Moje pipina 25

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#136 Nový příspěvek od Dáva »

Vytekla hned všechna voda(ulomený kohout na chladiči.
Nemělo se co vařit/ byl jsem bez vody v okamžiku a nevšiml jsem si toho.
Čidlo mám standartně na trubce cca 20cm od hlavy.
Zřejmě snímalo teplotu jen ze šroubení protože nebylo zalité vodou. Normálně ukazovalo 80°C koukal jsem když mi začal jít traktor ztěžka kolik maže a kolik je voda. Venku bylo -2 . Ukazovalo normální pracovní teplotu..

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Moje pipina 25

#137 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak z toho náhle vytiekla voda, teplomer viac menej stratil kontakt z hlavou, lebo je na trubke mimo hlavy. Teda nemusel nič mimoriadne ukázať. Ak by voda mizla pomaly, mal by väčšiu šancu sa prehriať. V prvom rade by som cez bočné veko pozrel ložiská na kľuke, tie by mohli prežiť. Zapáčiť za kľuku radiálne aj axiálne a skontrolovať vôle v ložiskách. A tiež ojnice. Ak bude spodok OK, vložky nie sú až taký problém prehodiť. Samozrejme otázne je, čo urobila hlava.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Moje pipina 25

#138 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten teplomer aj keby bol priamo v hlave, tak varenie bez vody neukaze. On berie teplotu s chladiaceho media a nie so zeleza v ktorom je snimac zasrobovany. Pokial voda rychlo zmyzne (Dáva: tvoj pripad), tak sa teplomer chova presne naopak. Ukaze normalnu prevadzkovu teplotu, pripadne este prave teplota na nom klesne a je jedno ci je ten teplomer elektronicky alebo liehovy mechanicky. Dáva: Ak sa motor da pretocit,tak skus vybrat vstreky a zmerat kompresiu. To ti ukaze ako velmi si to odniesli piestne kruzka. Mne vlani chytilo nastastie jeden valec na majore ked som isiel s STK. Ale tam bol iny problem a motor som stihol zhasnut skor ako ho chytilo komplet. Pokial motor mazal a mal tlak, tak klukovemu mechanizmu nebude nic. Bez vody si to furt odserie vrch.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#139 Nový příspěvek od Dáva »

Spodek bude OK mazalo to do poslední chvíle 1,5-2bary než se to hryzlo. Byl rozpálený olej/řídký. Ale mrknu na to.
Dnes jsem provizorně utěsnil chladič a nalil teplou vodu do motoru. Zátku oleje pryč - prozatím nic neteče.
Dám nový oil a uvidím co to bude dělat.
Každopádně největší obavy mám z hlavy protože bez prasklin je v podstatě nesehnatelná.
PS: komprese je v háji to je jasný/vršek špatný - uvidím jak to poběží.Potrebuju dotahat smrky z lesa a rozštípat traktorem.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#140 Nový příspěvek od Dáva »


Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Moje pipina 25

#141 Nový příspěvek od mihi »

No...
Skús zhodiť výfukove potrubie, z ktorého valca to dymí...
Ako písali hore chlapi, čaká Ťa rozborka a skúmanie...
25 je konštrukčné ľahký traktor, všetko ide vyriešiť, len treba na to čas , peniaze a chuť do roboty... :prace:
Mihi

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#142 Nový příspěvek od Dáva »

Pokračuju v utopii.. nic mě nezastaví :vysmech:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#143 Nový příspěvek od Dáva »

Dnes se mi moc nedařilo hned první se mi předpisově zaháknul :vysmech: za vedlejší strom.
Jinak mám vše vytaháno :ano: 18smrků a prozatím v lese není žádný kůrovcový.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#144 Nový příspěvek od Dáva »

https://youtu.be/q9qdS1Wau7E

Už to docela funguje 8)

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Moje pipina 25

#145 Nový příspěvek od fikejz »

Tlak mazání dobrý, vypadá to že se sice něco přidřelo, ale sedlo si to a jede. Asi jsi měl fakt štěstí. Já jsem jednou takhle přikousnul Jawu 350 (634) na vojenský ruský benzín bylo standardní množství oleje asi málo :smich: Ale taky se jen přihryzla, pořídil jsem to ještě za jízdy odtrhnout, nechal jsem ji jízdou bez plynu z kopce (naštěstí k tomu došlo na vrcholu stoupání) dochladit a pak už jsem ji tolik nehnal. Sedlo si to a řekl bych, že pak měla ještě o ždibeček větší výkon, ale to mohl být jen můj radostný pocit, že není po ní :D
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#146 Nový příspěvek od Dáva »

Jo já taky zírám že to funguje. Netuším jak je to možný ale čím víc jezdím tím se to jeví lepší a lepší. Dnes mi to i líp chytlo.
Teorie je asi ta že do válce který ztratil kompresi/zapečený kroužky se vstřikovala nafta která se většinou nevznítila/modrý kouř se odmočily kroužky a uvolnily se a začíná to těsnit protože už +- pálí oba válce. A nebo to je úplně jinak cojavíím každopádně Gut 8)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Moje pipina 25

#147 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Krajáky stromy s hodně větvema až k zemi jsou mrchy, rády se zachytnou. Zkus si udělat o trošku větší zářez (klín) - přijde mi ten tvůj docela malej. Hlavní řez by pak měl být asi 5 cm nad tím klínovým, ty ho máš skoro zároveň...
Fouká ti z nalévacího hrdla na olej hodně? Změnilo se to? To je známka zapečených kroužků.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#148 Nový příspěvek od Dáva »

Ano není to správně řízlý strom vím o tom.Hlavně že mi nespadl na kebuli :typek: jsem spokojený 8) .
Co se týká odfuku , tak samozřejmě trochu kouří ale to kouřil i před zadřením teď o trochu víc.
Ještě budu pozorovat spotřebu oleje a uvidím. Každopádně to vypadá že dojezdim sezónu bez rozborky snad.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Moje pipina 25

#149 Nový příspěvek od mihi »

Tak to je dobrá správa že môžeš jazdiť, uvidíš ako sa to bude chovať neskôr..
Vidno že Ťa to v lese baví, tak je dobre, hlavne dávaj bacha na seba...
Len možno malé vylepšenie, tá pomocná kladka by asi mala mať väčší priemer, raz som to niekde čítal aký priemer kladky by mal byť ku hrúbka lana...
25kam zdar.🚜
Mihi

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Moje pipina 25

#150 Nový příspěvek od Dáva »

Vesele pokračuju :prace:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“