Zetor 25 A od Filipa

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel_Sch
Příspěvky: 504
Registrován: úte bře 06, 2012 2:47 pm
Bydliště: Městečko Trnávka

Re: Zetor 25 A od Filipa

#271 Nový příspěvek od Karel_Sch »

ten silikon bude o 100% lepší než klingerit jak jsem už psal výše,... 8) :) jenom škoda toho vyseklého klingeritu :(

Karel :)

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#272 Nový příspěvek od filippo »

Karle, prepáč-tá rada bola od Teba nie od Belliana.
A klingerit zase nestojí milióny :) 8)

Uživatelský avatar
Karel_Sch
Příspěvky: 504
Registrován: úte bře 06, 2012 2:47 pm
Bydliště: Městečko Trnávka

Re: Zetor 25 A od Filipa

#273 Nový příspěvek od Karel_Sch »

nestojí ale určitě to zamrzí... co plánuješ ještě na zetorku udělat?

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#274 Nový příspěvek od filippo »

Tak Mihi ma troška naštartoval s výmenou dekla na hydraulike a pustil som sa dnes do toho tiež. Nový dekel by som založil raz dva ale troška som sa popozeral v tej hydraulike a zistil som že je tam prasknutá jedna segerová poistka na hriadeli ramien a zákon schválnosti zaúradoval a ten úlomok mi spadol do skine. Zajtra musím vypustiť olej a vyloviť to nejako von. Druhá vec ktorá tam chýba je bočný náhon na remenicu. Mám kompletnú remenicu aj s náhonom a otec si to praje aby to tam bolo keď sú doma na to diely a keď sa to už začalo renovovať tak nech to je komplet. (Pamätám si ešte ako 7 ročný chlapec tak sme mali vtedy zetor 35 Super a ten mal na pravej strane pred zadným kolesom traktora remenicu a tým sa poháňal cez plochý remeň kamenný šrotovník, aj cirkulár). Preto asi trvá na tom - pre tú atrakciu. Takže zajtra je pracovná náplň jasná ! :zapomel: Zase dávam niekoľko fotiek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#275 Nový příspěvek od mihi »

Tá remenica je padáda... 8) , to by som aj ja dobudúcna chcel...
Ale nepamätám si (viem že som ešte toho veľa nevidel.. :D ) že by bola na hydraulike aj remnenica....ak hej tak ma opravte...
A vojde Vám tá remenica ku blatníku....


Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
bobby
Příspěvky: 262
Registrován: stř dub 25, 2012 11:13 am
Bydliště: Lhotka

Re: Zetor 25 A od Filipa

#276 Nový příspěvek od bobby »

mihi píše:Tá remenica je padáda... 8) , to by som aj ja dobudúcna chcel...
Ale nepamätám si (viem že som ešte toho veľa nevidel.. :D ) že by bola na hydraulike aj remnenica....ak hej tak ma opravte...
A vojde Vám tá remenica ku blatníku.... Mihi :)
Ahoj, trošku jsem si zalistoval v příručce :)
Obrázek
Řidiči traktoru není dovoleno, aby při jízdě v koloně udržoval menší vzdálenost než 30m mezi jednotlivými traktory...
koukni na nějaká videa - zetor25lh

Uživatelský avatar
Karel_Sch
Příspěvky: 504
Registrován: úte bře 06, 2012 2:47 pm
Bydliště: Městečko Trnávka

Re: Zetor 25 A od Filipa

#277 Nový příspěvek od Karel_Sch »

na této fotce je usazená řemenice na skříni převodovky. Hydraulika chybí. Já jsem také nikdy neviděl řemenici s domečkem osazené na hydraulice.... Myslím že to snad není ani možné :-/

Karel :)

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25 A od Filipa

#278 Nový příspěvek od McPeci »

někde jsem listoval a na tom boku jakásik řemenica byla už ale nevim jak to bylo... má tam být náhon na stacionární stroje
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#279 Nový příspěvek od filippo »

