Motor Zetor 25 STABILÁK???????

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9072
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Motor Zetor 25 STABILÁK???????

#16 Nový příspěvek od Sniper »

Neviděl jsem fotky pořádně, ale je mi divná jedna věc, kde je olejová vana a zásoba motorového oleje? 🤔
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Motor Zetor 25 STABILÁK???????

#17 Nový příspěvek od nonius »

Zdravim.
Moj otec je vyuceny chladiar a chodil do skoly cca 68-rok a viac. Rozpraval som s nim ci si nespomenie nahodou, ze sa take nieco pouzivalo. Zatial si zial na nic nespomenul ze o tom pocul.
Ale tak vie, ze sa pouzivali motory od 1202 +-mozno aj starsie a mali odstredivu spojku. Bolo to na to, aby sa motor lahsie nastartoval a neroztacal sa spolu hned aj s kompresorom na chladenie. Takze ta upravy kluky pre stabilak by v podobnom pripade mala vyznam.
Mal jedneho znameho starsieho kolegu chladiara, s ktorym som pred rokom 2006 spolupracoval aj ja. Ale nevieme ci este zije a nemame na neho kontakt. Mozno by si na nieco spomenul. Pozname sa aj s o2 roky starsim kolegom chladiarom, ale to asi nebude vediet ovela viac.
Uciliste je zrusene, ale ak by sa nasiel niekto Trnava a okolie, mozno by sa dalo pozhanat aj nejake starsie knihy o chladiarine z kniznice.

Inak nebolo by mozno od veci popatrat v historii specialnych Izotermických a chladiacích voznov. Isto sa nieco po vojne pouzivalo, len najst voditka :)
Nepoznate niekoho na zelezniciach. Zeleznicne muzeum, skola a pod. Mozno nieco niekde vedia.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3761
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Motor Zetor 25 STABILÁK???????

#18 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ak by to bolo na nejaký iný stroj ako traktor, nedáva mi zmysel, že by upravili formy na aby vytvorili náliatky na bokoch a nechali tam v takom prípade zbytočné oko na nápravu. Ale kto vie.
Sniper, aj prvé traktory mali takúto nízku vaňu, tú rebrovanú urobili až neskôr.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7437
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Motor Zetor 25 STABILÁK???????

#19 Nový příspěvek od mihi »

Sniper pri nízkej vani bol objem oleja 5.5 l.
Pri rebrovanej už bol objem 8.2l.
Asi súdruzi zistili nevýhody nízkej vane v prevádzke ( náklony traktora v teréne, prehrievanie oleja...), tak prišli s novou a to rebrovanou....
Dobrú
Mihi

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“