Obecna diskuse

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Obecna diskuse

#5386 Nový příspěvek od Johny1490 »

....zakial ešte nemám prasknutú hlavu tak mi poraďte aké tesnenie dať pod vínko ventilov pod šroby??? :-/

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Obecna diskuse

#5387 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Já sem tam měl měděné podložky ale to bylo k prdu. Širší hliníkové podložky, přispůsobí sa konusu a aj to těsní :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Obecna diskuse

#5388 Nový příspěvek od Jaro25 »

Sniper: ak myslíš tú fínsku, tak chceli za ňu okolo 900€. Myslím že niekto tu z fóra ju snáď aj kupoval.
Johny: skúšal som gumené O-krúžky, ale tie sa pri doťahovaní vytláčali von. Potom som vysekol krúžky z hrubšej kože a to sa mi zdá najlepšie. Dobre sa hlavy skrutiek po tom šmýkajú, celkom dobre to tesní a j to také dobové.Rovnako som dal kožený krúžok aj pod skrutku na bočnom veku zdvihátiek ventilov.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Obecna diskuse

#5389 Nový příspěvek od Sniper »

Jaro: pokud je to včetně dopravy až pod hubu, tak cena není špatná 8)
Když přihlédnu k faktu, že mě tato hlava už přežije, ušetří spousty práce a starostí a kvalitou se vyrovná originálu, proč ne :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Obecna diskuse

#5390 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Před rokem cca jsem si dopisoval s výrobcem z Finska ohledně hlavy. U sebe ve vlákně jsou i fotky ze všech stran. Mám ještě mail, kde píše, že včetně VAT je cena 742 eur + 80 eur za odeslání zásilky. Jaro s Robertem i další se podivovali, proč odlévají ten starší typ hlavy - méně vody, více litiny. Např. tam nejsou vlisované trubky pro zdvihací tyčky, menší jsou i otvory na bocích... Ano, někdo zde prezentoval, že si ji tam pořídil, ale už nám ji neukázal namontovanou ani motor v chodu, pokud mi to neuteklo. Já bych byl ochoten tento peníz za ní dát, pokud by to byla kvalitní ověřená práce. On mi psal, že ve Finsku jich prodal již dost a nikdo mu ji nereklamoval a všichni jsou spokojeni. Ale to není ověřená informace, protože ve Finsku nikoho s touto hlavou neznám...

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Obecna diskuse

#5391 Nový příspěvek od Jančo66 »

Sniper píše: pát úno 26, 2021 8:07 am Jaro: pokud je to včetně dopravy až pod hubu, tak cena není špatná 8)
Když přihlédnu k faktu, že mě tato hlava už přežije, ušetří spousty práce a starostí a kvalitou se vyrovná originálu, proč ne :-/
Niekde na FB som čítal, že ju niekto mal od nejakého Fína za 857€ aj s dovozom. V rámci EU toje teraz bez starostí. Bol tam odkaz, ale už neviem kde. Je síce pravda, že ide o ten prvý typ hlavy bez vložiek žhavičov a vstrekovačov a je tam teda masa liatiny, ale tak určite lepšie ako kúpiť hlavu od priekupníka, z ktorej ešte tečie čerstvý olej po demontáži z traktora a je označená ako otlakovaná a neprasknutá. Keby viem o tých hlavách pred 10r, keď som sa prvý krát dostal k Z25 a problému s hlavou, nepošlem ju dva krát do AGM a nedám ju repasovať najdrahšiemu maníkovi u nás, ktorý sa hlavám venuje 40r a je drahý. Takto by som nejaký groš doložil a mal by som hlavu novú. I keď neviem, či vtedy tie hlavy už boli dostupné a za akú cenu boli ponúkané.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obecna diskuse

#5392 Nový příspěvek od anton30 »

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1316891 ... -hlava.php
Tu ju jeden predáva napr. Ak to je robené dobrou technológiou bez zlievarenskych kazov a z kvalitného materiálu, tak sa nie je čoho báť podľa mna. A cena je akceptovateľná. Pochybujem , ze to lacnejšie niekto u nas urobí. Ja by som týmto považoval potom problem hlavy na 25 ku za vyriešený a priekupníkov by som ukázal prostredný prst :)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Obecna diskuse

#5393 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Anton: Na tom odkazu jsem žádnou hlavu nenašel...

Před rokem a půl jsem byl u překupníka asi hodinu. Mezi ventilama byla na druhém válci trošku taková krupička, jako od vody. Měl jsem něco na čištění a lupu, přišlo mi, že vidím i vlásek prasklinky. Co na tom tak dlouho prohlížíte? Povídám, nerad bych si dovezl prasklou hlavu za 9 tisíc. Ona totiž jinak byla vypadala moc pěkně. Nevzal jsem ji nakonec. 130 km jedna cesta... Povídal, že má nabídku koupit ještě nepoužitou za 15 tis. od jiného překupníka...

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obecna diskuse

#5394 Nový příspěvek od anton30 »

Miro, ten predajca tu hlavu medzitým stiahol z bazosa. Ale bola to ta novovyrobena fínska za cca 25 tisíc CZK

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Obecna diskuse

#5395 Nový příspěvek od Johny1490 »

A prečo si myslíte , že starší typ hlavy je horší? Veď keď je to hrubší odliatok, tak by mohol byť aj menej náchylný na prasknutie, či? A myslím že nemá ani vložky pre vstreky a žhaviče ak si dobre pamätám takže zase o nejakú netesnosť menej.... Chcelo by teda zistiť koľko je aktuálna cena fínskej hlavy a teda či je aj osadená ventilmi....

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Obecna diskuse

#5396 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Řekl bych,že starší typ je hůř chlazená.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Obecna diskuse

#5397 Nový příspěvek od anton30 »

to s tym horsim chladenim je pravda. vtedy dávno im to praskalo preto asi urobili upravu de takej podoby ako vsetci pozname dnes. Lenze vtedy tie hlavy boli na hranici zmatkovitosti takmer vsetky. Ked dnes fini urobili novu hlavu a ak to urobili kvalitne ,dali dobrý materiál, tak ja si myslim, ze to musi byt OK a v prvotnom prevedeni.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Obecna diskuse

#5398 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Za tu cenu, co jsem dával výše, je to kompletně nastrojená hlava s ventily, pružinami atd. Cena je tedy přesně před rokem.
Chtělo by to výlet do Finska, omrknout, jak jim to běhá na nějakých traktorech na jejich závodech co jsou na youtube a domluvit slevu a naložit do auta třeba 20 ks :-).

15Bindi
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 09, 2021 9:31 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Obecna diskuse

#5399 Nový příspěvek od 15Bindi »

Zdravím, borec na bazošu hlavu prodal, pátral jsem po kontaktu ve Finsku až jsem vypátral, hlavy jsou skladem, mohou být do 10 dnů, jediný problém pro nás Čechy, by mohla být platba předem, kterou vyžadují.Po obdržení financí hlavu odesílají. Hlava opravdu s dopravou vyjde na 25tis. Samozřejmě osobní jednání a množství by asi mohlo sehrát cenovou roli.Jen doprava činí do 110euro. Hlava je vyrobena bez vložky vstřiku a trubek pro zvedací tyčky což zaručuje neprorezivění, soudím z fotek které jsem měl k dispozici. Pokud budete mít někdo zájem ,mohu zajistit!

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Obecna diskuse

#5400 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Fotky jsem dával ke mně do vlákna v lednu 2020. Počítám, že budou stejné.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“