Zetor 25 A od Filipa

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#211 Nový příspěvek od filippo »

To Bellian.
Spočítal som náklady na opravu prednej nápravy a ani sa to nezdá, vyšlo to dosť !

Ložiská: 22 €
Bronz na výrobu púzdier: 35 €
Sústružníkovi za úpravu čapov a výrobu púzdier: 15 €
Simeringy + výroba silonových krúžkov namiesto plechových krytiek: 15 €
Guľové čapy na spojovaciu tyč riadenia: 10 €
_________________________________________
spolu: 97,- €

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#212 Nový příspěvek od mihi »

filippo píše:To Bellian.
Spočítal som náklady na opravu prednej nápravy a ani sa to nezdá, vyšlo to dosť !

Ložiská: 22 €
Bronz na výrobu púzdier: 35 €
Sústružníkovi za úpravu čapov a výrobu púzdier: 15 €
Simeringy + výroba silonových krúžkov namiesto plechových krytiek: 15 €
Guľové čapy na spojovaciu tyč riadenia: 10 €
_________________________________________
spolu: 97,- €

No máš pravdu, ono sa to nezdá dosť ale na druhej strane verím že si to robil 1. a aj posledný krát na tom traktore, lebo toľko na ňom asi nenabeháš aby si to vydral... :rally: :driver:



Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#213 Nový příspěvek od filippo »

1. septembra 2012 som bol na veteran zraze pri príležitosti dní mesta Spišská Nová Ves.
Bolo tam veľa starých zrenovovaných veteránov: autá, motocykle, vojenské motorky z 2. svetovej vojny so sajdkou, Velorexy a jeden traktor Z 25 A (moja 25 ka ). Urobil som tam veľa fotiek, ale cestou domov ako ma traktor nadhadzoval mi foťák vypadol z bundy takže bolo po radosti. Získal som ale aspoň jednu od predsedu Veteran Car Clubu SNV. 25 ka bola sústavne ovešaná malými deťmi a bola vďačným objektom pre fotografiu na pamiatku pre ich rodičov.

Obrázek

Video:
http://www.snv.sk/index.php?tvarchiv=2& ... D=120905-2

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#214 Nový příspěvek od mihi »

Tak to je pekný úspech.... 8)
Ten foťák ak bol digitálny tak fotky by sa mali dať zachrániť......
Ono 25-ky majú na verejnosti stále úspech: deti, starečkovia, majstri, traktoristi za vždy radi otočia, no a niekedy aj mamičky s kočíkmi :pohlavek: , že im budíme deťúrence. :)


Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#215 Nový příspěvek od filippo »

Po dlhšej dobe som tu na fóre. Aby mi to tu nespalo tak tu aspoň pridám dnešný nákup dielov na Z 25 A.
Kúpil som úplne novú hlavu, štartér, dynamo + regulátor. V Čechách začal jeden pán vyrábať úplne nové masky tak som si jednu objednal. 8) Už aby bola jar, že sa začne renovácia !!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Karel_Sch
Příspěvky: 504
Registrován: úte bře 06, 2012 2:47 pm
Bydliště: Městečko Trnávka

Re: Zetor 25 A od Filipa

#216 Nový příspěvek od Karel_Sch »

velmi pěkný nákup 8) je vidět že ND na Z25 je ještě dostatek, což je velmi dobře :) Gratuluji!
Karel :)

peeveepee
Příspěvky: 64
Registrován: úte kvě 29, 2012 11:06 pm
Bydliště: CZ

Re: Zetor 25 A od Filipa

#217 Nový příspěvek od peeveepee »

co si měl ze starou hlavou?

