Zetor 25 K Rad 5

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#331 Nový příspěvek od Rad 5 »

Už tu manžetu z Henlichu kupuji.
O kroužek může být jakýkoliv nebo je nějaký prověřený?
Dík.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#332 Nový příspěvek od rosch8 »

na lavej strane sa tie hriadele tocia spolu, takze tam nedochadza k vzajomnemu pohybu. Tam staci obycajny gumeny okruzok.

Pozeral som aj na ten olej, co ti tecie po motore:
Urcite ti ide spod toho plechoveho krytu ventilov a tak isto cez zavity skrutiek vyfukoveho potrubia a vodneho kolena.
Tie diery pre skrutky zasahuju aj do prietoru, kde je olej a okolo zavitov sa dostava von. Ja na vsetky skrutky davam pred zasrubovanim cerveny silikon na koniec zavitu.
Na Z 25 e vela takychto skritiek na motore aj na prevodovke, ktore zasahuju az do oleja a odtial to vzdy pomaly vyteka..
Tesnenie pod hlavou by som nemenil zatial, ale urcite skontroluj dotiahnutie hlavy na tych 150-155Nm a nastavit vetilovu volu. 0,25 saci a 0,35 vyfukovy. (ja som dal 0,3 a 0,4. lebo som mal take jednoduche sparomierky, iba po celych cislach)

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 K Rad 5

#333 Nový příspěvek od anton30 »

zdar
mas pekny udrziavany traktor.
chcem sa opytat na rozmer zadných pneumatík. su to 12,4-36?

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#334 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ano, jsou to pneu 12,4 - 36.
Jsou nepatrně širší než originály a nepatrně větší na vnějším průměru než originály, ale jsou nejbližší tomu k originánálu z toho, co je na trhu.

Určitě nebrat dnešní rozměr pneu 9-36 nebo 9,5 - 36, ty jsou malé a traktor je potom nakloněn dozadu.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25 K Rad 5

#335 Nový příspěvek od anton30 »

No veď práve. Tie súčasne gumy z "eresa" su malé a hlavne úzke. Potom ten disk presahuje gumu a vyzera to divne. Na týchto 12,4 to síce ide asi aj trosku rýchlejšie, ale nejde to uz moc tažko? Teoreticky by sa mal aj diferak viac namáhať. Ale možno to je detail.
A kto vie ako na to reagujú policajti, ci budú ochotný to zapísať do TP.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 25 K Rad 5

#336 Nový příspěvek od Peter768 »

Gumy Ti zapíšu, ale potrebuješ na to vyjadrenie zo Zetora. Stojí to ale 240eur :( Mám to dopísané do TP na základe toho vyjadernia. Posielal som tam fotky traktora, štítku, VIN ko.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#337 Nový příspěvek od Rad 5 »

Ohledně zapsání do TP je to možné. Zde s to řešilo.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =3&t=53728
Tehdy jsem psal do Zetoru, ale už nevím co jsem za to platil, ale tak hrozné mi to nepřišlo. Asi zdražili...

Že by traktor jel rychleji nebo více těžko člověk téměř nepozná. Diferák to určitě necítí. Prostě pokud ty pneu rozdíl dělají, tak jednoduše podřadíš.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#338 Nový příspěvek od Rad 5 »

Tak jsem dnes sundal brzdový štít na na levé straně.
Vypadá to, že tamtudy ten olej do brzd skutečně netekl. Co na to říkáte vy?
Byl tam za simeringem nějaký bordel, vypadá to jako vybroušená guma ze stíracího břitu simeringu. To by ale asi nevadilo.
Obrázek

Obrázek

Ta prachovka je řádně nacucaná olejem. Předpokládám, že ji bude stačit pouze vyprat v benzínu nebo něčem podobným.
Dali by jste simering nový, nebo jej tam mohu nechat. Vypadá to, že mu nic není a není tam ani dva roky.

