Zetor 25 A od Filipa

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25 A od Filipa

#796 Nový příspěvek od Bronťo »

:) 8) Nadhera pekne si sa pohral ale ked snech zleze asi bude aj pekne rozjazdeny dvor :( a že 25 mala čo robyt šak ten mokrý sneh a taka kopa v ližici može mat aj 500kg +vaha lopaty a je to.. ako šlapala hydraulika zdvihala to na volnobech alebo si musel aj pridavat? a už maš aj servo ale potom snehu to asi smer moc nedržalo čo?
A kde parkuješ traktor v hermetickej garaži že nanom nieje zrnko prachu? :shock: 8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#797 Nový příspěvek od filippo »

Bronťo píše::) 8) Nadhera pekne si sa pohral ale ked snech zleze asi bude aj pekne rozjazdeny dvor :( a že 25 mala čo robyt šak ten mokrý sneh a taka kopa v ližici može mat aj 500kg +vaha lopaty a je to.. ako šlapala hydraulika zdvihala to na volnobech alebo si musel aj pridavat? a už maš aj servo ale potom snehu to asi smer moc nedržalo čo?
A kde parkuješ traktor v hermetickej garaži že nanom nieje zrnko prachu? :shock: 8) 8) 8) 8) 8)
Hydraulika dvíhala aj na voľnobeh ale pomaly tak som samozrejme pridal kúsok plynu aby to šlo skôr. Keď som mal ale nahrnutú poriadnu kopu snehu a napálil som to do nej poriadne aby sa nabrala plná lopata tak to veru hydraulika horko ťažko zdvihla. Bol to mokrý a ťažký sneh. Traktor šiel rovno rýchlo v pohode ale pri prudkom zatáčaní iba pomaličky na jednotke alebo som si pomohol rozpojenými brzdami.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zetor 25 A od Filipa

#798 Nový příspěvek od zdeník »

Dobrá sněhová nadílka :vysmech:, no, aspoň nejsem sám :typek: v tom zimním bláznění.
Pěkné foto a ta atmosféra 8) 8) 8) .

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#799 Nový příspěvek od filippo »

Dnes bol celkom bláznivý, ale úspešný deň a hlavne - všetko sa podarilo dať do poriadku.
1. sneh z dvora vyvezený 8)
2. opravený a nastavený satelit na streche aj s motorom lebo pod ťarchou mokrého a ťažkého snehu sa to celé nejako pootočilo a nešla mi telka :vztek:
3. A teraz večer úspešne do PC namontovaný a zo zálohy nainštalovaný San Disk 127 GB, ktorý bude slúžiť pre operačný systém Windows 8.1 namiesto pôvodného hard disku. Táto nová vecička funguje 10 x rýchlejšie ako klasický harddisk. Pôvodný harddisk poslúži na ukladanie fotiek, videí a dokumentov ( samozrejme najviac o Zetoroch a hlavne Z 25 A :vysmech: ) Posledná fotka hovorí za všetko :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25 A od Filipa

#800 Nový příspěvek od Sniper »

filippo píše:A teraz večer úspešne do PC namontovaný a zo zálohy nainštalovaný San Disk 127 GB, ktorý bude slúžiť pre operačný systém Windows 8.1 namiesto pôvodného hard disku. Táto nová vecička funguje 10 x rýchlejšie ako klasický harddisk.
A zvládne tuto rychlost i deska? Já mám desku starou 12 let, AMD Athlon 2800+ a koupil jsme novější SATA HDD 7200 ot/min. Frčí to při kopírování opravdu solidně.
Jenže tato sestava byla ve své době průměrná, dneska je totálně zastaralá a výkon enstačí už téměř nikde na netu :-/

Ten Sandisk funguje na jakém principu? Je to paměť jako taková?
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#801 Nový příspěvek od filippo »

Sniper píše:
filippo píše:A teraz večer úspešne do PC namontovaný a zo zálohy nainštalovaný San Disk 127 GB, ktorý bude slúžiť pre operačný systém Windows 8.1 namiesto pôvodného hard disku. Táto nová vecička funguje 10 x rýchlejšie ako klasický harddisk.
A zvládne tuto rychlost i deska? Já mám desku starou 12 let, AMD Athlon 2800+ a koupil jsme novější SATA HDD 7200 ot/min. Frčí to při kopírování opravdu solidně.
Jenže tato sestava byla ve své době průměrná, dneska je totálně zastaralá a výkon enstačí už téměř nikde na netu :-/

