Zetor 25 K Rad 5

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Zetor 25 K Rad 5

#316 Nový příspěvek od P.S. »

Ucpávku strčim zespoda od zadního šroubu co se napojí vracečka. Se šroubem co zajišťuje hřídel se nic nedělá.


Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Zetor 25 K Rad 5

#318 Nový příspěvek od P.S. »

To mám v PC a právě z toho nejsem moudrý. Čím víc to ale prohlížím, tak to dám dohromady. Abych mohl vložit ucpávku s Okroužky musím vytočit šroub co zajišťuje hřídel proti otočení vložit ucpávku a pak hřídel vložit zpátky a zajistit.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zetor 25 K Rad 5

#319 Nový příspěvek od zdeník »

Bellian, jestli ti padala hydraulika, tak ti unikal olej z válce a s tím nemá samotná hřídel nic společného. A jestli ti udělá čerpadlo 150atm, tak to klobouk dolů.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K Rad 5

#320 Nový příspěvek od mihi »

Abych mohl vložit ucpávku s Okroužky musím vytočit šroub co zajišťuje hřídel proti otočení vložit ucpávku a pak hřídel vložit zpátky a zajistit.[/quote]

Presne tak 8)
No musíš ešte na tom hriadeli zaslepiť tú dieru oproti tomu zaisťovaciemu kolíku, aby Ti tlak od čerpadla nevytlačil ucpávku s 3 O krúžkami do otvoru v tej hriadeli...
Ahoj :)
Mihi

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#321 Nový příspěvek od rosch8 »

Ten červík bude mať dĺžku iba ako je hrúbka steny na konci tej hriadele co ide krížom.
V tom odkaze, čo dal mihi je to dosť podrobné popísané. Aj ten o krúžok ide na to hrdlo ale až k tomu 6hranu v strede, tam je za pichľavý na výbeh závitu. Tam ide o krúžok.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 K Rad 5

#322 Nový příspěvek od Bellian »

P.S. - kluci už ti napsali vše.

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 0#p1209481

Tady najdeš jak jsem to dělal já. Ucpávku musíš natlačit až nahoru nad hřidel. Na ten zajišťovací šroub nemá vliv.



Zdenik kecal jsem:
na normální volnoběch a rafika byla lehce přes 90bar,
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Zetor 25 K Rad 5

#323 Nový příspěvek od P.S. »

Manžeta do válce hydrauliky je stejná jako u Z50?

http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... r-Super-50

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K Rad 5

#324 Nový příspěvek od mihi »

Mihi

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Zetor 25 K Rad 5

#325 Nový příspěvek od P.S. »

Mám ještě dotazy:
1/ jak hluboko mám zasunout ucpávku s O kroužky? Může být až na doraz hřídele?
2/ třetí otvor v pístu, kde má být nějaký ventil, ten přehodím nebo tam zůstane a na něm bude přišroubovaná nová manžeta?
3/níže na obrázku je táhlo s pružinou, tím se nastavuje vypínání pístu v horní úvrati?

Obrázek

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Zetor 25 K Rad 5

#326 Nový příspěvek od P.S. »

Nemáte někdo výkres s kótami a zdvihy hydrauliky?

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Zetor 25 K Rad 5

#327 Nový příspěvek od P.S. »

Existuje návod, jak se nastavuje tlak v hydraulice, šroub uvnitř hřídele je na pravé straně?

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K Rad 5

#328 Nový příspěvek od mihi »

Návod som ešte nevidel,skrutky je na p.strane keď sa postaviš za traktor smerom do predu.
Mihi

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#329 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj.
Tak jsem traktor postavil na dílnu...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

A dal se do toho, tedy zatím do rozebírání...
Nutně potřebuji udělat brzdy. Teče tam olej, takže bude řešení na utěsnění řídelí od Rosch8, Díky za něj.
A termostat + kontrola tlaků čerpadla, motoru a jejic nastavení + přetěsnění.


Obrázek

Obrázek
Brzdy jsou totálně zdojené od oleje, přitom před dvěma lety jsem dával nové simeringy. Nechce se mi věřit, že by se brzdy mohly takhle zmastit pouze s průchodu oleje mezi hřídelemi. Ovšem když jsem tam ty simeringy dal před dvěma lety, asi měsíc po montáži už to nebrzdilo.
Čím myslíte že to může být, případně máte nějaké lepší řešení pro utěsnění simeringama? Dával jsem simering 58 - 80 - 13, byť jsou psané 60 - 80 -13, ale ty byly velké.
Čím odmašťujete brzdy? Zvažuji vzít to nitro ředidlem, následně čističem na brzdy ve spreji, případně perchlorem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Po sundání kapotáže jsem zjistil, že se nemusí jednat o netěsnost hlavy, ale jenom víka. Nemáte nápad jak zjistit zda je třeba měnit i těsnení pod hlavou?



Obrázek

Díky za rady.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#330 Nový příspěvek od rosch8 »

ked sa pozries na fotku hriadelov tak vidno olej v drazkach v medzere medzi hriadelmi.
Za guferom je taka komorka a ta ma otvor na spodku, teoreticky olej, ktory prejde cez gufero, by mal vytiect touto dierkou von a nemal by sa dostat az na brzdy. To si skontroluj a budes vediet, ci ti isiel olej spod gufera, alebo spomedzi hriadelov.
Tade sa dostane von slusne mnoztvo oleja. Ja som nikde nenasiel odvetranie skrine, takze pri zohriati moze tade celkom slusne tlacit olej von.
Ta uprava, co som popisal, je funkcna a overena, ja to mam uz 2 roky a brzdy su uplne suche.
Ked budes kupovat manzetu, tak musi byt z Hennlichu z materialu Hytan.
Ked kupis od Gufera z Optimitu Odry, polyuretanovu, tak ta je velmi tvrda a nenasunies ju tam bez poskodenia. Teraz nedavno to jeden clen fora robil a musi objednat novy manzetu z Hennlichu.
Alebo potom pozhanat z ineho materialu, z gumy NBR. Ta je makka, tu nasunies urcite.
Peter768 daval mensiu drazku a dal iba hrubostenny okruzok. Myslim ze daval 5 mm stenu. Aj to je riesenie...
Hytan ma vybornu oteruvzdornost, takze by mal mat najvyssiu zivotnost, preto som zvolil tento material. A je dobre to robit v teplom prostredi, alebo zohriat manzetu na 40-50°C v teplej vode tesne pred nasunutim, aby trochu zmakla.

Manzeta:

https://www.hennlich.cz/produkty/tesnen ... 5Bend%5D=7

Hytan ma rychlost posuvu do 1m/s a guma NBR70 ma max 0,5m/s a hytan ma prevadzkovy rozsah -40°C az +100°C co je pre prevodovku Z25 dostacujuce.

Treba povedat, ze priamo pod tesnenim vznika teplo samotnym trenim britu o hriadel, Takze tych 100°C nie je az taka velka rezerva, ako by sa mohlo zdat na prvy pohlad.
Nech sa dari pri opravach...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“