Stejně mě překvapuje, že tam teklo tolik oleje, když jsem měl na pravé straně ucpávku a ještě to celé zasilikonované a vypadalo to, že tam olej téci ani nemohl... Myslím tím okolo té ucpávky do drážek okolo brzdového bubnu.
Obrázek
Tahle je fotka po tom, co jsem s tou hřídelí hýbal a mezi nimi bylo oleje mraky...

Mám už připravenou vydrážkovanou hřídel.
Obrázek

To Rosch8:
Jaký jsi tam dával ten O kroužek? V návodu máš psán 40 x 3, ale když jsem takový koupil, tak je velký, protože to je měřeno vždy od vnitřního průměru.
Uvažuju, že bych tam tedy dal 34,5 x 3,55 mm, který doma mám, a na průměru je pak dle výpočtu 41,6 mm. BUDE TO TAK OK?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#339 Nový příspěvek od rosch8 »

Treba odmerať vnútorný priemer. Ja som Cavalli presah 0,4 mm na priemer. Skús dať okruzok, nsmazat a dať hriadeľ na miesto. Potom ho vytiahnuť a skontroluj okruzok, či ti z neho neodstrihlo. Treba opatrne, lebo okruzok prechádza cez niekoľko spojov...

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#340 Nový příspěvek od Rad 5 »

Tak jsem začal o víkendu skládat brzdy.
Ještě mě překvapila vůle na poloose brzd a diferáku. Viz Video
https://youtu.be/ioH_6Z5cdH4

Je to v pohodě? Nebyla tam ta středová hřídle tak se to nemohlo ztužit a přece jen takto to drží pouze jedno ložisko, ale stejně mě to překvapilo.
Máte to také tak?

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#341 Nový příspěvek od Rad 5 »

Stejně mi není jasné k čemu mělo tedy sloužit toto těsnění na utěsnění hřídelí?
Obrázek
Když se tam stejně olej dostává. Já jsem to měl zapatlané silikonem a ještě gumové těsnění a olej tam dojil jak Dunaj. Nebo jak to bylo vymyšleno?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#342 Nový příspěvek od rosch8 »

Tá vôľa je v poriadku. Chýba tam hriadeľ...
To tesnenie nepoznám, zrejme dosadalo na čelo oboch hriadeľov a po dosiahnutí skrutky v strede sa podložkou tesnenie dotlačilo na hriadele. Ja som to riešil okruzkom a manžetou. Funguje to výborne, brzdy mám už 2 roky úplne suché.

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#343 Nový příspěvek od Rad 5 »

rosch8 píše:Tá vôľa je v poriadku. Chýba tam hriadeľ...
To tesnenie nepoznám, zrejme dosadalo na čelo oboch hriadeľov a po dosiahnutí skrutky v strede sa podložkou tesnenie dotlačilo na hriadele. Ja som to riešil okruzkom a manžetou. Funguje to výborne, brzdy mám už 2 roky úplne suché.
Díky za Info.
Se mi slušně ulevilo, protože jinak bych se z toho odstřelil. :pistol:

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Zetor 25 K Rad 5

#344 Nový příspěvek od Rad 5 »

Tak jsem včera nasadil hřídel uzávěrky diferenciálu spolu s manžetou na utěsnění brzd. Šlo to tam celkem dobře, tak doufám, že se hlavně ten O kroužek někde nestřihl.
Aktivně jsem si přesadil o jeden zub na brzdových štítech páky a teď když koukám na tento obrázek, tak se mi to jeví jako velká chyba.
Obrázek
CO myslíte, mám zase ty štíty sundat a vrátit to?
Jak vůbec ty brzdy na těch táhlech doštělovat s ohledem na ty pružiny v brzdiči a v táhle.
Díky.
R.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K Rad 5

#345 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja som si vytlačil ten obrázok na A4 a pripol som si ho na prevodovku. A snažil som sa dostať páky do polohy podľa obrázku. Brzdy idú dobre aj s brzdicom prívesu, ktorý pekne odfukne.

https://img13.rajce.idnes.cz/d1303/11/1 ... .jpg?ver=0

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“