Choseho Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3750
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Choseho Zetor 25A

#391 Nový příspěvek od Jaro25 »

Je to tak, sám som bol z medených dosť nadšený, že to nehrdzavie a dobre sa tvarujú, resp. roztlačia. Ale stalo sa mi, že sa medená trubka uvoľnila a prenikala mi voda do oleja. Našťastie sa mi to podarilo rozlisovať priamo na traktore a teraz to drží. Ona asi tá rozdielna teplotná rozťažnosť tomu úplne dobre nerobí. Dnes by som asi tiež použil originál oceľové.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#392 Nový příspěvek od Chose11 »

Dobře, bylo by to pro mě jednodušší, ale jak se tedy rozlisují ty ocelové? Ovšem další věc, miluju téměř celý den dělat zbytečnou práci, rozdělával jsem přední nápravu, polonápravy ven. Ani za nic na světě, autogen, palice, sprostý slova, hever, velký násilí.

Obrázek

Abych přišel na to, že jsou to jakýsi mamrdi polonápravy na kterých nejde měnit rozchod!!!! :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek:
Jsou krátký a mají jen jednu drážku, co to je?

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#393 Nový příspěvek od Chose11 »

Jak to máte kluci na 25 nastavený, jaký máte rozchod do brambor? Když nechám přední nápravu na úzko jak to je, na kolik musí zadní kola?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Choseho Zetor 25A

#394 Nový příspěvek od mihi »

Ja som dával tiež oceľové trubky na hlavu, počul som že tie medenné nedržali...
Tú p.napravy asi niekto odrezal...aj keď neviem aký bol dôvod?????
Mihi

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Choseho Zetor 25A

#395 Nový příspěvek od Jančo66 »

Ja mám v oboch traktoroch medené a roztiahnuté na 20 mm. Dával som myslím pred rozlisovaním ešte silikón alebo loctite. Zatiaľ to drží bez problémov, ale v konečnom dôsledku je to tej hlave vlastne jedno, či sú tam oceľové, alebo medené (pokiaľ bude v systéme nemrzka).
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#396 Nový příspěvek od Chose11 »

Nakonec jsem se stejně rozhodl pro měď, našel jsem ochotného soustružníka a borce na horizontální vrtačce-ten odvrtá ty trubky, zbytek soustružník, obrovská náhoda v jedné firmě kde jsem dnes byl. Upraví mi tam nové vodítka na gufera, vyrobí trn na přelisování, pak vyrobí věci ohledně té mědi.
V jiné firmě domluví otec frézování nápravy, chci opravit výkyv, mám vše rozdělané. No a při tom zápalu boje jsem shodil olejové filtry a zkouším sundat regulátor otáček a vstřikovací čerpadlo, že ho očistím a namontuji až blok motoru nastříkám, ale asi bez klíče a stahováku s tím nehnu. :-/
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Choseho Zetor 25A

#397 Nový příspěvek od vitex »

Když tam budeš mít tu nápravu,tak si nech vyfrézovat na poloosách drážky pro zvětšení rozchodu.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#398 Nový příspěvek od Chose11 »

Teď se dívám že ve Vrádišti nabízí klíč i stahovák na čerpadlo, dokonce i lis na trubky hlavy, ale ta cena....Neváhal bych to koupit, ale kvůli jednorázové akci vyhodit cca 1500,- :vztek: :tyty:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#399 Nový příspěvek od Chose11 »

Víťo, ony ty poloosy jsou poloviční, možná třetinové na délku oproti tomu co tam má být, mám strach že by byly málo zastrčené a mohla by prasknout náprava. Nechám to holt zúžené, už jsem se s tím smířil, holt budou řádky blíž k sobě.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Choseho Zetor 25A

#400 Nový příspěvek od vitex »

Udělej dvě po 5 cm a máš o 20cm větší rozchod.

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Choseho Zetor 25A

#401 Nový příspěvek od fikejz »

Nešlo by je prodloužit na originální délku? Nebo sehnat jiné? Ten pán co rozebírá by neměl?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#402 Nový příspěvek od Chose11 »

Šlo by je prodloužit, šlo by je vyměnit, ale zase to něco bude stát....Navíc tady jsou v dobrém stavu svislé čepy, nechám to tak.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Choseho Zetor 25A

#403 Nový příspěvek od nonius »

Dobry den

Prepacte, ze sa do toho miesam. No dovolim si napisat svoj nazor aspon pre inspiraciu.