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#218 Nový příspěvek od filippo »

Na jar pred renováciou chcem dať z motora dole hlavu a skontrolovať či je v úplnom poriadku. Ak by nebola, tak založím túto novú. Ináč nová hlava bola v ponuke asi 20 km odo mna tak to bola výhoda. Ak bude všetko v poriadku ostane ako rezerva a bude čakať na svoj čas :)

Uživatelský avatar
Lukas7745_SK
Příspěvky: 229
Registrován: stř zář 01, 2010 9:56 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Zetor 25 A od Filipa

#219 Nový příspěvek od Lukas7745_SK »

Tá maska bude asi pekne drahá, kdesi som ju videl novú a stála okolo 300€ :zapomel: Keby človek poskladal 25ku z dostupných nových dielov (hlava od Fínov za tuším 900€,......), tak by to bola pekná pálka :pistol: A musím ťa sklamať, ale tá tvoja hlava asi nebude nová, teda aspoň si myslím....funglovka hlava na 25ku sa uz asi len tak ľahko nenájde :'( Ak budeš mať dole hlavu tak si jemne prebehni sedlá ventilov frézkami, alebo aspoň brúsnou pastou, riadne ju vyčisti od kameňa aby bola dobre chladená a tak... ;-)

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#220 Nový příspěvek od filippo »

Lukáš, súhlasím s Tebou. Tá hlava je po kompletnej oprave. Všetky vnútorné kanáliky opieskované, vymenené všetky vodítka, nové a zbrúsené ventily a zrovnaná. Chlapík pýtal za ňu 290,- € ale spolu aj so všetkými namontovanými potrubiami. Nakoniec sme sa dohodli za 200,- € ale bez potrubí.
Tá predná maska bola v ponuke na Bazoši za 330,- € takže poriadna pálka. Ale chcem urobiť 25 ku ako veterána takže chcem aby to vyzeralo dokonale. Uvidím ako to dopadne s tou hlavou čo je teraz na motore. Ak bude v poriadku tak tie ventily trocha zabrúsim ako radíš.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#221 Nový příspěvek od mihi »

Gratulujem ku dielom.... 8)
Ale nová hlava čaká na mňa v šrote v mastnom papieri:::: :smich: :smich:
Odfoť prosím hlavu aj z tej strany ako ide tesnenie......

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#222 Nový příspěvek od filippo »

Mihi, ďakujem Ti že si chcel vidieť fotku tej hlavy aj zospodu. Tvojou zásluhou som išiel k tej hlave ešte raz, že ju nafotím a potom som po dôkladnej prehliadke našiel hrôzostrašný objav - tá hlava je prasknutáááááá.
Myslel som, že ma v tej chvíli porazí. Pri kúpe sme sa dosť rozptyľovali opravou nášho pokazeného auta a potom nám taká dôležitá vec unikla :zly: . Volal som už chlapíkovi že hlava je prasknutá a keďže ju kupoval normálne v obchode s náhradnými dielmi v Prešove tak ju bude po troch mesiacoch reklamovať. Prípadne mi vráti €. Asi sme odhalili aj príčinu prečo jeho 25-ka nešla ako sa patrí a začal už pracovať na výmene motora z majora 3011. Pozri foto:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

peeveepee
Příspěvky: 64
Registrován: úte kvě 29, 2012 11:06 pm
Bydliště: CZ

Re: Zetor 25 A od Filipa

#223 Nový příspěvek od peeveepee »

Kvůli takové prasklince traktor nemohl přestat fungovat

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 A od Filipa

#224 Nový příspěvek od Jaro25 »

Filip, takú prasklinu má každá druhá hlava a naozaj nemá vplyv na funkciu. Ja mám moju tiež takto prasknutú.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#225 Nový příspěvek od mihi »

Jaro25 píše:Filip, takú prasklinu má každá druhá hlava a naozaj nemá vplyv na funkciu. Ja mám moju tiež takto prasknutú.
No máte pravdu chlapi, prasklinka je malá....ale ruku na srdce, dali by ste za takú hlavu 200€ ????bez potrubí???
Ja by som čakal že za tie prachy musí byť GO na 100% a aj takáto prasklinka by mi vadila....
Mne sa nejako nezdá ani to prebrúsenie na rovinnej brúske....ja keď som dával prebrusovať moje hlavy tak boli také pekné rovné a lesklé jak.....
Neviem aké máte skúsenosti so zarovnaním hlavy ale ja som ju mal pekne zabrúsenú.....
Filip, daj potom vedieť ako si dopadol s tou hlavou....
Takto vypadala moja zabrúsená hlava:

http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view



Mihi :)
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“