Jaro 25 a jeho Zetor

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#256 Nový příspěvek od Jaro25 »

Na tú dierku som len zabudol pri kreslení. Ja mám za to, že je tam dobrá a netreba ju upchávať. Niekedy sa stane, že po dlhšom státí zo začiatku upchávka pár kvapiek pustí, kým sa znova zabrúsi. Keď je tam dierka, tak to vytečie a nič sa nestalo, ale keď je zapchatá, voda tam zostáva a nič dobré sa tam od nej nedá čakať.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
tatra
Příspěvky: 289
Registrován: sob úno 12, 2011 8:57 pm
Bydliště: Jablonica
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#257 Nový příspěvek od tatra »

Ložisko je 4203 2xRS http://www.loziska-presov.sk/site.php. Z jednej strany krytka dole.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#258 Nový příspěvek od Jaro25 »

Len tak so zvedavosti som oslovil firmu HAUGG (výroba chladičov), koľko by stála chladiaca sieť na chladič Z-25. Špecifikoval som to tak, že spodná čať vy bola zhodná s pôvodnou, teda by sa na novú chladiacu sieť naspájkovala pôvodná spodná komora. Vrchná časť by bola ukončená len rovným plechom, ktorý by sa po vyrezaní starej chladiacej čati z vrchného plechu naspájkovala a uzatvorila vrchnou časťou komory. Tak by vznikol chladič s pôvodnými komorami a tým aj rozmermi, akurát by mal úplne novú chladiacu časť. Firma ponúkla cenu 173 EUR s dobou dodania 24 hodín.
Nie je to síce málo, ale je to nové, mosadzné a v porovnaní s chladičom od priekupníka za 120 E, ktorý je v neznámom stave mi to príde celkom zaujímavé.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
saimon25
Příspěvky: 491
Registrován: ned kvě 29, 2011 7:27 pm
Bydliště: Stara Tura (Suš)

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#259 Nový příspěvek od saimon25 »

Jaro25 píše:Len tak so zvedavosti som oslovil firmu HAUGG (výroba chladičov), koľko by stála chladiaca sieť na chladič Z-25. Špecifikoval som to tak, že spodná čať vy bola zhodná s pôvodnou, teda by sa na novú chladiacu sieť naspájkovala pôvodná spodná komora. Vrchná časť by bola ukončená len rovným plechom, ktorý by sa po vyrezaní starej chladiacej čati z vrchného plechu naspájkovala a uzatvorila vrchnou časťou komory. Tak by vznikol chladič s pôvodnými komorami a tým aj rozmermi, akurát by mal úplne novú chladiacu časť. Firma ponúkla cenu 173 EUR s dobou dodania 24 hodín.
Nie je to síce málo, ale je to nové, mosadzné a v porovnaní s chladičom od priekupníka za 120 E, ktorý je v neznámom stave mi to príde celkom zaujímavé.
A tie kanaly pre vodu budu mať taky isty priemer?Lebo ja som si dal robyt chladič v trenčine u jedneho pana a ten my povedal že tie kanaly nebudu take velke ako original lebo že sa mu da zohnat len taky material aky aky môže zohnat,ale ak ta firma ma take velke potrubie tak to je super(inak ten pan roby všeliake tipy chladičov ake si zmislime na traktory a auta)

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#260 Nový příspěvek od Jaro25 »

Rozmer tých trubiek v chladiči je veľmi podobný oroginálu. Pozri si na ich stránke www.haugg.sk , majú tam katalóg aj s rozmermi.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#261 Nový příspěvek od Jaro25 »

Dnes som si priniesol obrúsenú hlavu.
P1050048-k.jpg
P1050049-k.jpg
Vyzerá veľmi pekne, ale pri komôrke je nepatrná prasklinka ako vlas dlhá cca 10 mm. Na fotke to skoro nevidno.
P1050052-k.jpg
Nemalo by to byť nič tragické, ale aj tak do nej zavŕtam skrutky. Už začínam nadobúdať presvedčenie, že úplne nneprasknutá hlava snáď ani neexistuje.
V tej firme kde mi to brúsili mi pán povedal, že vedia brúsiť aj kľukovky a majú aj horizontku, tak by dokázali aj zvŕtať ložiská. Ani som netušil, čo mám rovno pod nosom.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#262 Nový příspěvek od mihi »

Super stav tej hlavy.... 8)
A nebavil si sa len tak orientačne o cene za to prebrúsenie tej kľukovky na Z 25?
A ešte jedna tech. otázka: ako dávaš preč tie trubku v hlave ktoré meníš za medenné??? odvrtávaš ich?alebo ich prerežeš? alebo ako??? poraď.
Ďakujem. :friends:

Mihi :)
Mihi

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#263 Nový příspěvek od Jaro25 »

O cenách sme sa nebavili, to bola len náhodná otázka, či brúsia aj kľuky. Ono vlastne to napadlo synovca, ktorý tam bol somnou, lebo asi bude chcieť brúsiť kľuku na VW Corado. Tak hádam potom uvidím, ako to bude vyzerať.
Za to obojstranné brúsenie hlavy si vypýtali 25,-Eur. Neviem či je to veľa.
Čo sa týka tých trubiek, tak som rozmýšľal nad odvrtávaním, ale to by chcelo poriadnu tuhú stojanovú vŕtačku, čo nemám. Navyše by to bolo treba veľmi presne vystrediť. Ja som to robil takým oblým sekáčom vybrúseným zo skrutky na hlavu V3S-ky. Opatrne som odsekal - odlemoval tú kužeľovú časť trubky na jednej strane a potom vyrazil. Treba to ale robiť veľmi opatrne, lebo do tej liatiny to ľahko zabehne.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#264 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tak toto je pecka " bez ručnej brzdy, oblé blatníky a starodávna náprava"
http://stroje.bazos.sk/inzerat/13723341 ... eteran.php
A toto "od prvého majiteľa" je tiež "super cena" na to, že nemá ani hydrauliku http://stroje.bazos.sk/inzerat/13723456 ... jitela.php

Oni tí priekupníci sú hrozná pakáš.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
lukasko83
Příspěvky: 432
Registrován: čtv pro 08, 2011 10:45 am
Bydliště: Lučenec

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#265 Nový příspěvek od lukasko83 »

Jaro25 veď vieš o koho sa jedná starý známy priekupník čo ponúka štartre po 85€ "novú hlavu 200€" gulaté pokrčené blatníky za 150€ atď... :pistol:
Zetor 25

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#266 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja viem, len ma to vždy dojme, keď vidím tie úžasné ponuky. Naozaj by ma zaujímalo, kto to za tie ceny kúpi.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#267 Nový příspěvek od Jaro25 »

Tuto je jedna "zaujímavá" ponuka. http://stroje.bazos.sk/inzerat/13760299 ... tor-25.php Keby náhodou niekto vedel prebrúsiť kľuku tak, aby sa mu zväčšil priemer čapov, tak tie ložiská by naozaj neboli drahé.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#268 Nový příspěvek od Jaro25 »

Dnes mi prišiel "nový" volant. Je síce zo Supra, ale to prispôsobím. Rozhodne je lepší ako ten môj pôvodný rozlámaný. Fotku vložím, až keď sa bude dať.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#269 Nový příspěvek od Jaro25 »

Volant-k.jpg
Toto je ten "nový" volant.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Jaro 25 a jeho Zetor

#270 Nový příspěvek od mihi »

Jaro25 píše:
Volant-k.jpg
Toto je ten "nový" volant.
Celkom pekný kúsok...
Ja keď vidím nejaký volant tak si vždy spomeniem na Tomáša B.


Mihi :)
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“