Ten Sandisk funguje na jakém principu? Je to paměť jako taková?
Sniper, je potrebné mať základnú dosku s konektormi na pripojenie harddiskov Serial ATA connectors 7-pin SATA 6G 1-2 a k tomu samozrejme dobrý procesor aspoň Core i5 (CPU@3,1 GHz) + RAM aspoň 4 GB aby to fungovalo rýchlo ako raketa.
Ja mám v PC základnú dosku ASUS P8H61-M PRO, procesor Intel(R) Core(TM) i5-2380P CPU@3,10 GHz, RAM-4 GB, pôvodný harddisk SATA Seagate 500 GB / 7200 ot.
Ten SanDisk funguje ako čipová pamäť. Skúšal som naň od nuly inštalovať Windows 8.1 64 bit a inštalácia trvala asi 10 minút čo som čumel :shock: Ja som si samozrejme na SanDisk všetko natiahol zo zálohy z pôvodného harddisku aj so všetkými ovládačmi a programami cez program Acronis True Image 2013, čo trvalo asi 20 minút (65 GB). Je cítiť rozdiel v rýchlosti PC pri práci so "silnými" programami ale aj na internete. No a pri zapínaní PC môžeš s Windowsom už pracovať asi za 20 sekúnd a systém sa vypína asi 10 sekúnd čo som tiež čumel jak puk.

O SanDisku si bližšie info môžeš prečítať tu: http://www.pricemania.sk/katalog/pevne- ... etail-tabs

MB - základná doska:
Obrázek

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 A od Filipa

#802 Nový příspěvek od Bellian »

vladman píše:Tak to čumím :shock: že plnú lopatu mokrého snehu vôbec hydraulika zodvihla, pekné foto 8)

Hydraulika zvládne hodně, podařilo se mi nacpat bednu kamením tak, že jsem už nemohl ani na couvačku jet a jednou ruko jsem 25 lehce překlopil na zadní, moc jsem se stím nechlubil, protože jsem to fakt přehnal s tou váhou :red: :red: :red: .


Jinak Filipe parádní práce se sěhem 8) 8) 8) . No a SSD je SSD, nelze to srovnávat s žádným plotnovým HDD. Nechápu lidi co si koupí nový PC/ntb bez něj.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25 A od Filipa

#803 Nový příspěvek od Sniper »

filippo: Díky moc za info 8) Letos budu řešit výkonnější stolní PC, tak se na tuhle technologii zaměřím. Jako systémový HDD velice zajímavé.
Až budu letos zase v Tatrách, musím se zastavit, pokud dovolíš a můžeme to probrat ;-)
Ať se daří 8)

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
filippo
Příspěvky: 586
Registrován: pon pro 29, 2008 9:41 pm
Bydliště: Slovenský raj - SNV

Re: Zetor 25 A od Filipa

#804 Nový příspěvek od filippo »

Sniper, v lete mám dva mesiace prázdnin takže sa kľudne zastav. Tá tvoja fotka nemá chybu, aspoň tam vidno ako sa tá elektronika vyvíja a nemá to konca. O pol roka nás možno zase prekvapí nejaká nová vecička do PC.

Uživatelský avatar
3011Restauration
Příspěvky: 103
Registrován: stř pro 14, 2011 6:47 pm
Bydliště: Altötting

Re: Zetor 25 A od Filipa

#805 Nový příspěvek od 3011Restauration »

Ahoi Filippo,

i followed your restoration of your Tractor.
Excellent Job. I am very impressed.
Přílohy
P1010163.jpg
P1010163.jpg (6.13 KiB) Zobrazeno 4397 x
s pozdravem
Tony

medo29
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 06, 2013 4:50 pm
Bydliště: Snina

Re: Zetor 25 A od Filipa

#806 Nový příspěvek od medo29 »

Chlapi prosim vas neviete mi poradit aky rozmer maju O krúžky na hriadeľoch ručnej brzdy a pedálov ktoré idú krížom cez prevodovku???
http://postimg.cc/image/eicfh10zj/
http://postimg.cc/image/yr4eghpof/
http://postimg.cc/image/87btecp4v/

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#807 Nový příspěvek od mihi »

Mihi

medo29
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 06, 2013 4:50 pm
Bydliště: Snina

Re: Zetor 25 A od Filipa

#808 Nový příspěvek od medo29 »

Dakujem

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Zetor 25 A od Filipa

#809 Nový příspěvek od koro »

Predávaš červenú 25ku?

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 A od Filipa

#810 Nový příspěvek od mihi »

Vypadá to tak že hej, tak Filipo, nech sa podarí dobre predať a do dobrých rúk... 8)

http://stroje.bazos.sk/inzerat/48580071/Zetor-25-A.php
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“