Zetor 25 A od Filipa

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25 A od Filipa

#781 Nový příspěvek od Bronťo »

8) Tak už je doma je dobre že si volil šírku 180 aby prekryl traktor ale to je teda riadny kontajner akú to ma hlbku a výšku predného čela? ma to i ten háčik na odklopenie? je to aj trocha masívne? aký plech to ma zospodu a aké výstuhy to tam ma?
Z toho červeného sa naozaj stava tiež leštenka ale nie aj traktor na prácu musí môže vyzerať aspoň vidiet že po šichte nejdeš do hospody ale zveladuješ majetok 8) už si nanom hodne porobyl blatniky maju sedanku ine pneu zasterky volant zaves komin vlastne aj tie polosi kozmetycke upravy blatniku z predu radiaca paka a ešte určite vela ineho 8) a novy lak maju len blatniky alebo celi traktor?
No nenudiš sa super práca 8) ať sa darí len my neda čo si začneš dalej?

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Zetor 25 A od Filipa

#782 Nový příspěvek od vladman »

Tie traktory sú parádne, to musíš mať aj prezúvky na nohách keď do nich nasadáš, nie ? :) :friends: Vývozka je ozaj maxi, ono to netreba preháňat s nákladom, potom je servo na mieste zaručené :)
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#783 Nový příspěvek od filippo »

Bronťo píše:8) Tak už je doma je dobre že si volil šírku 180 aby prekryl traktor ale to je teda riadny kontajner akú to ma hlbku a výšku predného čela? ma to i ten háčik na odklopenie? je to aj trocha masívne? aký plech to ma zospodu a aké výstuhy to tam ma?
Bronťo, pôvodne som chcel menší kontajner široký 150 cm ale zdal sa mi moc malý ale cena bola dobrá 389,- €.

Obrázek

http://priemyselnytovar.sk/prislusenstv ... 22816.html

Vonkajšie rozmery Š x H x V: 160 x 80 x 47,5 cm
Vnútorné rozmery Š x H x V: 150 x 70,8 x 42 cm
Maximálne zaťaženie: 1000 kg
Objem: 0,55 cm3
Hmotnosť výrobku: 125 kg

Hľadal som kontajner aby mi prekryl celú šírku traktora a za dobrú cenu, tak som kúpil ten čierny z Poľska. Na sneh ideálny a na iné materiály uvidíme neskôr. Je aj s vyklápacím mechanizmom, všetko je z plechu hrúbky 2 mm a vystužené joklovinou. Na spodku sú dve lyžiny tiež z jokloviny. U nás sú tie kontajnery nenormálne drahé a ani som skoro nič navygooglil. Našťastie neďaleko od nás v jednej dedine má Poliak predajňu poľnohospodárskej techniky a ceny sú tam na naše pomery veľmi dobré. Chodia tu nakupovať hlavne postrekovače a navijáky Maďari dokonca aj Slovinci. Na obrázku máš rozmery.

http://allegro.pl/skrzynia-skrzynka-lad ... 20584.html

Obrázek Obrázek
Obrázek

Ak sa to neosvedčí za Zetorom 25, tak sa to predá lebo na Slovensku je toho ešte veľmi málo rozšírené.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 A od Filipa

#784 Nový příspěvek od Bellian »

Také jsem si říkal, že sis koupil druhý traktor na práci, a věnoval jsi mu více péče než někteří co s považují za veteránisty 8) 8) . Ale samozřejmě z mého pohledu pouze pochvala :friends: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#785 Nový příspěvek od filippo »

Hoši, tak dnes bol výnimočne úspešný a radostný deň. :wink: Došli všetky potrebné diely, ktoré mi ešte chýbali na červený Zetor 25 A. Hneď zavčas rána došla vodná pumpa vo výbornom stave a čapy s okom pre španováky spodných ramien hydrauliky. Neskôr došla kompletná vzducharina na ktorej si cením hlavne originál vzduchové rúrky a dobrý kompresor. Na obed došiel balík z Nitry so vstrekovacím čerpadlom po GO. A nakoniec mi doviezol kuriér nový VDSL router na Magio internet na ktorom už teraz fičím. Tak ja som už dnes dostal v predtihu "Ježiška" jako hrom. 8) 8) 8)
Som zvedavý, či ešte dostanem niečo aj pod vianočný stromček :vysmech:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#786 Nový příspěvek od mihi »

