Zetor 25 K Rad 5

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#346 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ahoj.
Tak jsem zase něco porozebral…
Chystám se sundat skříň hydrauliky, protože zřejmě mi mezi skříní převodovky a hydrauliky teče olej.

Obrázek

Obrázek

Chci se zeptat...
Je třeba vyndat píst?
Při nasazování nebo sundávání, nemůže ta skříň prasknout?
Dali by jste nová ložiska, i když se zdají OK?


Díky.
R.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25 K Rad 5

#347 Nový příspěvek od Peter768 »

Hydrauliku dáš dolu celú tak ako je. Nič nemusíš vyberať, len odšróbuj 4 matice zo štiftov a vnútri v skrini by mala byť jedna matica, ale podľa foto vidím, že tam máš šrób. Daj si dolu aj krytku s guferom, čo je na kardene (4 skrutky M8) a kardan očisti, aby to išlo hladko dole. Niektorí tu t fóra mali so stiahnutím problémy, išlo to veľmi ťažko, to bol aj môj prípad. Pomohlo až nahriať ložisko pod tou krytkou s guferom.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#348 Nový příspěvek od rosch8 »

Na stiahnutie skrine by sa mal pouzit stahovak, a mozes si ho urobit sam.

Obrázek

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#349 Nový příspěvek od Rad 5 »

Krytku z kardanu už mám dole.
Stahovák, už mám v rozpracovanosti.

To Peter 768: Který šroub jsi měl namysli?

Díky.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#350 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ještě chci definitivně dořešit problematiku s nefunkčním termostatem.

Dno domečku mám vyžrané jako všichni.

Byl jsem připraven objednat z Polska termostat Mera tv-4. Teď ale zvažuju, zda nekoupit z 30tky domeček i termostat. Otázka, zda tady v Čechách neseženu také pouze čínský šmejd.

To rosch8: Jak jsi nakonec dořešil termostat ty? Co tam nakonec máš?

Díky.

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Zetor 25 K Rad 5

#351 Nový příspěvek od zdeník »

Mera pasuje do zetoru 30, 40... i do původního domečku. Nové domečky jsou také polské z Ursusu 330.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25 K Rad 5

#352 Nový příspěvek od Peter768 »

To Rad 5: Tým šróbom máš asi zošróbovaný obal hydrauliky k obalu prevodovky. Je vidieť hlava šróbu na 1. fotke, asi na na 24ku kľúč. (Hlava šróbu je vidieť na fotke vnútri hydraulickej skrine vprvo hore od kardanovej hriadele - v podstate jediná hlava šróbu čo je tam vidieť)

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#353 Nový příspěvek od Rad 5 »

Peter768 píše:To Rad 5: Tým šróbom máš asi zošróbovaný obal hydrauliky k obalu prevodovky. Je vidieť hlava šróbu na 1. fotke, asi na na 24ku kľúč. (Hlava šróbu je vidieť na fotke vnútri hydraulickej skrine vprvo hore od kardanovej hriadele - v podstate jediná hlava šróbu čo je tam vidieť)
Jo tak tak to vím, že ten tam ještě je. Včera už bylo pozdě tak jsem si sundání skříně a výrobu stahováku nechal až na dnešek. Předpokládám, že to bude dost těžké, tak alespoň budu moci povolat někoho k ruce.

Heroldak
Příspěvky: 217
Registrován: sob říj 11, 2014 3:36 pm
Bydliště: Bukovany u Hodonina

Re: Zetor 25 K Rad 5

#354 Nový příspěvek od Heroldak »

Pokud jsi betelný ogar tož to uneseš,stejně to drží na té vývodové tyči a já si ješte pomohl dřeveným klínem mezi převodovku a hydrauliky, ale bacha at nepraskne.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 K Rad 5

#355 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Dřevěným klínem sem si taky pomáhal,aj páčidlem ale někdy ma snahu jít se skříní hydrauliky aj osa náhonu.vyjela mi 1cm ven aj s ložiskama vevnitř převodovky a vyjeté ložisko pokřivilo plech na mazání ložiska.Pozor na to :)
A skříň opravdu uneseš... :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#356 Nový příspěvek od rosch8 »

Komplet hydraulika váži celkom slušne. Ja som ju dal dole sám, ale naspäť som si radšej zobral žirafu.

Kľudne môžeš použiť pôvodnú nádobu na termostat. To nerovné dno až tak nevadí, nemusí to tam byť hermeticky uzavreté. Väčšinou bude termostat aj tak v medzipolohe. K úplnému uzavretiu by malo dôjsť až vyše 90°C.
Daj ten poľský Mera Tv4. Je naozaj dobrý.
Teleso očistíš a po obvode môžeš dať okruzok 60x2 aby si podložil termostat. Jemné premazes so silikónom a nahodis na chladič.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#357 Nový příspěvek od Rad 5 »

rosch8 píše:Komplet hydraulika váži celkom slušne. Ja som ju dal dole sám, ale naspäť som si radšej zobral žirafu.

Kľudne môžeš použiť pôvodnú nádobu na termostat. To nerovné dno až tak nevadí, nemusí to tam byť hermeticky uzavreté. Väčšinou bude termostat aj tak v medzipolohe. K úplnému uzavretiu by malo dôjsť až vyše 90°C.
Daj ten poľský Mera Tv4. Je naozaj dobrý.
Teleso očistíš a po obvode môžeš dať okruzok 60x2 aby si podložil termostat. Jemné premazes so silikónom a nahodis na chladič.
Ten ktoužek myslíš vložit na přírubu?
Já myslel, že je tu jímku třeba vypodložit nějakým kroužkem, tak aby se mezera zmenšila tak, aby vzdálenost při správně funkčním termostatu MERA byla ve studeném stavu 4 mm.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#358 Nový příspěvek od rosch8 »

v prirube je drazka. Vlozis kruzok do drazky a potom na vrch okruzku das termostat. tesnenie som strihal zo silikonovéj gumy. idealna je napriklad podlozka na valkanie cesta. Ma okolo 2 mm.
Medzera dole pod termostatom moze byt kludne aj 5 mm - 6 mm, vobec to nevadi.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#359 Nový příspěvek od Rad 5 »

Vzhledem k tomu, že jsem měl od nepaměti pod krytkou ložiska vývodového hřídelel ve skříni hydrauliky zalomený šroub, vzal jsem si na pomoc k práci souseda, který má vytahováky. Vytahovák se mu tam povedlo zalomit, tak už nemám ani možnost to převrtat na jiný průměr.
Měl jsem pak obavu, jak se mi podaří sundat skříň hydrauliky, když to budu táhnout jen za 3 šrouby ke středu.
Nakonec jsem to trochu napružil, natloukl dřevěné klíny a za ozub vzal montajznou a skříň se pohnula. Postup jsem opakoval ještě asi 3x skříň byla dole.
Ani to nebolelo.
Obrázek

Jsem rád, že jsem tu skříň sundal, protože mi tamtudy dost tekl olej, byť jsem s jistotou neuměl určit, zda to je odtamtud.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K Rad 5

#360 Nový příspěvek od Jaro25 »

Dobrá práca a ten tvoj tanečný sál, kde tú 25-ku robíš je naozaj luxus.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“