Jaro 25 a jeho Zetor

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7436
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#196 Nový příspěvek od mihi »

http://stroje.bazos.cz/inzerat/12113062 ... e-kolo.php

http://www.agroserver.sk/agrobazar/3922-zetor-super-50/

ahoj, našiel som nejaké foto kompresorov na Z 50.
A na čo to vlastne potrebuješ, chceš vymeniť vnútornosti na kompresore zo Z 25 za Z 50?

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 771
Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Bydliště: PZ

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#197 Nový příspěvek od Tomáš B. »

Kompresory jsou jiné. Ale nevím, jak je to s vnitřnostma. Ojnici, píst válec i hlavu by mohli mít stejné.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3758
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#198 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja som mal vlastne na mysli vnútornosti. Mám jeden 25-kový kompresor, ktorý chcem dať na ten motor, ale zatiaľ neviem v akom je stave. Tak rozmýšľam, že keby ho bolo treba generálkovať, či sa dá použiť napr. sada na GO kompresora do Supra.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3758
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#199 Nový příspěvek od Jaro25 »

Už mi to vlákno takmer umiera, tak jeden príspevok. Vďaka jednému dobrému človeku z tohto fóra som sa stal šťastným majiteľom slušnej hlavy na Z-25. Keď ju patrične zreparujem, bude ako nová.
P1030606-k.jpg
P1030607-k.jpg
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#200 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Gratuluju k takto pěkné hlavě, ani se neptám na cenu...
O víkendu jsem byl v sousední vesnici u taťkova známého na soustruhu a ten mi říkal, že dával Z25 pryč před asi pěti lety a měl k němu náhradní 3 hlavy bez prasklin, stačilo by jen udělat sedla a ventily a gumičky kolem vložek vstřikovačů a žhavičů. Prodával to někam relativně dál a kontakt na kupujícího již samosebou neměl... To se takhle člověk vždycky dozví. :-/
Říkal, že to používal na práci i v orbě, že to hodně praskalo hlavně v delším tahu když to špatně chladilo. Tak doufám, že při mém poprdání tu opravovanou hlavu hnedtak nebudu sundavat.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7436
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#201 Nový příspěvek od mihi »

Super stav, vypadá že nie je ani prasknutá???
Bodaj by tak vypadali moje hlavy.... :'( :'( :'(

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3758
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#202 Nový příspěvek od Jaro25 »

Prasknutá nie je, teda aspoň zvonka. Zvnútra to samozrejme nikto nezistí, ale verím že nie je. Sedlá sú dobré, stačí jemne líznuť a zabrúsiť, vodítka, hlavne výfukové sú dosť vytlčené, tak ich vymením všetky. Tiež pôjdu nové ventily a samozrejme trubky zdvihátiek.

Inak cena bola veľmi priaznivá, nie ako od priekupníkov. Vidno, že sú tu medzi nami slušní ľudia.

Neviete náhodou niekto, či pasujú do tejto hlavy vodítka zo Supra, resp. aký majú vonkajší priemer?
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7436
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#203 Nový příspěvek od mihi »

Jaro25 píše:Prasknutá nie je, teda aspoň zvonka. Zvnútra to samozrejme nikto nezistí, ale verím že nie je. Sedlá sú dobré, stačí jemne líznuť a zabrúsiť, vodítka, hlavne výfukové sú dosť vytlčené, tak ich vymením všetky. Tiež pôjdu nové ventily a samozrejme trubky zdvihátiek.

Inak cena bola veľmi priaznivá, nie ako od priekupníkov. Vidno, že sú tu medzi nami slušní ľudia.

Neviete náhodou niekto, či pasujú do tejto hlavy vodítka zo Supra, resp. aký majú vonkajší priemer?
nezabudni nás potom fotoinformovať z priebehu opráv.... :prace:

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3758
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#204 Nový příspěvek od Jaro25 »

Samozrejme že budem, ale teraz mám časové zúfalstvo. Manželka začala od októbra chodiť do práce, robí na 12 hod. zmeny a keď je v robote, tak sa musím starať o deti. Ale raz sa k tomu dostanem.

