Zetor 25 K - renovace

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3767
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1216 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak to chceš zabrúsiť, tak normálne pastu a ten tesniavi pliešok pohybuj po sedle. Je to len rovná plocha proti tomu medzikružiu na sedle.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1548
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1217 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Měsíc utekl jako voda a buben je stále v sousední vesnici. Už je vycentrovaný a svrtaný, osazené nýty pěkně ztuha. Jenže pán to nemá jak snýtovat, lis nemá a slíbili mu to někde ve strojních dílnách, kde byl v úterý (dovolené atd., tak se tam dřív nedostal). Jenže že už tam na to nemají přípravek a tak dneska že zkusí ještě jednoho. Pokud to neklapne, tak si pro to zítra večer zajedu a musím to nějak zkusit sám. 6 týdnů bez bubnu, to bych brečel...
Viděl jsem dneska v železářství hlavičkář, ale na nýty 6 mm. Zkusím si sehnat 8 mm a udělám si to sám. Dám to i bez autogenu, který nemám? V té sadě hlavičkáře byly 2 kusy - jeden s důlkem, druhý vypouklý. Představoval jsem si to tak, že hlavičku nýtu opřu přes vhodný kus železa o kovadlinu a tím hlavičkážem s dolíkem tu horní část roznýtuji. Trochu tápu, na co je ten druhý díl...

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 443
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Zetor 25 K - renovace

#1218 Nový příspěvek od PepaD »

Já jsem to udělal stylem Koudelka rozklepává nejtek....za studena. Ale použil jsem nýty 8x20.

Obrázek

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2606
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1219 Nový příspěvek od krajan »

Míra Z 25 píše: čtv srp 03, 2023 8:58 pm Měsíc utekl jako voda a buben je stále v sousední vesnici. Už je vycentrovaný a svrtaný, osazené nýty pěkně ztuha. Jenže pán to nemá jak snýtovat, lis nemá a slíbili mu to někde ve strojních dílnách, kde byl v úterý (dovolené atd., tak se tam dřív nedostal). Jenže že už tam na to nemají přípravek a tak dneska že zkusí ještě jednoho. Pokud to neklapne, tak si pro to zítra večer zajedu a musím to nějak zkusit sám. 6 týdnů bez bubnu, to bych brečel...
Viděl jsem dneska v železářství hlavičkář, ale na nýty 6 mm. Zkusím si sehnat 8 mm a udělám si to sám. Dám to i bez autogenu, který nemám? V té sadě hlavičkáře byly 2 kusy - jeden s důlkem, druhý vypouklý. Představoval jsem si to tak, že hlavičku nýtu opřu přes vhodný kus železa o kovadlinu a tím hlavičkážem s dolíkem tu horní část roznýtuji. Trochu tápu, na co je ten druhý díl...
No výhody strojarkeho vzdelania ešte v dobách minulých.
Keď nitujes nit tak je dôležité dva materiály priblížiť čo najviac. Takže nit najskôr priklepnut tým čo má dieru ( pritlačiť o seba diely) potom doklepat . No a keď chces mať peknú gulatu hlavičku no to hádaj na čo je ten ďalší.
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1548
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1220 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Krajan: vidíš, a já bych si řekl, že tím nástrojem s kulatou špičkou bych dal první ránu, aby se to utáhlo a pak bych použil ten s "jamkou", kterým bych udělal tu hezkou čepičku. Přiznávám, že jsem nikdy klasický nýt neroznýtovával.
Dneska mi volal, že si mám zítra přijet, že to mám hotové. Tak dám foto zítra.

