někdo rozkreslené lízátko a trubkovou sedačku na N?
Děkuji

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5883 Nový příspěvek od Jaro25 »

Určite sa nádrž rozrezať a zvariť dá, otázka je čo potrebuješ opravovať a či je to nevyhnutné. Ak ti ide o prepážku, dá sa opraviť aj jednoduchšie, postup je tu: viewtopic.php?f=30&t=75363&start=15
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: Obecna diskuse

#5884 Nový příspěvek od chemic »

Je promáčklá a blbě opravená

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 424
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Obecna diskuse

#5885 Nový příspěvek od PepaD »

Já jsem o tom nejdřív taky takhle uvažoval, ale myslím, že by se při tom asi docela zdeformovala a ten lem by se možná dost potrhal a pokroutil. Proto jsem ji nakonec říznul nahoře. Pro mě jako lakýrníka je pak finální úprava takového povrchu mnohem jednodušší, než tmelit a vybrušovat prolisy třeba ve dně nádrže.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obecna diskuse

#5886 Nový příspěvek od Chose11 »

Pepo, můžu ti ze svého poslat blatníky a kapotu? Do toho jedinýho se mi strašně nechce :) ;-)
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 424
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Obecna diskuse

#5887 Nový příspěvek od PepaD »

Mně taky ne :smich: :smich:

Jaké máš ty blatníky? Nějak jsem zatím nezjistil který je Tvůj.. :)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Obecna diskuse

#5888 Nový příspěvek od Chose11 »

Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 424
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Obecna diskuse

#5889 Nový příspěvek od PepaD »

blatníky nikde nevidím....furt jen motor a převodovka :)

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#5890 Nový příspěvek od Jančo66 »

Pani otázka, mám jednu starú (použiteľnú) kľuku bez protizávaží (neboli tam). Zohnal som druhé, samozrejme z inej kľuky. Teraz je otázka, či to mám dať niekde vyvážiť, alebo to nechať tak. Kľuku nejdem dávať do žiadneho motora (zatiaľ) je to len do rezervy. Je možnosť, že by to robilo až moc veľkú šarapatu v motore? Keď tiež viem, že tento motor znesie veľa, ale škodiť mu nechcem. Alebo to dať niekomu vyvážiť (kto sa tomu venuje, nech to prebehne s odchýlkomerom a prípadne odoberie na závažiach).
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5891 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak sa má ten motor točiť, tak rozhodne vyvážiť. Minimálne staticky, ale ja by som to dal niekomu, kto má normálnu vyvažovačku, aby to vyvážil a dynamicky. Ten motor síce znesie všeličo, ale tie sily od nevyváženia vedia byť naozaj veľké a hlavne dynamicky sa meniace.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: Obecna diskuse

#5892 Nový příspěvek od chemic »

nonius píše: pát zář 23, 2022 9:19 pm Dobrý večer

Chcel by som sa opýtať, že či má niekto takúto sedačku zo zetora 15?
Ak by bol niekto ochotný podeliť sa o informácie aspoň o niektorých rozmeroch držiaku pripadne "lavóre" sedačke, tak by som Vám bol veľmi vďačný.
Ide zima a ak ma zas nedobehne covid, tak by som sa trošku chcel hrať. Zaujíma ma ako to tam drží keď sa na nej sedí a ako veľmi je to labilné alebo skôr ako sa na nej v prevádzke stabilne sedí. Pocit a dojem aj subjektívny by bol super 8)
Na nič extra sa nechcem hrať, ale na prevodovke mám diery na takýto držiak a celkom sa mi to páči. Nový je sakra drahý na hračku aj pre mňa a nie to ešte pre moje deti :)
Za akékoľvek informácie Vám budem vďačný.

Jozef
S dovolením bych se k žádosti připojil
Taky hledám


Obrázek

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Obecna diskuse

#5893 Nový příspěvek od nonius »

Zdravim vas :)

Mozno pre niekoho hlupa otazka, ale ja to vidim prvykrat. Preto by som sa rad opytal a zistil, ze co to je? na aky ucel sluzi? ako to mam nastavit? a podobne otazky ohladne funkcie a zmontovania tak, aby to fungovalo spravne.
Rozbral som palivovy filter jemny, vybral zhnitu vlozku filtra, vycistil to a preplachol aj z nadrze tak ze z toho mozem aj jest a ...
Po vlozeni vlozky a prezerani si ako tam sedi priruba, ktoru som si v nedelu doniesol od pana ROSCH8 som si vsimol ze je dole este jedna akasi jamka. Tu hornu na konci zavitu som si vsimol predtym, ale myslel som si, ze je to strediaca jamka na opretie pri sustruzeni alebo tak. Nedalo mi a vzal som velku ihlu a zacal sa v tom vrtat do vtedy kym to slo a nakoniec som vydoloval dierky pozdlz asi 5 cm a priecne cez ten vodiaci stred so zavitom.
Spinavy filter ma nenapadlo sfotit, ale vyzeralo to ako u PepaD s tym ze tam bolo asi 2- 3 cm tuheho sajrajtu zo spodu asi az po prechodovy otvor (ked som zacal cisit otvor nebolo vidiet) a cisty aj z dierkami je tu.


Obrázek

Horny deklik som si nesfotil a je tma a az tuna som si uvedomil, ze PepaD ho ma rozoraty a ja to mam v celku. Plech som mal zohnuty a tu jamku som skusal trosku vyklepat na zveraku ale ani vtedy sa mi to nerozpadlo.
Ta pruzina, skrutka, matica (teraz som cital aj nejaka podlozka tam je - najlepsie kozena) je vsetko komplet v celku. Teda ako celok to drzi a takto som to vytocil a znova tam aj natocil.
Treba to rozobrat a vsetko uvolnit? A ... mataju ma otazky z prveho riadka

Vopred velmi pekne dakujem za rady a komentare.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#5894 Nový příspěvek od rosch8 »

nonius píše: pát zář 23, 2022 9:19 pm
vykresy su tu v skupine, niekto ich daval. Nepamatam sa uz kto. Ale ma tu vlakno svojej Z15. tak hladaj.
Naposledy upravil(a) rosch8 dne úte pro 13, 2022 6:12 pm, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Obecna diskuse

#5895 Nový příspěvek od rosch8 »

Pre nonius :

ta dierka je na odvzdusenenie.
Horna cast pozostava z 2 casti. Spodna cast ma 6 hran myslim ze 24 alebo 27? nepamatam sa uz. Horna cast je mensia a ma krizom tycku na rucne utahovanie, to je to odvzdusnenie.
Vnutri je pruzina s plechom, ta dosadne na tu prirubu, co som ti posla a pritlaci filter, aby tresnil.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“