Suhlasim s Vitex-om. Tiez by som tam dal nafrezovat drazky ked uz sa to bude opravovat vo firme. Budu vediet ako to presne urobim a budu mat hlavne k dispozicii stroj. Osobne si myslim, ze to uz nebude stat ovela viac penazi na viac ak budu mat ochotu.
Uz to bude urobene do buducna ak su tam zvisle capy dobre. Ci uz sa to rozsiri alebo nie.
Osobne by som zvazil tiez aspon SAMO DOMO navarit gulatinu na poloos. Niesom odbornik a tiez sa pre istotu radim s cim sa stretavam prvy krat, ale nepredpokladam velke poskodenie (stratu vlastnosti materialu poloosi) konca materialu poloosi ked sa tam nieco privari a bude to sluzit len na preventivne stabilizovanie poloosi ak sa naprava rozsiri. Ajtak to podla mna sluzi ako paka, lebo si neviem predstavit na co, a kto by takt velmi riskoval rozsirenie prednej napravy.
Naviac ako bonus by to bolo ako zavazie a tusim ze Mihi tu raz napisal, ze traktor treba zatazit vzdy ked sa da a ze zavazi nikdy nie je dost 8)

Co sa tyka zemiakov, neboli brambor. Tak ty maj radi v radku misto. A neni jedno jestli jsou radky vod sebe na 55 nebo 60 a vic.
Ak su riadky od seba viac vzdialene, tak je viac miesta na prepracovanie pody, viac hliny sa pripravi a viac sa zemiaky mozu pooboravat (osypat) a vznikne vacsia "hrobka" (rozumejte sirsi a vyssi riadok) tym padom maju zemiaky naozaj viac miesta. Netlacia sa smerom dole, nepresychaju v case sucheho pocasia, nevytlacaju sa z riadku pri raste a nezelenaju na povrchu, lahsie sa vyoravaju lebo nejdu tak hlboko do zeme a samozrejme maju viac zivin ked sa tam udrzi viac vlhkosti.

Takze ja osobne by som sa priklanal viac k trosku sirsim riadkom a zamyslanemu rozsireniu, ale nie zas ako na JRD ci JZD na 71 cm. Ale nie pre rozchod kolies ale naozaj pre nahrnutie vacsieho mnozstva zeminy a lahsiu manevrovatelsnot medzi riadkami.

Ospravedlnujem sa za sloh, ale nejako sa to samo rozbehlo.

Inac super stroj a praca na 8) Raz by som si prial mat takto spraveny stroj v garazi. Velmi velka inspiracia a este vacsia vyzva pre kazdeho kto sa na to len ockom pozrie.
Tohle si zaslouzi metal :pohar:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#404 Nový příspěvek od Chose11 »

Nonius, děkuji za ten sloh :) Nyní v tomto rozchodu to vychází, že vnitřek pneumatik je 110cm, chtěl jsem ideálně řádky k 70cm rozteči, teď mám 60 a zdá se mi to málo, kolik je teda ideál?
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Choseho Zetor 25A

#405 Nový příspěvek od nonius »

Podla mna vzdialenost medzi riadkami zemiakov 64 az 70 cm je pre domace obhospodarenie s 25-kou postacujuce. Lebo pneumatikou velmi riadok nezvalcujes, a to hlavne vtedy ked uz su tam naviazane zemiaky.
Ale zasa ake pneumatiky, ja beriem 11,25 tusim mame (9,5 uz su utopene v diskoch) a vacsi balon uz chce viac miesta.
To som mal problem na 6718. Niet ducha nastavit ZTR-ku tak, aby som nevalcoval travu ked som mal 16,9. Odkedy mam 14,9 tak vojdem medzi valky travy po skoseni aj obracackou aj hrabackou bez znehodnocovania sena.

No ja som na otcovu 25-ku nikdy nedopasoval plecku ani oboravacie (ohrnovacie) pluhy tak, aby som sa zmestil medzi zemiaky. Nebohy kamarat nam totiz sadil zo sadzacom a ten mal nastaveny za svoj doma robeny traktor.

Mame to tam tak zvlastne nastavene na 25-ke. Predne kolesa maju uzsi rozchod a zadne sirsi rozchod.
A ked pripocitam sirku pneumatik prednych aj zadnych, tak nam vychadzala velmi velka vzdialenost riadkov. Treba totiz mysliet aj na to, ze zemiaky sa rozrastaju a neostavaju len v osi riadku. Ked ich ides pleckovat teda okopavat a oboravat teda osypovat uz to nie je len pomyselnych napr 70 cm os riadkov. Miesto sa zuzuje o rozrastene zemiaky a tam som na tom stroskotal. Otec nechcel ani pocut o zmene rozchodu. Roky rokuce u nas platila DOGMA, ze naboj sa neda uz povolit a ked, tak potom ho uz nezaistim a niekde stratim koleso. Az tuna na fore som zistil, ze to aj po 10-kach rokov korozie mozne je :)

To je ale len moj nazor a skusenosti z pola.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“