Zetor 15

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladimír P.
Příspěvky: 564
Registrován: úte říj 11, 2011 5:41 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Zetor 15

#1 Nový příspěvek od Vladimír P. »

Zdravím všechny příznivce tohoto traktoru. V březnu se mi podařilo sehnat tento stroj a do 10.10. jsem na něm makal minimálně 6hodin denně. V současné době mi chybí zapojit světla a sehnat originální sedadlo. Chystám se traktor dát na veteránská čísla. Všechny komponenty mám opravené a v chodu. Traktor chytá na kliku bez problému. Používám žhavící svíčku z multikáry napřímo s 12V baterií. Vstřikovací čerpadlo jsem nastavil na 85atm a chod motoru je bezvadný.Původně tam bylo 120atm a chod byl tvrdý. Spotřeba paliva je kolem 1l/hod v případě jízdy bez vlečky po silnici nebo polní cestě. Traktor jsem nalakoval zeleno červeně,dle rady ze Zetoru.Ral 2002 a Ral 6024. Sháním přídavnou převodovku se řemenicí a sedadlo "lavor". Pokud o něčem víte,dejte prosím vědět. V.
Naposledy upravil(a) Vladimír P. dne pon říj 17, 2011 9:25 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jára H.
Příspěvky: 879
Registrován: ned pro 21, 2008 5:44 pm
Bydliště: chmelařská oblast

Re: Zetor 15

#2 Nový příspěvek od Jára H. »

Nějaké foto by nebylo??
ZETOR 15, ZETOR 4011, CUB CADET 1641, HONDA 4514, DEZA 5000, PAJ

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 15

#3 Nový příspěvek od mihi »

Ty vole, 6 hod. denne. To je slušné. :prace:
Máš nejaké foto pred a po oprave?

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Vladimír P.
Příspěvky: 564
Registrován: úte říj 11, 2011 5:41 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Zetor 15

#4 Nový příspěvek od Vladimír P. »

Nedaří se mi fotky vložit i když jsem je už zmenšil.Průběh renovace mám docela dobře zdokumentován, tak se budu snažit. V.P.
Přílohy
003 (3).JPG
Natírání + montáž Z15 005.JPG
003 (3).JPG
původní stav (6).JPG
demontáž (3).JPG
demontáž.JPG
demontáž čerpadla.JPG
původní stav.JPG
původní stav (4).JPG
Naposledy upravil(a) Vladimír P. dne pon říj 17, 2011 10:20 pm, celkem upraveno 6 x.

Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 771
Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Bydliště: PZ

Re: Zetor 15

#5 Nový příspěvek od Tomáš B. »

Tak se snaž, člověče :) . Těšíme se na fotky. Max. velikost fotky je 200kB, větší sem nevlezou :'( .

frantamac
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 08, 2009 7:25 pm

Re: Zetor 15

#6 Nový příspěvek od frantamac »

cau.sedacku i kulate blatniky prodava p.Krejci z jablonova u Velkeho Mezirici .tel.604402654

Uživatelský avatar
Vladimír P.
Příspěvky: 564
Registrován: úte říj 11, 2011 5:41 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Zetor 15

#7 Nový příspěvek od Vladimír P. »

Díky za info,zítra mu zavolám. V.
Přílohy
Zetor 15.jpg
Zetor 15 barvení.jpg
Zetor 15 - plně funkční 002.JPG
Zetor 15 - plně funkční 001.JPG
Z 15 odlakování 008.JPG

Uživatelský avatar
Vladimír P.
Příspěvky: 564
Registrován: úte říj 11, 2011 5:41 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Zetor 15

#8 Nový příspěvek od Vladimír P. »

Dalších pár fotek.
Přílohy
Barvení červenou 004.JPG
Barvení červenou 001.JPG

Uživatelský avatar
Vladimír P.
Příspěvky: 564
Registrován: úte říj 11, 2011 5:41 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Zetor 15

#9 Nový příspěvek od Vladimír P. »

Foto.
Přílohy
kytování a nátěr.JPG
011 (2).JPG

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 15

#10 Nový příspěvek od mihi »

Vladimír P. píše:Dalších pár fotek.
Je pekný 8) 8)
A na čo by si ho chcel používať?, alebo ho máš iba pre radosť?