Bolevak
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 25 K - renovace

#1221 Nový příspěvek od Bolevak »

ty dva nástroje jsou přítažník a hlavičkář. Přítažníkem srazíš 2 nýtované části k sobě, potom můžeš mlátit kladivem jako Koudelka, rozklepat nýt, no a hlavičkářem mu uděláš fazónu:-)zakulatíš, uděláš hlavičku na té rozklepané části.
p.s. Koudelka ho nestihl ani vytáhnout ze šuflete, protože ho odvlekli zřízenci do blázince :-)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1548
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1222 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Kouknul jsem včera ještě na youtube, v podstatě jsem to tedy pochopil správně. Díky za vysvětlení. Buben už je na místě, dám pak nějaké foto. Ještě jej musím zajistit, nasadit pás na ruční brzdu, seřídit a domontovat zbytek.

Bolevak
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 25 K - renovace

#1223 Nový příspěvek od Bolevak »

Tak ať se daří 👍

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1548
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1224 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Minulou sobotu jsem přivezl opravený pravý buben. Vystředěný, svrtaný a snýtovaný. Jak to nakonec nýtovali nevím, pán nebyl doma a předávala mi to jeho manželka. Vypadá to, že by to mohlo držet.

Obrázek

V mezičase jsem si pohrál s věcma okolo. Vyměnil jsem zrazlé pružiny v brzdových vyrovnavačích, po namazání ani památka, přiznávám, když jsem dělal v roce 2011 traktor, tak mi to nešlo povolit tak jsem tam kápl olej a jezdil :-(. Teď byla spousta času, jak jsem čekal na buben, tak jsem si s tím pohrál. Stejně tak s držáky blatníku a spodního závěsu, které na té pravé straně byly katastrofálně poohýbané a posvařované. Tak jsem si je vyrobil podle výkresů od Belliana. Vše pěkně sedlo. Montáž už šla docela rychle. Seřídil jsem nožní i ruční brzdu, vše zdá se dobře funguje. Stihl jsem udělat i výměnu oleje. Hned jsem pak zapřáhl a vozil nahromaděnou trávu a další věci. Manželky babičce jsme pak za odpoledne připravili 2 metry smrkového dřeva na zátop, protože tam má samé tvrdé dřevo. Tak jsem se včera svezl 9 + 9 km.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25 K - renovace

#1225 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj. Moc pěkná práce. Ta vlečka nemá chybu 👍. Buben je jak nový , vidim že dnes něco nýtovat neni sranda. Vlastně skoro cokoliv z traktoru dávat renovovat je problem....máš to pěkné 8)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25 K - renovace

#1226 Nový příspěvek od Bellian »

Hlavně paráda, že brzdy jdou jak mají, já stím poslední dobou bojuji.

Máš to pěkně udělané, to nýtování je boj, taky jsem to zkoušel, ale ono to dobŕe roztemovat, aby to dorželo je docela boj.
do průměru 8-10mm se to dělá za studena, ale s pomocí pneumatického, nebo hydraulického nářadí.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zetor 25 K - renovace

#1227 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Ahoj, hezká práce.. Tu pajku máš na SPZ? Je sklápěcí nebo se mě to zdá? Ta korba se vešla nad kola 6,5/20 ? Mám taky paj 1 a chtěl bych ji předělat na sklopku ale ten rám není dost pevný a nemůžu kvůli STK zase moc vymýšlet nějaké zpevňování:)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1548
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1228 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

