Zetor 25 K Rad 5

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Zetor 25 K Rad 5

#1 Nový příspěvek od Rad 5 »

Zdarec chlapi.

Zrenovoval jsem před časem (2 roky) pětadvacítku kulťáka, ale ještě pořád řeším nějaké mouchy. Poraďte:
1) z palivového čerpadla mi kolem šroubu na hřebenu teče olej. Jak to zatěsnit? zasilikonovat?

2) Mám vůli na řízení. Jak vyměnit kulové čepy? koupit nové a navařit na spojovačku závity a našroubovat, nebo jak to lze udělat?
Potřeboval bych zmenšit vuli na hřebenu (na volantu) lze to nějak také? Jak?

3) čekájí mě brzy výměna předních i zadních pneu. Jaký dezén (rozměr znám) dáváte dopředu? Je dozadu něco lepšího než 12,4/36?
P1050857i.jpg
P1070655i.jpg
Zi.JPG

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25 K Rad 5

#2 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj, pekný traktor. 8)
1. Odmastniť a zasilikónovať
2. Skôr ako budeš meniť čapy skús ich vyčistiť, premazať a dotiahnuť. Vôľu na hrebeni sme riešili tu http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... er#p449421
3. Vpredu mám niečo podobné ako Pneu 6,00 - 16 / 6PR TP 9 - TT - Barum, vzadu Seha 12,4-36, lepšie sú už len kolesá zo Supra, ktoré na K-čko pasujú.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K Rad 5

#3 Nový příspěvek od mihi »

Pekný .... 8) 8) 8)
Viem ž 8) že to nie je k otázkam na ktoré si sa pýtal ale ja mám tiež 8) otázku. Nenafotíš detailnejšie ten naviják čo máš za Z 25?, cez zimu sa na niečo podobné chystám....
Ďakujem.
Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25 K Rad 5

#4 Nový příspěvek od pavel601 »

...ahoj , naozaj pekné Káčko 8) ...na otázky ti bolo odpovedané a ja by som si dovolil moj názor : na taký pekný stroj patria len povodné veci , kolesa zo Supra určite NIE .... :( :)

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#5 Nový příspěvek od Rad 5 »

Zdar.
Dík za rady.
Naviják je tovární výroby. Půjčuju si ho od kámoše.
přidávám ještě jedno lepší foto. Jestli chceš, tak ho nafotím odpřaženej.

Jde mi nastartovat i klikou, ale mám kliku moc velkou. Musím si udělat menší. Neví někdo ideální rozměr kliky? (délka páky) S tou mojí to je pomalu na vyražení zubů když u toho točím (klika je dole) a ještě spouštím dekompresor... :)
ni2.jpg

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K Rad 5

#6 Nový příspěvek od mihi »

Rad 5 píše:Zdar.
Dík za rady.
Naviják je tovární výroby. Půjčuju si ho od kámoše.
přidávám ještě jedno lepší foto. Jestli chceš, tak ho nafotím odpřaženej.

Jde mi nastartovat i klikou, ale mám kliku moc velkou. Musím si udělat menší. Neví někdo ideální rozměr kliky? (délka páky) S tou mojí to je pomalu na vyražení zubů když u toho točím (klika je dole) a ještě spouštím dekompresor... :)
ni2.jpg
Ahoj.
Ja keď som vyrábal kľuku tak mi to pomeral Peter 768 a tu je to :
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view
Ak budeš mať čas tak mi odfoť aj odpojený ten naviják.
Ďakujem.

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#7 Nový příspěvek od Rad 5 »

Chlapi, chci se zeptat, co vydrží hydraulika u Z 25?
Mám namysli,že ve tříbodovým závěsu tahám naviják a nerad bych, aby při tahání dřeva klekla. To bych pak udělal na třmeny nějaké závěsy, aby to nedržela hydraulika.
Jde sehnat manžeta do válce do hydrauliky?

Jaké máte zkušenosti s opravami hydraulik u Z 25?
Dík.

