ZETOR 25A Klapáček Ferda

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Atomikus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:49 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#16 Nový příspěvek od Atomikus »

Opět volám o pomoc. Prosím nemáte někdo disk na předek 4Jx16? Nějak se mi nedaří sehnat a nové jsou dost drahé...

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#17 Nový příspěvek od rosch8 »

Na Z25 patria disky 3,25x16.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7905
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#18 Nový příspěvek od Chose11 »

U Chrudimi je překupník který má všechno, tam jsem je koupil i já.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Atomikus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:49 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#19 Nový příspěvek od Atomikus »

Díky za info , již se zadařilo sehnat za dobrý peníz jeden pěkný disk k tomu dobrému, tak už mohu začít lakovat.

Atomikus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:49 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#20 Nový příspěvek od Atomikus »

Tak mám nalakované disky a to poctivě syntetikou. Až uschnou obujeme nové gumy a zárodek renovace bude založen...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3759
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#21 Nový příspěvek od Jaro25 »

Vyzerá to pekne, no ak máš širšie disky ako originál, je dosť pravdepodobné že ti pôjde ťažšie riadenie, vzhľadom na postavenie stredu kolesa voči osi čapu riadenia.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Atomikus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:49 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#22 Nový příspěvek od Atomikus »

Vím a časem si v poklidu opatřím ty správné a hlavně stejné disky, nalakuji a vyměním. Teď to bylo nahonem aby to vubec mohlo být na kolech a mohl jsem to dostat do dílny.

Atomikus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:49 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#23 Nový příspěvek od Atomikus »

Zdravím pánové a mám na všechny dotaz. Jak mám udělat novou elektriku, když originál měl vzadu jen červená světla a jedno brzdové a ty náhodou mám v krabici. Na Klapáčkovi jsou namontovány vzadu velká kulatá dělená světla co byly na přívěsech a traktorech. Originál blinkry neměl to vím, ale já ho mám na ježdění pro radost ne na orbu na poli a tak si říkám jestli tam ty blinkry nemám zachovat, včetně těch zadních velkých lamp. Jakého jste názoru vy?

Atomikus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:49 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#24 Nový příspěvek od Atomikus »

Zdravím vás pánové už mám tedy obuto a vypadá to pěkně,ale to bych nebyl já aby tam nebyla moucha...
Zadní gumy jsou v rozměru 11,2 x 24 je to Taiwanská výroba a jde o to že ráfek po obvodu z obou stran je vylezlý asi 1 cm. Pnojmatikář mi tvrdil, že to je tím že dnešní ráfky jsou jiné a lem pláště má tvar, který zapadá do ráfku hlouběji.
Napadlo mne že ty obruče budou širší, musím si je změřit a najít 25 se správnými ráfky a uvidím...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7905
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#25 Nový příspěvek od Chose11 »

Jen si dovolím říct že 11,2-24 nejsou 11,25-24, které tam původně patří, spíše dnes 12,4-24. Mám doma oboje.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Atomikus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:49 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#26 Nový příspěvek od Atomikus »

Díky Chosé tak jsem z toho teda uplně paf. Znamená to, že jsem koupil uplně blbý gumy? Tak to je báječné...
To se snima pudu rovnou vyfotit, protože těch se teda už asi nezbavim a milionář teda fakt nejsem abych hnal koupit nový a ty správný.
Máš pravdu vypadá to fakt že jsou ty gumy prostě úzký.

fikejz
Příspěvky: 6151
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#27 Nový příspěvek od fikejz »

Ten gumař je měl skladem, nebo jsi je objednával? Jestli je měl skladem, mohl by je od tebe vzít zpět. Jinak 11.2x24 jsou běžný přední na Zetorech s těžkou nápravou, ty by měli jít i tak prodat.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Atomikus
Příspěvky: 29
Registrován: čtv zář 08, 2022 8:49 pm
Bydliště: Nymburk

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#28 Nový příspěvek od Atomikus »

Díky za informace vám všem. To je jasné že se budu pokoušet je prodat, pro mne jsou nepoužitelné.
nekupoval jste někdo nedávno ty zadní pláště, které na ty obruče na Z25A, skutečně pasují? Ty obruče měly jenom Z25A, nebo jsou i na jiných traktorech a v jiném rozměru?

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#29 Nový příspěvek od Pavel »

11,2 na 24 budu asi budu mozna ted na podzim kupovat oni ty origo na 25 mely vysi balon nez ty co se delaj ted jinak se skus dohodnout v reparskym institutu sro semcice na kolech mozna ma sef neco za stodolou na 25 driv sme ty kolo obouvaly i delaly rafky a obruce

anton30
Příspěvky: 1054
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: ZETOR 25A Klapáček Ferda

#30 Nový příspěvek od anton30 »

Ja som na 25ku Acko nedavno kupoval zadne pneu rozmeru 13,6-24. Niektori mozu namietat, ale podla mna je to najlepsi kompromis. Hlavne to dobre a normalne vyzera. Uz aj tie pneu 12,4-24 su celkom utopene a to najma v hranatych blatnikoch. A ked sa casom zoderu, tak ani nehovorim.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“