Zetor 25 K - renovace

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K - renovace

#1111 Nový příspěvek od rosch8 »

Hlava drží?
Som rad ze mas go motora. urcite ide ako hodinky.
10 motohodin je est malo, ale zase velmi ho nesetri, aby sa ti nazalepili kruzky karbonom. Normane ho treba pouzivat okrem extremov ako su max otacky a zase nizke otacky a plyn na podlahe.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1112 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Roberte, to já ho zase moc nešetřím, po první testovací jízdě na prázdno (asi 5 km okruh) následovala druhá s vlekem (tráva a bioodpad, nic extra těžkého). Když jedu, tak asi 1500 otáček max., určitě jej nedotahuji s plným plynem a nízkých otáčkách, pěkně řadit, aby se zlehka točil. Je to radost jej poslouchat, jak si pěkně klape a nic tam necinká apod. Pouze s kompresorem je trochu slyšet hluk od těch kol, ale to už jiné nebude (kompresor má nová ložiska, na klice mi přišel bez vůle, ale je drobná vůle v posuvném kole na hřídeli a pak určitě mezi tímto kolem a rozvodovým kolem).
Hlava snad dobrý, aspoň tedy u studeného startu nic nepozoruji. Když jsem jej natočil hned po složení na pár sekund ještě bez vody, tak se ale nepatrně zakouřilo z vodního potrubí, co jde z hlavy směrem ke chladiči. Takže to asi nebude na 100 % těsné. Uvažuji o tom, že po jízdě asi budu muset upustit 5 litrů vody... Nechce se mi ale třeba po týdnu stání sundat hlavu a kouknout se do válce, jestli tam něco bude vidět, když zpod ní nic neteče a motor běhá parádně.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K - renovace

#1113 Nový příspěvek od rosch8 »

pokial motor startuje za studena dobre, tak tam voda netecie. to by si nenastartoval, respektive iba na jeden suchy valec. druhy by sa pridal az po par otockach.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1114 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Také jsem si to tak zatím vyhodnotil. Tak budu jezdit a uvidíme.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 K - renovace

#1115 Nový příspěvek od Jančo66 »

Bude to tak, mne traktor stal 2 tyzdne a ked som ho presuval do garaze, tak zle chytil na jeden valec (no a zase povolilo sitie na hlave resp. je strelena inde) :(
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1116 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Dneska ráno 4 °C, na kliku na první pokus po nažhavení - video nemá, startoval jsem sám a to i tak než přeběhnu od žhavení ke klice.... Takže absolutní spokojenost, hlava drží, zkoušel jsem pomalu přes kompresi a už to do vody nebublá. Z motoru nic neteče, řízení běhá náramně a volant jde tak akorát. Stálo to za tu námahu a peníze!

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K - renovace

#1117 Nový příspěvek od rosch8 »

to som rad, ze hlava drzi.
ked mas motor po go, tak bezi inak a je to citit...

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1118 Nový příspěvek od Jaro25 »

To je radosti, keď všetko funguje ako má.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1119 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Dlouho jsem nic nenapsal do svého vlákna. Přes zimu, pokud bylo počasí, jsem dočišťoval nějaké zbylé kůrovcové stromy a soušky borové po domluvě s hajným v obecním lese. Tak tady je nějaké foto alespoň ze štípání. Chtěl jsem teď už začít vozit domů, ale napadl dvakrát sníh a všude je samá břečka. Je to docela z kopce, tak na sněhu jsem do toho nešel a teď když roztál, tak to by louka vypadala. Ono to nehoří.

Od GO motoru bude za chvíli 50 mth, tak půjde nový olej. Zatím jsem pouze přetáhl hlavu a nastavil ventily. Motor běhá pěkně a i v mrazech šel dobře startovat.

Pak bych si chtěl nechat poradit - mám doma polní brány (2 kusy) s asi 10 cm dlouhými špicemi. Je reálné je použít na přeježdění zahrady? Chtěl jsem na to udělat nějaký jednoduchý rám a nakonec nechat vláčet nějakou šikovně velkou "traverzu" na urovnání. Nebo je to hloupost a bylo by potřeba spíše luční brány, co jsem viděl na netu, když jsem se chtěl inspirovat...

Dlouho jsem nevkládal fotku, ono už nefunguje postimages.org?

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25 K - renovace

#1120 Nový příspěvek od Jančo66 »

Serus Mira. Dotiahnutie hlavy po GO je naozaj dôležité. Ja som doťahoval na 3x a vždy išla ešte aj znovu som potom nastavil ventile. Na zábeh som dal olej M6AD a potom uz M7ADX. Ale to píšem o tom na veľkých kolesách. Ten s prídavným prevodom má zatiaľ 7 mth. Nefunguje ti postimg? Mne funguje to je zvláštne.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1121 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Dneska už funguje:
Obrázek

Máte někdo nějakou zkušenost s těma bránama jak jsem psal? O víkendu má být větrno a deštivo, tak že bych něco sestrojil...

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 K - renovace

#1122 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj Miro, :) pěkně jedeš pěkně 8). Su rád že traktor šlape jak má :rally:.
Brány fungovat budou, sem tam vytahneš trochu trávy a jedeš dál. Nebo sa takej otáčaly hore hřebama na krtince a tak. Taky sem jedny dělal...
Obrázek

Obrázek
Libor :-)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1123 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Libore díky, udělám je podobné, jen mám pouze dvoje a počítám, že budou šířkou sotva na rozchod zadních kol. Musím to nejprve změřit, jak by to vyšlo. Nebudou pak rozklápěcí, ale budou docela lehké, tak snad to bude fungovat. Něco šoupat za sebou na porovnání hrbolků a případné krtiny by to asi chtělo, ale asi by to mělo něco vážit, aby to něco pobralo...

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1124 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak jsem se pustil do výměny oleje po záběhu (55 mth). Výměna bez problémů. Zkoušel jsem znova hlavu dotáhnout, ale už nešla. Už delší dobu mi trochu tekl olej po bloku na levé straně u nádrže. Myslel jsem, že je to způsobené netěsností na víku ventilů. Přišlo mi to gumové těsnění takové jeté... Tak jsem po výměně oleje dal víko pro jistotu lehce na silikon. A ejhle, olej ej tam pořád a bohužel teče zpod těsnění hlavy. Tak to tedy nevím co s tím. Hlava generálkovaná a broušená. Blok broušený, srovnaný, vložky usazené dobře, stejné přesahy jsem naměřil. Mám ještě jedno těsnění v záloze, ale že bych chtěl zase sundávat hlavu... Vyplatilo by se případně zkusit aplikovat kolem děr v těsnění nepatrnou vrstvičku silikonu, jako to ukazoval tuším Jaro?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K - renovace

#1125 Nový příspěvek od rosch8 »

Mira, pozri, ci tam nemas prasknutu hlavu. je to bezvyznamna prasklina tenkej steny na obvode a cez nu zvykne presakovat olej. Jaro25 ju pajkoval, je to bezna vec. Prasklina nema ziadny vplyv na hlavu, je to bezvyznamne miesto, ale olej prepusti. Pripadne spod skrutiek tych bocnych krytov. pomedzi zavity. Niektore su krizom odvrtane a zasahuju do olejoveho priestoru. Ja som daval na vsetky skrutky na zavit trochu silikonu...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“