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Vladimír P.
Příspěvky: 564
Registrován: úte říj 11, 2011 5:41 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Zetor 15

#11 Nový příspěvek od Vladimír P. »

Traktor mám jen jako zábavu. Mám taky několik stabiláků,motocyklů,mlátičku,secí stroj,lis na slámu,fukar,pluh, brány atd. Všechny stroje jsem získal s traktorem,majitel to chtěl vyhodit,kdybych to nevzal. Byl to syn (60let.), jehož otec-malozemědělec (90let) zemřel a syn k tomu neměl vztah. Traktor jsem sháněl už nějakou dobu,protože Z15 je poměrně vzácný stroj a k tomu jednoválec. Koupil bych ještě Svobodu 12 nebo Deutz 1F. Mám sice cca 5ha zemědělské půdy,ale pronajal jsem to a nemíním se zabývat zemědělstvím. V.

Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 771
Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Bydliště: PZ

Re: Zetor 15

#12 Nový příspěvek od Tomáš B. »

Hezký traktůrek 8) . A v jakém byl stavu, co je třeba opravit a zrenovovat?

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 15

#13 Nový příspěvek od mihi »

Vladimír P. píše:Traktor mám jen jako zábavu. Mám taky několik stabiláků,motocyklů,mlátičku,secí stroj,lis na slámu,fukar,pluh, brány atd. Všechny stroje jsem získal s traktorem,majitel to chtěl vyhodit,kdybych to nevzal. Byl to syn (60let.), jehož otec-malozemědělec (90let) zemřel a syn k tomu neměl vztah. Traktor jsem sháněl už nějakou dobu,protože Z15 je poměrně vzácný stroj a k tomu jednoválec. Koupil bych ještě Svobodu 12 nebo Deutz 1F. Mám sice cca 5ha zemědělské půdy,ale pronajal jsem to a nemíním se zabývat zemědělstvím. V.
A dáš aj cenu za ktorú si to všetko kúpil???
To budeš mať pekný koníček, a myslím že aj investíciu...

Mihi
Mihi

Uživatelský avatar
Vladimír P.
Příspěvky: 564
Registrován: úte říj 11, 2011 5:41 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Zetor 15

#14 Nový příspěvek od Vladimír P. »

Myslím,že cena není až tak důležitá.Traktor neměl origo přední kola,byl nastříkán asi čtyřma vrstvama barev a mezi nima byl jíl,hlína a hnůj.Vstřikovací čerpadlo nemakalo,byl zaseklý ventilek na výtlaku,což jsem poměrně brzo odhalil,protože vstřikovač "nevrzal".Vodní pumpa tekla jako cedník,musel jsem vyměnit ložiska a symerinky. Nebylo funkční žhavení,takže první pokusy o start končily naprostým vyčerpáním mojím a několika kamarádů. Motor pouze bíle kouřil. Po opravě vstřik.čerpadla a za přispění silného kamaráda -díky Jirko- se nakonec podařilo motor nahodit. Chod byl tvrdý a ozývaly se nepříjemné zvuky. Povzbuzen jsem rozebral vstřikovač a nastavil po vyčištění trysky tlak na 85atm-bylo nastaveno 120atm. Chod se rapidně zlepšil,ale startování bylo stále obtížné. Potom jsem tam namontoval žhavící svíčku z multikáry na 12V a startuje na první pokus.Nejhorší práce byla s odstraněním nátěrů a s povrchovou úpravou. Ještě musím rozchodit nabíjení.Dynamo je origo Bosch a musím vyměnit futra na kotvě,stočit kolektor a vyměnit uhlíky.Doufám,že pak bude chodit.Taky nevím jak na tom je dvoucívkový regulátor.Nechodí pořádně řazení náhonu,páčku mám mimo kulisu. Ani nemluvím o vůli v řízení,kterou jsem skoro odstranil pootočením excentru na sloupku řízení.Postupně musím vyměnit všechna futra na přední nápravě.Taky bych potřeboval sehnat převodovku s řemenicí,abych mohl občas prohnat mlátičku. Plechařina vyžadovala nějaké vaření a spoustu vyklepávání.Kytování jsem moc nepřeháněl.O seřizování spojky,bubnových a pásové brzdy ani nemluvím.V.

Uživatelský avatar
Jára H.
Příspěvky: 879
Registrován: ned pro 21, 2008 5:44 pm
Bydliště: chmelařská oblast

Re: Zetor 15

#15 Nový příspěvek od Jára H. »

Nemáš nějakou podrobnější fotku dynama? Mám tam také BOSCH - takové dost podobné tvému, ale myslel jsem si, že je to tam nabastlené z něčeho jiného. Dík.
ZETOR 15, ZETOR 4011, CUB CADET 1641, HONDA 4514, DEZA 5000, PAJ

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“