Moje pipina 25

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
saimon25
Příspěvky: 491
Registrován: ned kvě 29, 2011 7:27 pm
Bydliště: Stara Tura (Suš)

Re: Moje pipina 25

#46 Nový příspěvek od saimon25 »

gbelec petr píše:tuto, nemám to změřené..
http://stroje.bazos.cz/inzerat/25450626 ... -drevo.php
na druhé fotceje psáno prumer 160..
Tak takuto mam aj aj a najvatšia spokojnost 8) 8) ešte som nemal drevo ktore nerozštiepal ,kvalitny hruby zavit nie ako u malich kuželoch :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 935
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#47 Nový příspěvek od Dáva »

Dobrý den , mam dotaz mimo téma. Chtěl bych zrenovovat revolver (plynovku). Hlavně mi jde o povrchovou úpravu.Postup mi je jasný opískuju narušené dily a stříknu barvou. Dotaz zní jakou barvu použít ? Koupil jsem černou barvu na kamna ve spreji ale nevim jestli to je dobrá volba.Předpokládám že barva musí být teplu odolná. Nemáte s tim nějakou zkušenost ?

Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 771
Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Bydliště: PZ

Re: Moje pipina 25

#48 Nový příspěvek od Tomáš B. »

Nato bych požil pouze černění: http://www.pbsvb.cz/sluzby-zakaznikum/g ... na/cerneni
nebo se to dá i udělat doma: http://zbrane.esako.cz/roztok-na-cernen ... ever-50-ml#
Na netu je těch věcí spousta, sprej určitě nee :tyty:

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3751
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje pipina 25

#49 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tiež záleží čo je to za materiál, tie plynovky bývajú z kadečoho. Často z Al zliatin a to neviem, ako s tým čiernením.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 935
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#50 Nový příspěvek od Dáva »

Na bubínku je černý elox a tělo mi přijde jako černá prášková barva nebo tak něco. Bohužel oboje je napadeno korozí nebo opalem barvy. Stříleli jsme z toho světlice takže to dostalo zabrat no. Ale díky za reakce :) .

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 935
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#51 Nový příspěvek od Dáva »

Dobrý den, mam stříknuto barvou a řešim problém č. 2 .Potřebuji barvu vypálit na 150 stupňů zhruba 5 minut. Nemam kde to vypálit . Elektrickou horkovzduškou to bude naprd tak jedině v kuchyni v troubě. Jak to nejlépe udělat ? Ohřát troubu na 150 a dát to na pečící papír nebo alobal do pekáče a strčit to tam? Nebo udělat držáky a zavěsit to aby to neleželo přímo v pekáči ? Bude to moc kouřit? Budu rád za každou radu..

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 935
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#52 Nový příspěvek od Dáva »

Tak jsem to dodělal. Žádná sláva , ale lepší než to bylo to je. Na revolveru je ocelový pouze bubínek a bižuterie vevnitř.Tělo je opravdu z nějakého hliníkového bláta. Takže asi tak.


Obrázek

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 935
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#53 Nový příspěvek od Dáva »

Dobrý den , mam dotaz.
Pozoruju vyšší spotrebu oleje posledni 3 roky , takže často dolejvám nový. Traktor u mě pracuje pár dní v roce. Vytahám a rozštípu si s nim 30 kubíků dřeva a 1x zmulčuju cca 1ha pozemku. Olej se mi začal objevovat na výfuku při štípáni,kdy motor běží na střední otáčky většinou bez zátěže. Mam podezření na ventilová vodítka na prvním válci (olej mokvá i z pod sběrného potrubí 1.válce). Motor startuje v pohodě, z odfuku kouří minimalně , maže dobře i na volnoběh. Dotaz zní jsou to opravdu vodítka ? Poznám poškozený stírací kroužek bez rozborky změřením komprese na válci ?Případně kolik stojí repas hlavy? Děkuji za případnou radu.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Moje pipina 25

#54 Nový příspěvek od anton30 »

Dáva píše:Dobrý den , mam dotaz.
Pozoruju vyšší spotrebu oleje posledni 3 roky , takže často dolejvám nový. Traktor u mě pracuje pár dní v roce. Vytahám a rozštípu si s nim 30 kubíků dřeva a 1x zmulčuju cca 1ha pozemku. Olej se mi začal objevovat na výfuku při štípáni,kdy motor běží na střední otáčky většinou bez zátěže. Mam podezření na ventilová vodítka na prvním válci (olej mokvá i z pod sběrného potrubí 1.válce). Motor startuje v pohodě, z odfuku kouří minimalně , maže dobře i na volnoběh. Dotaz zní jsou to opravdu vodítka ? Poznám poškozený stírací kroužek bez rozborky změřením komprese na válci ?Případně kolik stojí repas hlavy? Děkuji za případnou radu.

zdravim
nieco podobne sa kamaratovi stalo nedavno. z vyfuku mu zacal ist olej. najprv sme si mysleli, ze to budu voditka ventilov. dali sme dolu hlavu a poslali na opravu. oni dali nove ventily, voditka aj s guferkami, zabrusili sedla a odtlakovali hlavu. celkovo to vyšlo na cca do 100 EUR. po nahodeni hlavy ale problem pretrvaval. z vyfuku po nejakom case behu zacal ist olej zase. do kartra to vsak netlacilo a tlak oleja bol tiez aj po ohriati motora v poriadku....cca 2 atm na volnobeh. tak sme vytiahli piesty. vtedy sme zistili, ze kruzky su KO. neboli sice polamane, ale ich medzera v zámku bola 5-6 mm, co je strašne vela. takze budu nasledovat nove valce, piesty a kruzky. s klukou sa zatial nic robit nebude. ta sa javi akoze dobra...uvidi sa.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 935
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#55 Nový příspěvek od Dáva »

anton30 píše:... tak sme vytiahli piesty. vtedy sme zistili, ze kruzky su KO. neboli sice polamane, ale ich medzera v zámku bola 5-6 mm, co je strašne vela. takze budu nasledovat nove valce, piesty a kruzky. s klukou sa zatial nic robit nebude. ta sa javi akoze dobra...uvidi sa.
Zdravim.
Se divim že to nefoukalo z odfuku při tak opotřebovaných kroužcích. Ale někdy to jsou záhady co hlava nebere...

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 935
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#56 Nový příspěvek od Dáva »

https://postimg.cc/gallery/3e41bof14/
Jsem si udělal radost..

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Moje pipina 25

#57 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Zdravím.Vypadá to dobře. 8) Po přitažení k traktoru se bude kláda přivazovat ke štítu?Copak je to za naviják?Volné odvíjení,výkon?
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 935
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#58 Nový příspěvek od Dáva »

Béďa 17 píše:Zdravím.Vypadá to dobře. 8) Po přitažení k traktoru se bude kláda přivazovat ke štítu?Copak je to za naviják?Volné odvíjení,výkon?
Zdravím je to původně kupovaný naviják AGRO 1 ale předělaný a vystužený.Ano kláda se klasicky zahákne za štít.El.navijaček je na 1350kg ale mám tam kladku lze ručně odvíjet a má dálku.Ještě jsem s tím v lese nebyl uvidíme..

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 935
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#59 Nový příspěvek od Dáva »


Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Moje pipina 25

#60 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Na ten el. naviják jsem zvědavý.Pořád se nemohu rozhoupat jaký koupit na nakládání dřeva na káru s ramenem,něco jako mají vyvážečky za čtyřkolku.Asi zkusím objednat z aliexpresu,ale vrtá mi hlavou ta rychlost navíjení. :-/ Budeš zkoušet teď někdy?
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“