Zetor 25 A od Filipa

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#826 Nový příspěvek od filippo »

Aspoň niečo z nedeľnej jazdy v plnej paráde :driver: :D

Obrázek Obrázek Obrázek

Pompo3008
Příspěvky: 10
Registrován: sob úno 21, 2015 11:44 am
Bydliště: Opatovec

Re: Zetor 25 A od Filipa

#827 Nový příspěvek od Pompo3008 »

Ahoj filippo máš to nádherný já se ted pouštím taky do renovace Zetoru 25 A s kabinou.Máš na tom krásný zadní pneumatiky co to je za značku ?

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#828 Nový příspěvek od filippo »

Pompo3008 píše:Ahoj filippo máš to nádherný já se ted pouštím taky do renovace Zetoru 25 A s kabinou.Máš na tom krásný zadní pneumatiky co to je za značku ?
Mitas Radial Drive 380/85 R 24
14,9 R 24

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#829 Nový příspěvek od filippo »

29.08.2015 popoludní som sa s traktorom zúčastnil jazdy a výstavy veteránov pri príležitosti akcie Dni mesta Spišská Nová Ves. Akcia sa niesla v duchu približovania histórie, ľudových tradícií, remeselnej výroby, divadla, sokoliarstva, historického šermu a hlavne ľudovej aj modernej hudby v podobe koncertov. Človek sa mohol zabaviť, dobre najesť a vypiť :pivo: , vidieť na vlastné oči ako sa v minulosti vyrábali rôzne výrobky a zároveň si ich aj kúpiť. Veteránisti prispeli do programu dvoma okruhmi jazdy historických vozidiel okolo celého námestia a potom nesledovala dvojhodinová prehliadka pre návštevníkov a záujemcov. 25-ka zožala celkom veľký úspech a záujem všetkých vekových kategórií, no hlavne detí, ktoré sa chceli hlavne fotiť. Potom sme sa presunuli asi 10 km do jednej obce, kde bola akcia pri príležitosti dožinkových slávností. Traktor inšpiroval mnoho mladých ale aj starších pánov, na zakúpenie a renováciu Zetora 25 do približne takého stavu ako naša 25-ka, čo ma veľmi teší, pretože sa možno podarí zachrániť ďalšie tieto stroje pred rozobratím na súčiastky priekupníkmi, alebo naveky odchodom do kovošrotu a hutí.

Keďže fotiek je strašne veľa prikladám len krátke videjko a odkaz na fotogalériu.



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Fotogaléria: http://postimg.cc/gallery/264f7yysw/

miropele214
Příspěvky: 198
Registrován: stř kvě 27, 2015 9:11 pm
Bydliště: krupina

Re: Zetor 25 A od Filipa

#830 Nový příspěvek od miropele214 »

Bronťo píše::) Filip pekne až na to umiesnenie regulatora to my nesedi, my sa tušim nahaname kdo skur ja tieš taham el. čo to je prace my ani nehovor včera že spravym elektriku a za celi den som tak natiahol kable zapojil zadne svetla a zasuvku pripojil štarter altik a žhavyče a nakabloval palubovku zajtra pokračujem :) a pofotim ako som to ja naplietol, som elektrikar ale za to dielo čo sa my sobotu podarilo sa aj hambym chcel som mat kable v dokonalej mech ochrane a dal som ich do šedo červenej zahradnej hadice je to lepšie ako ta šeda fxp trupka čo sa časom dolame ale vyzera to otrasne no bude to pracant nie leštenka.
s tymi vyrobkama maš pravdu nova spinačka presne čo maš ty kontakty konektoru volne všetky obrusit a pocinovat pojstkova skrinka to iste pliešok z plieškom znitovany a lietato spoj na vyhorani :zly:

Čauko , chcem sa spýtať chcem namontovať na 25-ku zasuvku .skade mam napajať kable ?? z pristrojovky priamo do zasuvky ??...

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 A od Filipa

#831 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já jsem je bral jako prodloužení od světla na pravé straně, kde mám zásuvku. Musíš ale počítat s tím, že potřebuješ i levý blinkr a přivést si jej nejlépe v jednom kabelu, takže kabel dozadu má čtyřžilový - brzda, obrys, L a P blinkr. Teď si teda nejsem jistej, ale asi mám pětižilový, protože jsem si tam asi táhl i kostru, už si to moc nepamatuju...

miropele214
Příspěvky: 198
Registrován: stř kvě 27, 2015 9:11 pm
Bydliště: krupina

Re: Zetor 25 A od Filipa

#832 Nový příspěvek od miropele214 »

Vdaka a druhe obrysove svetlo skade potiahnem kedze treba lave a prave či z blatnika natiahnem do zasuvky aj lavu aj pravu stranu ?

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 A od Filipa

#833 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Na 25-ke byly zásuvky 5ti pólové.Myslím , že obrysovkystačí propojit přímo v zásuvce .Tak nemusí být každá zvlášť pokud budeš mít klasickou 7mi pólovou zásuvku.Zásuvka byla umístěna na levém blatníku vlevo od světla :) .
Libor :-)

miropele214
Příspěvky: 198
Registrován: stř kvě 27, 2015 9:11 pm
Bydliště: krupina

Re: Zetor 25 A od Filipa

#834 Nový příspěvek od miropele214 »

Mam kupenu 7polovu ...prečo musi byt na lavom blatniku ??

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 A od Filipa

#835 Nový příspěvek od Libor Z25 »

7-mi polova može byt :) to jen my ,někteří veteránisti máme rádi originál díly :) .Zásuvka na levém blatníku být nemusí,umísti ju kma jen uznáš za vhodné :friends: , jen jsem psal , že tam byla umístěna ve výrobě a byly tam i originál otvory pro zásuvku :) .Samosřejmě to neplatí pro lízátka :)
Libor :-)

miropele214
Příspěvky: 198
Registrován: stř kvě 27, 2015 9:11 pm
Bydliště: krupina

Re: Zetor 25 A od Filipa

#836 Nový příspěvek od miropele214 »

:) takže pre rekapitulaciu tam kde budem mat zasuvku tak stoho svetla potiahnem, brzdu, kostru, jeden blinker, a obrys ktory prepojim aj na lavy aj na pravy kolik ..,a druhu stranu binkra prepojit z druheho blatnika ...
Či ?? som ztoho jelen ? :hm:

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 A od Filipa

#837 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Přesně tak :) 8)
Libor :-)

miropele214
Příspěvky: 198
Registrován: stř kvě 27, 2015 9:11 pm
Bydliště: krupina

Re: Zetor 25 A od Filipa

#838 Nový příspěvek od miropele214 »

Výborne :smich: .. a obrys kabel ktory ide zo poistkovej do zadneho svetla nebede moc namahany ked bude ešte tahat dalšie dva svetla na vlečke ..??

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 A od Filipa

#839 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Nebude .Já to tak mám co máme doma Máňu a funguje to ;-) .Ale klidně to možeš natáhnout všechno přímo od pojistek , je to jedno jestli to bude z podpalubky nebo od světla.Jen je to od světla jednodužší :)
Libor :-)

miropele214
Příspěvky: 198
Registrován: stř kvě 27, 2015 9:11 pm
Bydliště: krupina

Re: Zetor 25 A od Filipa

#840 Nový příspěvek od miropele214 »

Treba dať na vlečku poistkovu skrin ?? Asi zbytočne ...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“