Zetor 25 K - renovace

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1066 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nedávaj to nasucho, aby sa to časom neprilepilo a bude problém s nastavovaním.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1067 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Také jsem si to říkal, že pak s tím časem nikdo nehne. Neubráním se ale v tom případě malému bodíku svářečkou po nastavení excentru, protože to zajištění nemohu tolik utáhnout... Dám jej vlevo nahoru, aby šel v případě potřeby dobře přeříznout. Není to sice ideální řešení, ale jinak to nepůjde :-/

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1068 Nový příspěvek od Jaro25 »

No s tým zváraním neviem, to puzdro je sivá liatina, to nepôjde dobre variť. Ona tam veľká sila ktorá by sa to snažila otočiť nebude. AK to s citom utianeš, myslím že sa to nepovolí. Apo čase sa ten hriadeľ trošku vybehá a pôjde otáčať úplne ľahko a možno to budeš môcť trochu viac utiahnuť.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1069 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak jsem o víkendu trochu pokročil a dokončil sestavení řízení. Poslechl jsem Jara a nechal jsem excentr namazaný vazelínou, také když jsem nastavoval vůli mezi kolem a šnekem, tak to šlo v podstatě pouze rukou. Když jsem měl vychytanou sílu těsnění pod sloupek řízení s nepatrnou axiální vůlí, namontoval jsem excentr s hřídelí a ozubeným kolem. Pokusil jsem se najít místo, kde ještě nebyly stopy po tom, že to tam neběhalo. Resp. dal jsem jej tam, kde to běhalo asi nejméně, protože už jej někdo otáčel a bylo oběhané všude. Po dotažení matice s novou zajišťovací podložkou vše krásně lehce běhalo, bez vůle. Namazal jsem vše řádně grafitovou vazelínou a dolil převodovým olejem, co mi zbyl z navijáku - speciálně pro šneková soukolí (hypoidní olej), asi by tam běhal jakýkoliv.

Obrázek

Usadil jsem znovu tyč řízení se zcela oddáleným kolem tak, aby šla zlehka rukou otáčet a dotáhl. Pak jsem doladil excentr co nejblíže, aby řízení šlo stále zlehka. Byl tam přesně vidět moment, když jsem přitáhl nepatrně více, že už jde volant najednou ztouž. Axiální vůle ve volantové tyči je naprosto nepatrná, trošičku je vůle mezi šnekem a šnekovým kolem, ale s tou již nic neudělám, je tam i po přitažení excentru, může být i něco na drážkách mezi hřídelí a šnekovým kolem. Po obvodu osazení co je na hřídeli, je to nějaká desetinka, na páce řízení na konci je to trochu znát, uvidím, kolik to bude dělat, až bude nasazená náprava a vše zkompletováno. Do 1/12 se snad vejdu. Takže jsem pak nastrojil zpět volant, palubku, startér, ruční plyn a alespoň se trochu pohnul.

Obrázek

Zítra mám volat na motor, snad bych pro něj mohl ve čtvrtek dojet. Už mají 14 dnů zpoždění oproti původnímu odhadu - dovolené, nějaká nemoc atd. V pondělí prý brousili blok a jinak je prý vše připraveno na montáž. Tak snad.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 K - renovace

#1070 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Pěkně pokračuješ Miro 8) , jo řízení to je pakárna ale dy] sa to udělá, to je pak radosť jezdit. Na motor samyslim těšíš jak děcko na hračku že? Taky sme zvědaví, tešim sa na video 8) tuž ať sa daří aj nadále... :friends:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1071 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Ta jsem se dočkal a zítra mažu pro polomotor, jsem zvědav.

Volal jsem také dneska známému do podniku, kde mi dělají svrtání nápravy. Mají to prý hotové, na fréze slízli i nápravu do roviny a i to uložení, jak to bylo volné, tak se to vymačkalo. Vymezí se to velkou podložkou proti axiálnímu pohybu nápravy na hřídeli velkou podložkou - bude prý mít 3 mm sílu, když jsem rozebíral, tak jsem tam prostrčil měrky o síle 1,2 mm, tak to opravdu pouze lízli co nejméně. Co mě zarazilo, tak říkal, že ten čep, co tam byl, tak určitě není cementovaný ale je měkký. Přitom vypadá, že je docela dobrej. Navrhuje tedy, nedělat jej cementovaný, ale z nějakého tvrdého materiálu, jenže jsem pořádně neuložil do paměti to číslo - snad 15420? což je nějaký nerez? Říkal, že to určitě vydrží vzhledem k těm pouzdrům, že to má 800 kilo, ale to jsem nepochopil čeho neb nejsem strojař. Co myslíte, mám to nechat na nich nebo trvat na oceli pro cementování a nechat cementovat? Jaký tam může být cenový rozdíl?
Bodou to dělat v pondělí, soustružník je tento týden na dovolené, tak mám chvíli na rozhodnutí.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K - renovace

#1072 Nový příspěvek od rosch8 »

Mne tec cap, vyrobil z 15241. Už zuslachtenej. Bohaté to stačí, ved protikus je oceloliatina.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1073 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Robo, možná mluvil o tomto čísle, tak já jej poslechnu a nechám to na něm. Když jsme zkoušeli ta pouzdra ve kterých to běží, tak pilník do toho škrábnul snadno...

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1074 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak je doma koucour. Stihl jsem jej pouze dát dolu z káry na jeřábek a udělal jsem dvě fotky. Dělala se tedy klika, ojnice, uložení vačky, přerovnání zdvihátek, bloku a dosedacích ploch vložek. Vložky a písty jsou nové. Tak můžeme pomalu začít skládat...

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1075 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak gratulujem a nech sa darí so skladaním. Neviem či je kľuka už osadená na hotovo, ak nie, tak by som skontroloval či je dobre vyčistený mazací kanál v kľuke.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25 K - renovace

#1076 Nový příspěvek od rosch8 »

tak to gratulujem. vyzera to byt na dobru robotu. To sa bude fajne skladat...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25 K - renovace

#1077 Nový příspěvek od mihi »

To bude radosti 8)
Mihi

Uživatelský avatar
Scooter
Příspěvky: 24
Registrován: čtv pro 31, 2009 10:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 25 K - renovace

#1078 Nový příspěvek od Scooter »

Zdravím,
přesně,jak píše Jaro25,jestli je to možné,tak zkontrolovat mazací kanál na klice,jestli je čistý.Nechal sem si udělat polomotor v AGM a cca po 4 hod. provozu při nastartování nešlo otočit motorem.Problém byl,že se chytla ojnice na 2 válci díky tomu,že byl ucpán mazací kanál a pochybení pracovníka v AGM při skládání motoru,který nevyčistil kanál v klice.Záruku na motor dávají pouze 3 měsíce,tak že sem měl smůlu a oprava byla na mé náklady.Tímto Tě nechci strašit co se vše může stát,jen píší moji zkušenost.Ať šlape jako hodinky a dělá jenom radost 8)
Scooter
Zetor 25A
Zetor 25K
Zetor 25N

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zetor 25 K - renovace

#1079 Nový příspěvek od duchodce »

AGM Velké Meziříčí ?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1080 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Je to složené na hotovo a vše je prý důkladně vyčištěno, speciálně jsem se ptal. Než jsem to tam vezl, tak jsem kliku zkoušel a kanály byly čisté prakticky bez karbonu. Do bloku jsem si svítil a zdá se to být pěkně očištěné. Zítra to začnu pomalu dávat do kupy, tak to ještě zkontroluju.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“