Přidávám foto před GO.
HI.jpg
Původně jsem chtěl jen přetěsnit převodovku, zkontrolovat vstřiky a provést výměnu oleje.
Ale pak na co jsem šáhnul tak se sypalo. Z čerpadla vytekl olej, řekl jsem si OK, nechám udělat čerpadlo, pak nebyla při štelování ventilů na jednom pístu komprese - OK ,vyvložkuju to, pak jsem tahal písty a zjistil jsem že je projetá klika, která se musí nacementovat. Naložil jsem motor a odvezl do Velkého meziříčí. No a pak už to šlo...

U traktoru bylo provedeno přetěsnění převodovky, GO čerpadla, motoru (vložky, písty, klika vačkový hřídel, regulátor, hlava, ventily), vodní pumpy, komplet natahaná elektrika, nový lak, nový volant, dečka před chladič, sedačky a madla na blatníkách.

Traktor je z roku 1956 a zakoupil se někde v roce cca 1967. Již tehdy byl bez SPZ a TP, byl daný dohromady z nějakého vraku.
Před dvěma lety jsem k němu koupil papíry a kvůli tomu musela být i nová elektrika, neboť původně fungovaly pouze přední světla + nutná elektro instalace pro chod motoru.
Přidám časem i nějaké foto z průběhu GO

Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 771
Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Bydliště: PZ

Re: Zetor 25 K Rad 5

#8 Nový příspěvek od Tomáš B. »

Tady je ještě něco k tý klice: http://www.veteranforum.cz/index.php?id ... dtop=74337

U toho navijáku bych se akorát bál o víko hydrauliky. Ty třmeny se můžou utrhnout. Většina traktorů to má poškozené (můj taky).

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25 K Rad 5

#9 Nový příspěvek od Bronťo »

Ja som teš utrheu uši hydrauliky ale neni problem pod tych 6 šrubu vrobyt nove železne a ty sa nedaju utrhnut leda z celu hydrauliku Všimolsomsi že maš prerobeny vyvodovy hridel (kardan) dole možeš dat blišie foto teš ma pekne sere že je tak vysoko nic mi zan nepasuje dik.

Uživatelský avatar
vlado98
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 13, 2011 10:03 pm
Bydliště: Roškovce

Re: Zetor 25 K Rad 5

#10 Nový příspěvek od vlado98 »

Ja mam veko hydrauliky zvárané už 3x, preto tam nedávam žiadnu veľkú zátaž.
Zetor 25 A, Škoda Fabia 1,4 16V

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25 K Rad 5

#11 Nový příspěvek od bigles »

Já mám víko celý železný, takže když urvat tak asi celou hydrauliku

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#12 Nový příspěvek od Rad 5 »

Bronťo píše:...Všimolsomsi že maš prerobeny vyvodovy hridel (kardan) dole možeš dat blišie foto teš ma pekne sere že je tak vysoko nic mi zan nepasuje dik.
Předělával jsem vývoďák když jsem kupoval horal.
Sehnal jsem si kousek šestidrážkového hřídele, domeček, dvě řetězky a řetěz z nahrabovačky.
Následně na to vyrobil ještě kryt. Zítra dodám...

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25 K Rad 5

#13 Nový příspěvek od Bronťo »

jasne dik paradny napad aj ja sem to tak planovau len sem sa bau že ked to dam pod hydrauliku či to nebude moc nisko

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 25 K Rad 5

#14 Nový příspěvek od pasa444 »

teda opravdu si to krásně opravil ,a je dobře žes to dal na doklady dneska je to hodně drahej špás když tě zastaví kolegové co pomáhají od peněz...... takhle máš klid.zetůrek je fakt parádní. 8) :pohar:

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#15 Nový příspěvek od Rad 5 »

vyvodak.jpg
Zde je foto jak to tam mám umístěno.
Tehdy jsem přetěsňoval převodovku a ještě jsem vůbec netušil, že zetor bude mít nový motor, SPZ a lak... :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“