Tak to máš naozaj 25-kové vianoce... 8)

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#787 Nový příspěvek od filippo »

Obrázek

atony1
Příspěvky: 170
Registrován: stř led 16, 2008 6:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 25 A od Filipa

#788 Nový příspěvek od atony1 »

cau filipo spominal si tu nejaku dedinu s predajnou polnotechniky..mohol by si dat blizssi kontakt prip stranku..inac neviete o nejakej predajni v PL blizko cadce, dik za tip...t

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Zetor 25 A od Filipa

#789 Nový příspěvek od jojof »

tu je jeden,co vozi z Pl stroje a je celkom v pohode. Da sa s nim dojednat a ma aj dopravu. Je z Oravy konkretne z Tapesova. http://stroje.bazos.sk/inzerat/44855681 ... abacka.php Potom uz len v Pl v Jablonke,tam zozenies vsetko.

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 72
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Zetor 25 A od Filipa

#790 Nový příspěvek od mojmirmatta »

mihi píše:Filipo otázka na Teba: tie návarky na tých zvislých čapoch slúži na vystredenie do sústruhu??? Nie som si istý ale ja som tam mal také strediace jamky na hrot.....ale neviem či to tam je originál??
http://postimage.org/image/er3x878e7/

Ďakujem
Mihi :)
Zdravim

Mozes mi poslat rozmery tych puzdier.
ja sa to chystam tier repasovat a potrebuje mrozmery puzdier.
Matta

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 72
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Zetor 25 A od Filipa

#791 Nový příspěvek od mojmirmatta »

mihi píše:Pokiaľ možno ale tú krytko nedeformuj a ani to plstenné tesnenie (krúžok) za ňou, inak by si to musel nahradiť guferom ale to už nie je ono....


Mihi :)
Zdravim

Mozes mi poslat rozmery tych prednych puzdier co su zvisle?.Ja sa to chystam tiez repasovat.
Matta

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#792 Nový příspěvek od filippo »

Pozri si túto moju stránku kde som opravoval zvislé čapy riadenia prednej nápravy:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=180

Udávam rozmery mojich nových púzdier.
Horné púzdro: priemery 36/31 mm, dĺžka 45 mm
Dolné púzdro: priemery 45/39 mm, dĺžka 45 mm

Ale pozor! Zvisláky budeš asi pretáčať troška na sústruhu aby neboli oválne ale pekne okrúhle.
Až potom si zmeráš správny vnútorný priemer puzdier takže tie moje vyššie uvedené rozmery ber ako orientačné. Ak by po nalisovaní puzdier do nápravy čapy nevošli, tak potom dorobiť výstružníkom na správnu mieru. Veľa zdaru 8)

zet3
Příspěvky: 161
Registrován: pon led 28, 2013 6:00 pm
Bydliště: Čadca

Re: Zetor 25 A od Filipa

#793 Nový příspěvek od zet3 »

atony1 píše:cau filipo spominal si tu nejaku dedinu s predajnou polnotechniky..mohol by si dat blizssi kontakt prip stranku..inac neviete o nejakej predajni v PL blizko cadce, dik za tip...t
Na Orave vozia viacery my sme brali od Obtulowicz.

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#794 Nový příspěvek od filippo »

Myslel som, že pri "jarných" teplotách sneh tejto zimy ani nenapadá a vývozka snehu nebude mať žiadnu prácu. No za jeden deň intenzívneho sneženia včera napadalo skoro 0,5 m snehu a aj na cestách bola poriadna kalamita. To bol dôvod aby som dnes zobudil zo zimného spánku 25-ku aby si troška zamakala. Sneh bol mokrý a poriadne ťažký a veru hydraulika to cítila. Plná vývozka snehu už odľahčovala aj prednú nápravu. Kým všetci susedia makali s lopatami ja som si veselo bafkal a vyvážal sneh až von zo dvora na blízke pole. 8) Je to dobrý pomocník, ale 25-ka má s tým čo robiť :-/

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Zetor 25 A od Filipa

#795 Nový příspěvek od vladman »

Tak to čumím :shock: že plnú lopatu mokrého snehu vôbec hydraulika zodvihla, pekné foto 8)
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“