Dnes som moc nepokročil, nič som nedokončil ako som si predstavoval. Po vypustení oleja z hydrauliky som na spodku skrine našiel asi 5 cm vrstvu hustú ako vazelína - proste sajrajt :zly: . Vyplachoval som to pomocou nafty a pod tlakom z veľkej "striekačky" som to postupne rozbíjal na kal a potom vypúšťal von. Minul som asi 10 l nafty. Teraz je to celkom dobre čisté ale nafta je fuč :zly: . Potom som chcel namontovať náhon remenice no narazil som na problém. Keďže diely som vyberal z náhonu remenice ktoré pochádzajú zo starších typov Z 25 čo boli este bez hydrauliky chýba mi jeden diel - > púzdro ložiska, ktoré je bližšie k remenici. Toto ložisko je menšie ako ložisko pri kužeľovom ozubení preto sa to vymedzuje tým púzdrom a zakryje viečkom s guferom. Ale diely sa už hľadajú a existujú takže žiadna panika.
No a s tým používaním remenice a hydrauliky je to tak, že ak pracujeme s hydraulikou musí byť remenica zložená dole a hriadeľ remenice je chránený dutým púzdrom. Ak chceme pracovať s remenicou musíme odmontovať ľave rameno hydrauliky, čo je otázka pár minút :) . Pridávam zase nejaké foto.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 A od Filipa

#280 Nový příspěvek od Rad 5 »

Pěkně pokračuješ...
Mohl by jsi mi poradit...
Potřebuji vyndat hřídel na řemenici z hydrauliky, vyndám ji a zandám pět z boku hydrauliky pomocí stahováku? (tzn. projdou všechna ložiska směrem ze strany ven?)
Jak je ot s opětovným osazením a vymezení správné vůle mezi zuby?
Díky.

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#281 Nový příspěvek od filippo »

Rad5, ano vyberieš to celé von z boku hydrauliky. Odkryješ vrchný dekel hydrauliky a celé to vyrazíš von. Potom pod viečko niečo dáš aby to zaslepilo dieru a je vybavené. Ak si všetky veci odložíš a budeš to niekedy chcieť vrátiť späť, tak to tam znova všetko zvonku namontuješ. Všetko som pomenoval a popísal v priloženom obrázku.

Obrázek

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 A od Filipa

#282 Nový příspěvek od Rad 5 »

Moc díky, a to jsi to vyrazil tak, že jsi na to přes něco praštil, nebo pomocí stahováku?
Já tu hřídel chci zkrátit, tak aby se mi na tu hřídel mezi hydrauliku a blatníkvešlo externí olejové čerpadlo.

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#283 Nový příspěvek od filippo »

Ja som diely vyberal z tej "hrušky" čo boli na Z 25 bez hydrauliky a tam to šlo vyraziť vcelku. V mojej hydraulike to chýbalo takže s tým skúsenosti nemám ale asi tiež zo skrine hydrauliky by to šlo celé von vyraziť. Prípadne stiahnúť prvé ložisko pod viečkom sťahovákom a druhé vyraziť spolu s hriadeľkou von z vnútornej strany skrine hydrauliky. Veľa zdaru. 8)

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#284 Nový příspěvek od filippo »

Dnes som sa pustil do opravy bŕzd. Samozrejme - boli zamastené. Po preskúmani príčiny som prišiel na to, že "umelci" čo robili brzdy predtým zaklepali otvor rúrky, ktorý odvádza olej ktorý prejde aj za gufero a odkvapáva von na zem. Keďže olej sa tam hromadil, prechádzal do brzdového bubna a zamastil tam všetko.
Presakovaniu oleja bráni ešte plstené tesnenie v drážke brzdového štítu. Toto tesnenie by tiež potrebovalo vymeniť len neviem aké rozmery. Zmerať drážku nie je problém len asi treba nahodiť nejaké tie mm a by sa to tam natlačilo napevno a na hriadeli aby to tiež tesnilo. Podľa starého krúžku to je asi blbosť lebo ten je už vydratý a tým, že je nasiaknutý olejom má iné rozmery. Poradí niekto aké rozmery treba zadať na výrobu nových ? takisto by som potreboval aj rozmery plstených krúžkov v ramenách hydrauliky. Prikladám foto kde je tiež všetko polopate nakreslené a popísané. Vopred díky za rady.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#285 Nový příspěvek od mihi »

Obrázek[/quote]

Ahoj, potreboval by som rozmery dielov č.38 a č.39, nepomeriaš mi to???

Ďakujem.


Mihi :)
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“