Míra Z 25 - Veľa 25-tiek má chladiče zanesené kameňom, lebo stále u mnohých pretrváva zlozvyk napustiť vodu pred jazdou a po jazde ju vypustiť. To je samozrejme neustále pridávanie kameňa do systému a zhoršovanie chladenia. Ja som presvedčený, že keď to dobre chladí a je tam správne namontovaný funkčný termostat, tak to vydrží. Predsa keby tie hlavy praskali aj v regulérnych podmienkach práce toho motora, tak dnes by už nemohla byť na svete jedna dobrá hlava.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3758
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#205 Nový příspěvek od Jaro25 »

Včera som sa po dvoch mesiacoch konečne na chvíľu dostal do diele. Roroberal som tú hlavu, vytrhal som z nej trubky pre zdvíhacie tyčky a mrazové zátky. Trubky boli samozrejme riadne skorodované a minimálne jedna určite aj tiekla, lebo mala stenu tenkú ako cigaretový papier. A tie mrazové zátky nevyzerali o nič lepšie, hlavne spodná. Bolo pod ňou toľko hrdze, že ju vytlačila nejmenej o milimeter hore.
Okrem toho bolo v hlave veľké množstvo hrdze a vodného kameňa. Totot môže asi tiež prispievať k praskaniu hláv, keď sa to nahromadí napr. pod komôrkou a poriadne to nechladí.
Trubky dám samozrejme medené a mrazovky kúpim nerezové, aby to bolo naveky.
P1040761-k.jpg
P1040762-k.jpg
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Bronťo
Příspěvky: 1362
Registrován: sob dub 02, 2011 7:55 am
Bydliště: Sobotište / Podbranč
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#206 Nový příspěvek od Bronťo »

ahoj jaro zauimalo by ma aky je tam správne namontovaný funkčný termostat ked origo sa neda zehnat davaju tam ze škody 120 aj osobne sem ho tam mal ale zistiu sem že jeto kravina jak hovado davajutam aj z 3011 no neviem ale asi aj ja skusim alebo čo poradiš čo maš ty vym že sa to tu rišio 100krat ale co je rozumno nevim na obr je neco take jak origoš ale majuho len v polsku.
Přílohy
termostat-c-360-s-t-.jpg

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3758
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#207 Nový příspěvek od Jaro25 »

Naozaj sa to riešilo veľa krát aj na vetranfore. Ja tam mám teraz zo 120-ky, ale upravený a tiež upravené prietoky cez spodný výtok komory termostatu. Funguje to síce, ale niesom s tým celkom spokojný. Najlepšie riešenie sa mi zdá termostat z 3011, lebo hore otvára a dole zatvára, podobne ako to bolo originál. Tuším tam ale treba spraviť malú úpravu komory termostatu. Chystám sa to takto urobiť, ale až časom, keď budem montovať nový motor.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7436
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#208 Nový příspěvek od mihi »

Ako vždy pekná práca s tou hlavou...
Potom prosím napíš z čoho pasujú tie mrazové poistky.
Takáto oprava čaká aj mňa , no moc sa mi do toho nechce-hlavne to zošívanie,,,ale nejako to zvládnem a bude to pre mňa skúsenosť. :prace:


Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
zdeník
Příspěvky: 862
Registrován: stř led 12, 2011 8:48 pm
Bydliště: Turnov

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#209 Nový příspěvek od zdeník »

Není potřeba shánět původní měchový termostat,pasuje i nový pružinový :) .Ani na komoře termostatu nejsou potřeba dělat úpravy.Táta mi pouze na soustruhu zarovnal :prace: dno a osazení od rzi.Termostat je dvojčinný do dvouokruhového systému a funguje plynule, žádné nárazy,to kdyby měl někdo :typek: strach,že mu do hlavy naráz vlítne studená voda.Voda82° :red: .
Přílohy
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3758
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#210 Nový příspěvek od Jaro25 »

To je super informácia, ja som to tuším na veteran fóre čítal, že ten termostat je kratší a treba to dno "podložiť". Takto je to ako originál, len pre istotu, ten tvoj termostat je z čoho presne?
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“