Choseho Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Choseho Zetor 25A

#496 Nový příspěvek od Fizz »

:D

Dobře, upřesním to, bavím se o motoru který má srovnaný blok, i hlavu, dorovnávat 2mm tmelem je stejná prasecina jako sázet slepice.

Silikon je fajn pokud víš jak a co s ním dělat, obvykle se nenanáší housenka, ale maže plocha, pak je vytlačení minimální, né že máš všude bakule. Navíc pod hlavu nepatří, vyhimkou je např rohové uložení kde je předepsaná "kapka" nebo treba orámováni vodní galerie.Atd.

Plocha se řeší tak že Uděláš malou housenku a žiletkou to rozmažeš na tenkou vrstvu po celé ploše.

Ano lze dočasně řešit i prusery, tzv na dojetí, ale většinou to tam zůstane dokud se to nezjebe, to už záleží ba každém soudruhovi.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#497 Nový příspěvek od Chose11 »

Objednávám si tedy ten spray, ale Jardo, běda ti jak mi to s ním nepůjde!!! :D :D :D :D

Chvíli počkám, pokud by chtěl spray někdo taky, objednám více ks. Doprava by se pak vyřešila přes fórum.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Choseho Zetor 25A

#498 Nový příspěvek od Fizz »

Pokud tím nechceš těsnit svůj píst bude to cajk. :321:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#499 Nový příspěvek od Chose11 »

Ty jsi teda kamarád, zase kvůli tobě utrácím :smich: No naštěstí chci udělat takovou větší opravu Felicie, tak jsem objednal více věcí. Jo a kdy nebudeš doma, že bych se přijel podívat na děti a manželku :vysmech: :vysmech: :vysmech:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Choseho Zetor 25A

#500 Nový příspěvek od Fizz »

Tsss....

Mohl jsem být hodnej......

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#501 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak buď :) ještě jsem objednávku nepotvrdil....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#502 Nový příspěvek od Chose11 »

Nedaří se a nedaří, jedna z trubek v hlavě ani na 4. pokus netěsní, už jsem nechal za šílený peníze orovnat kužel v hlavě, dnes jsem to dovezl a zase to netěsní, jdu si nalít panáka. Zítra další pokus zase trochu jinak, u Nekvindy když jsem tam předevčírem byl, tak mi pán říkal že se trubky mají pertlovat a ne lisovat, ať si to prej někde nechám udělat, možná to tak dopadne, ale nevím kde.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Choseho Zetor 25A

#503 Nový příspěvek od nonius »

Dobry vecer

Mate trubky medene? Ak ano aky je vonkajsi priemer a hrubka steny.
Pertlovacky ne medene trubky sa u nas pouzivaju cely moj zivot :) Otec je chladiar.
Ale.
Starsie trubky komunisticke su hrubsie co do priemeru aj do hrubky steny. Robi sa s nimi inak ako s novymi, tazsie ale spoje su kvalitnejsie. Ale novsie su tensie. Tak stare pertlovacky nepasuju na novu trubku. Da sa tomu pomoct, ze sa trubka obali jemnym smirglom (smirkovy papir) aby sa dala dotiahnut v drziaku (nove trubky su aj maksie ako stare a preliacia sa) a potom rozpertlovat (urobit kuzel).
Lenze takto sa da urobit len jeden kuzel, lebo druhy sa nebude dat v hlave urobit s pripravkom. Jedine rucne.
Pan ROSCH tu mal fotku pripravku a vyzera to podobne. Matice su do kuzela a predpokladam ze kuzel ma tvar ako v hlave.
Zajtra sfotim tie pertlovacky ako to vyzera. Teda tie stare, lebo nove pouziva otec ale hlavne uz brat pri montazi klimatizacii a tepelnych cerpadiel viacmenej denne.
Treba pomerat priemer trubky a ak by sedeli stare, tak myslim si ze by sa dali poslat a vyskusat to. Velmi ich uz otec nepouziva, len obcas ak sa najde stara trubka pri oprave.
Este mi napadlo, ze spoj utesnujeme aj lepidlom, ale to je med + mosadz a neviem ako by sa to spravalo s liatinou. Inak sa prenasa dost vysoky tlak bezne 8- 12,5 na tlacnej strane. A pri poruchach aj viac :D a samozrejme aj podtlak ked cistime a odsavame sustavu. Spoje drzia tym kuzelom.
Jedna dolezita poznamka, kuzel sa robi pomalicky a naraz. Nevracia sa a neopravuje sa. Potom sa tvoria na kuzeloch mikrotrhlinky alebo ine poskodenia a uz to tak netesni. Aj ked v hlave taky tlak zasa nie je.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Choseho Zetor 25A