To Pepa6911: Ano, PAJka je na SPZ a je to sklopka. Bohužel jen dozadu, dnes bych to udělal na 3 strany, ale tenkrát jsem splácel bydlení a peněz nebylo nazbyt, tak jsem šel jsem cestou malých nákladů, předělávat to už nebudu, takto to mám schválené. Nemám po ruce nyní techničák, ale myslím, že je tam celková hmotnost jen 1350 kg, ale uveze to 2 - 3 tuny. Přidal jsem tam na původní rám silnostěnný jackel asi 40x100x3 nebo 4, ž si nepamatuji. Tím jsem to natáhl trochu dozadu a na konci toho pomocného rámu je čep na sklápění a korba pokračuje dál ještě asi o 30 cm, takže klesá dost dolů, ale zase je to celé docela vysoko, tak to není problém. Nechtěl jsem na korbě žádné kapsy, tak to muselo výš. Na dorazech per mám přidané kostky cca 100 mm vysoké. Při běžném naložení je mezi kolem a spodkem korby na prst rezerva. Někde kolem roku 2011 je tam určitě více fotek, případně mohu poslat. Korba má rozměr 1,8x2,3x0,45, takže po sajtny je objem asi 1,9 m3. Přijde mi, že je to přiměřené k traktoru, na lehké věci (tráva, listí) mám udělané nástavky a to pak odvezu s čepicí přes 4 m3.
To sklápění je mailerem z valníku, vysouvají se 3 písty a je to v maximu na 45° až 50°, což zatím vždy stačilo. Já to měl jako vozík na elektrocentrálu a povolili mi přestavbu na sklápěčku, měl jsem tenkrát kliku na pána na úřadě. Na STK mi vloni řekl, že je vidět, že se o to starám (plechové lemy na sajtnách jsem přešel štětcem atd.), že jim tam vozí jiné šroty, tak to zatím funguje dobře.

Pepa6911
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:34 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zetor 25 K - renovace

#1229 Nový příspěvek od Pepa6911 »

Tak to je paráda že se to podařilo zlegalizovat jako sklopku. Já mám smůlu, v Panavu se změnilo osazenstvo a takhle to už nelze. Na úřadě by to šlo pouze individuální stavbou a to je nesmysl. Pod perama mám taky dorazy a běžně vozim 2t- hlavně písek a štěrk, jen mě fakt nebaví to skládat ručně. Takže to musím vykoumat ať to neni vidět, což bude problém u pantu, ať už posunuteho kamkoliv.. Mailer je pripravej, jen najít čas přes zimu :)

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1548
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1230 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Dlouho jsem nic nepřidal, od léta bylo dost hektické období. Spousta práce kolem domu, práce, děti a tak. Ale pravidelně zde sleduju všechny novinky.
Traktor ale rozhodně nezahálel, jen jsem vždy zapomněl fotit a dát sem něco. Tak nyní něco málo přidám.

Mám starou pilu Stihl 025 z roku asi 1992, kdy ji koupil otec novou. V poslední době jsem si všiml, že se motor kývá v tom plastovém rámu (karteru). A najednou pila neběžela. Dal jsem ji do servisu. Že asi nějaké smítko v karburátoru a pila běhala dál. Když jsem se ptal na kývání motoru, tak mi ukázal do regálu, že si mám raději koupit novou. Že to bude drahé a pila je za ta léta stejně vyběhaná. S tím jsem nesouhlasil a začal jsem přemýšlet, že ty kartery seženu a vyměním. A když jsem jel takhle do lesa, pila mi vypadla z přihrádky a objevila se prasklina na nádrži, ze které tekl benzín. To mě popohnalo a pilu jsem u kamaráda v dílně (dělá v zahradní firmě a opravuje sekačky, křovinořezy atd., takže i dobrou radou posloužil) celou rozebral do šroubku. Překvapilo mě, že jsem to měl za hodinu a za další hodinu bylo vše umyté a vyčištěné.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Sundal jsem ložiska, ta už měla za ta léta dost, ale píst a válec byly na pohled v dobrém stavu, bez škrábanců, komprese byla také vynikající. Koupil jsem ložiska, gufera, těsnění pod výfuk a pod karburátor a ten karter (z novějšího modelu 250, pasuje vše s drobnou změnou v systému brzdy) a asi za 3 hodinu jsem pilu složil. Nastartovala na první škubnutí, seřídil jsem volnoběh a v sobotu a v neděli jsem stihnul asi 5 metrů suchých borovic. Pila běhá krásně, traktor s navijákem rovněž. Mně je prostě líto dát starou pilu pryč, když ta investice nebyla tak zásadní. Překvapilo mě, jak je to docela jednoduchý stroj, dvě délky šroubů na jeden rozměr klíče, osmička klíček na výfuk, devatenácka na systém brzdy a řetězky a asi sedmnáctka na druhé straně na setrvačník...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“