Zetor 25 K - renovace

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#931 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak jsem ještě překlepnul mrazovky a zalepil je, vypadá to, že drží. Zabafal napoprvé, krásně běží. M7ADX je asi hustější, protože jsem musel ubrat o jednu otáčku na ventilu na čerpadle, mazalo to k pěti. Teď na volnoběh studené přes 3, při jízdě to stále drželo 4, po ohřátí na volnoběh přes dva, ale to se ještě uvidí, až budu příští týden špalíkovat a ohřeje se to pořádně. Pod těsněním nic neteče, tak zatím spokojenost. Nový teploměr funguje supr, po chvilce to drží přesně osmdesát.
Zítra si ještě přejdu ventily a zkusím sundat výfukové potrubí na studený start, jestli tam přes noc nenateče do válce nějaká voda hned po první jízdě. Tak snad to bude ok.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K - renovace

#932 Nový příspěvek od rosch8 »

skus natocit video...

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 K - renovace

#933 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Gratuluju k vítězství 8) , to je super že už to blafá jak má.Těšíme se na video 8) .Snad už to bude na dlouho v pohodě :friends: .Pěknů nedělu ....
Libor :-)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#934 Nový příspěvek od Jaro25 »

Super že to už funguje.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#935 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak včera se mi trochu třásly ruce, když jsem šel startovat, protože den předtím mi přišlo, že ve výfukovém kanálu bylo vlhko. Traktor stál asi 16 hodin, prohlédl jsem mrazovky a trubku kde to dříve rosilo, tam to bylo ok. Olej vypadal pěkně čistě asi po hodinovém ježdění.
Bylo asi 8 °C, nažhavil jsem, krásně chytnul, hned jsem běžel k výfukovým kanálům, dobrý, trochu jsem ubral na volnoběh a najednou se tam v obou, v prvním více, malinko něco tekutého objevilo. Tak jsem to nabral prstem, bylo to černé od sazí ale musel jsem to ochutnat - sladký fridex to nebyl, přišlo mi že ani nafta ale to už si jistý nejsem, tak za to ta špinavá pusa a jazyk asi stála. Po tom ubrání první válec trochu bafnul bíle, ale na ťuknutí na plyn jdou oba současně černě, vlhkost zmizela docela rychle, takže budu jezdit a sledovat to. Video zkusím natočit, budu teď mít 2 dny dovolenou a bude nějaké špalíkování pro manželky strejdu...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K - renovace

#936 Nový příspěvek od mihi »

Dobré si si poradil, keď sa bude dať urob videjko zo špalíkovania.
Ahoj
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#937 Nový příspěvek od Jaro25 »

Míro, ale takto bezprostredne po naštartovaní sa tam môže objaviť aj nejaký kondenzát vody. Ono sa to nezdá, ale pri spálení 1 kg nafty sa vytvorí ak sa dobre pamätám okolo 9 l vody. Samozrejme je vo forme pary vo výfukových plynoch a spočiatku na ešte studenom povrchu hlavy skondenzuje.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K - renovace

#938 Nový příspěvek od rosch8 »

Autám bežné ide z výfuku voda...

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#939 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

V sobotu byla dlouhá zatěžkávací zkouška - 30 minut k příbuznému po silnici (1500 otáček, pěkně si to ševelil), pak špalíkování asi 13 m3 a pak cesta domů. Pod těsněním nic neteče, olej je stále solidně čistý, nikde nic nepřibývá ani neubývá (kromě nafty v nádrži), tak snad to dlouho vydrží. Po tomto vydatném zahřátí za jízdy maže tak 3,3, na volnoběh 1 (500 ot.), při 600 ot. už 2. Musím seřídit ventily po této zátěži, jsem zvědav, jak moc budou rozhozené...

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#940 Nový příspěvek od Jaro25 »

Hlavne najprv dotiahni hlavu a potom ventily. Ale teším sa s tebou, že zasa dobre ide.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 25 K - renovace

#941 Nový příspěvek od Béďa 17 »

To je dobře že se podařilo.Vždyť jsi se s tím natrápil.Gratuluji,jsi pašák. 8)
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K - renovace

#942 Nový příspěvek od rosch8 »

Tak snáď ta hlava už vydrží... Zavity som rezal hlboko, je tam viac než 12 mm do hlbky skrutka s Loctite, ktorým som tiez nešetril.
Tu starú hlavu potom odfot ak môžeš... Možno sa bude dat prešit s M6 alebo M8 mosadznymi skrutkami...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K - renovace

#943 Nový příspěvek od mihi »

Tak paráda, nemáš nejaké foto zo špalíkovania??
Mihi

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#944 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Robert se mě ptal v jiném vlákně na opravenou hlavu - zatím spokojenost, ale moc jsem toho za poslední dobu nenajezdil - chvilku štípání a dvě krátké jízdy. Stýská se mi po těžbě, tak jsem si domluvil nějaké kůrovcové dřevo na doplnění zásob, dokud je, tak si zase traktor pojezdí...
Dneska jsem věnoval nějakých pár hodin ožínání stromků - srp, brousek a hurá na to. Místy metrová tráva, strašně to za poslední dva týdny povyrostlo, jak teď něco zapršelo. Neměl jsem sílu dát k bukům klacíky, tak je to síla je tam hledat, ale sázel jsem docela rovně podle provázku a odměřoval jsem, tak se to dá. Horší jsou ty ztráty kvůli suchému dubnu, ale to je život...

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 K - renovace

#945 Nový příspěvek od Bellian »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Míra Z 25 píše:Stýská se mi po těžbě, tak jsem si domluvil nějaké kůrovcové dřevo na doplnění zásob, dokud je, tak si zase traktor pojezdí...
:shock: :shock: :shock: :shock:

Tak to ti fakt závidím, včera jsem počital kolik toho mám doma a je mi špatně :smich: :smich: :smich: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“