#504 Nový příspěvek od Jaro25 »

Chose11 píše: stř úno 01, 2023 9:50 pm Nedaří se a nedaří, jedna z trubek v hlavě ani na 4. pokus netěsní, už jsem nechal za šílený peníze orovnat kužel v hlavě, dnes jsem to dovezl a zase to netěsní, jdu si nalít panáka. Zítra další pokus zase trochu jinak, u Nekvindy když jsem tam předevčírem byl, tak mi pán říkal že se trubky mají pertlovat a ne lisovat, ať si to prej někde nechám udělat, možná to tak dopadne, ale nevím kde.
Nemám zaručený recept, len ma napadá, že aký kužeľ máš na tom prípravku. Teda či sa presne zhoduje s kužeľom v hlave, lebo ak by bol vrcholový uhol prípravku väčší ako v hlave, dotlačí to trubku len na vonkajšom okraji a to tesniť nebude. Ak je kužeľ na prípravku rovnaký, alebo trošku menší (ostrejší), tak to pritlačí trubku na celej ploche kužeľa a šanca je lepšia. Iné ma už nenapadá. Teda snáď len či máš tie truhky prekalibrované na väčší priemer, aby zodpovedali otvoru v hlave a samozrejme treba ich vyžíhať, aby boli mäkké.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#505 Nový příspěvek od Chose11 »

Kužel v hlavě jsem nechal opravit na 45° a lisovací přípravek je na stejný úhel. Konce trubek jsem nežíhal, měl jsem strach aby se to nebortilo, ale můžu zkusit. Zatěsnovat jsem to při lisování zkoušel jak silikonem na motory, nebo Loctitem 638. Pořád to na vrchní straně při tlakování na 2 bary profukuje. Dnes to zase zkusím pokus č5.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#506 Nový příspěvek od Chose11 »

Pokus číslo 5 opět nevyšel. Nejraději bych hlavu někam poslal na opravu, netuším kam...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Choseho Zetor 25A

#507 Nový příspěvek od nonius »

No tak to ma mrzi, ze to stale fuci.
Tu je len pre inspiraciu ten pripravok na pertle. Kuzel je starsia verzia, ale ten drziak (nie je to par) velmi stara verzia.
Ale ako ukazka to staci.
Novsie maju vo vnutry drziaka drazky ak si dobre pamatam.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uhlomer nemam, aby som zmeral kuzel a uholnik som nevedel najst.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Choseho Zetor 25A

#508 Nový příspěvek od Peter768 »

To nie je možné... Ty si ten lep ani nenrchal zaschnúť? On ten lep len tak nezsaschne.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#509 Nový příspěvek od Chose11 »

Hotovo, drží to. Napsal jsem že zoufalství Rosch8 co už s tím mám dělat. Poradil maximální sílu, nebo lis. Tak dvě metrové páky a zabral jsem co jsem mohl a !!!! Drží to!!! Jo a lepidlo jsem původně nechal schnout 3/4 hodiny.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#510 Nový příspěvek od Chose11 »

Takže pro všechny co to budou dělat, nebát se pořádně zabrat.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“