Zetor 25 K - renovace

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 439
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Zetor 25 K - renovace

#1201 Nový příspěvek od PepaD »

Já jsem tam měděné podložky dal.

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3121
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 K - renovace

#1202 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ano, samozrejme tam patria medenné podložky :ano: .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zetor 25 K - renovace

#1203 Nový příspěvek od Chose11 »

Vyžíhané?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3121
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25 K - renovace

#1204 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Nové sme v práci na štátom majetku nežíhali nikdy :tyty: ale staré áno....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3761
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1205 Nový příspěvek od Jaro25 »

Čo som aj videl, tak vždy boli medené podložky.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1206 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Včera odpoledne jsem se pustil do pravé brzdy. Sundal jsem kolo, blatník a stojiny rámu, abych mohl sundat kryt brzdy.
Byla skutečně povolená matka bubnu, už se vytočila skoro až k segrovce. Místo zajištění tam byla zacpaná díra. Škoda, že jsem o tom tenkrát nevěděl, protože jinak není brzdě co vytknout - sucho, krásně brzdí velkou plochou paken. I nové pásy ruční brzdy už získaly tvar a nepřibržďují.
Teď mě čeká výměna nýtů na bubnu, protože ty jsou poněkud volné. Inspiruji se u Jara, která to dělal na jaře. Takže nýty 8x25 mm a někam, kde mi to rozlisují, doma nemám vhodné místo, kde to udělat.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1207 Nový příspěvek od krajan »

ak ich mas volne , len ich doklepni a hotovo ...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1208 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Jsou volné hodně, počítám budou díry vymačkané, až to sundám. Už mám koupené za pár korun nýty a snad bude dost dlouhý červík 8x16 mm na zajištění matice po dotažení.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3761
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1209 Nový příspěvek od Jaro25 »

Určite to rozober a znituj nanovo, pôvodne tam boli diery 7 mm, tak to bude treba prevŕtať. Je dôležité, aby samotný nit šiel do otvoru s min. vôľou, potom oveľa lepšie drží. Al máš možnosť, bolo by dobré to po pred znitovaním vycentrovať, aby bubon nehádzal voči náboju. Najprv to zoskrutkuj štyrmi skrutkami, vycentruj a potom postupne nituj.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1210 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Jaro, mám přesně takový plán, jako popisuješ. Študoval jsem to u tebe, snad se mi to podaří vycentrovat.
Jak jsi tam u sebe psal, že jsi nýtoval za tepla, to jsi ohřál nýt autogenem a pak šup roznýtovat? Takhle silné nýty jsem zatím nepoužíval, to bude potřeba pořádné kladivo :-).

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3761
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25 K - renovace

#1211 Nový příspěvek od Jaro25 »

Nit som vložil, koniec nahrial autogénom a nitoval pod ručným hrebeňovým lisom. Ohriať, zasunúť a roznitovať nestihneš, chcel som to tak, ale rýchlo to chladne. Rozžeravený bez problému urobíš dvojkilovým kladivom. Ale samozrejme treba mať hlavičkár a pomocníka, ktorý ti bubon podrží na spodnom hlavičkári. A pracovať čo najrýchlejšie.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1212 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Tak buben zatím leží v dílně v sousední vesnici, je potřeba nejprve vycentrovat náboj proti bubnu, je to vymačkané, jako to měl Jaro. Nechal jsem mu tam i nýty, prý mi to i svrtá a na lisu roznýtuje. Jen to nebude hned, protože dodělává nějakou zakázku. Tak musím počkat.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1213 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Dneska jsem opravil stojanovou vrtačku a vyrobil jsem si klíč na rozebrání kompresoru. Tu větší děrovanou matku jsem povolil na první dobrou. Tu menší jsem nezvládl. Jsou tam 3,5 mm díry, neměl jsem ale vhodnou kulatinu, tak jsem použil šroubky 3 mm, ale ty se střihli. Naštěstí jsem nic nepoškodil. Zkusím zítra z 3,5 mm vrtáku uříznout dva kousky a zavařit do páskoviny, abych to povolil. Vyndavá se z toho co mám na fotce už polorozebrané i ten vnitřní děrovaný kroužek? Je na něm osazení, na které přiléhá talířek, který přimačkává pružina. Celkem jsem na tom kromě bordelu a rezu neshledal nic špatného...

Obrázek

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 439
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Zetor 25 K - renovace

#1214 Nový příspěvek od PepaD »

Mám pocit, že ten druhý ventilek se vyndavá z druhé strany hlavy. Z venku. Jsou otočené o 180 stupňů.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25 K - renovace

#1215 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Díky za radu Pepo, dneska jsem na to také přišel. Ty děrovaná kolečka s menším průměrem nejsou na závit, ty lze lehce vyklepnout, šroubují se jen ty s větším průměrem. Myslím, že jsem je někde viděl jako náhradní díl, tak jdu hledat. Hlava kompresoru by tedy byla vyřešená. Ty dosedací plochy menších ventilků jsou nevyrezlé a hladké, tak tam by neměl být problém. Nebo máte někdo nějakou zkušenost, že se to musí třeba nějak zabrousit? Přijde mi, že tam to má pouze těsnit a nic se tam nehýbá, netře...

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“