Choseho Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Choseho Zetor 25A

#406 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Chose:
Šlo by je prodloužit, šlo by je vyměnit, ale zase to něco bude stát....Navíc tady jsou v dobrém stavu svislé čepy, nechám to tak.....
A čo tak vymeniť iba tie "tyče"?
Toto píše Sniper v mojom vlákne:
Ty tyče do nápravy vyrábí ve Vrádišti 8)
Pravdou je, že by ma zaujímalo ako to menia....
Ja mám tie tyče totiž dosť vyhrdzavené.... možno že by bolo dobré ich vymeniť tiež...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#407 Nový příspěvek od Chose11 »

Zkusím jim napsat co mi k té výměně řeknou, díky za radu.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Choseho Zetor 25A

#408 Nový příspěvek od ota »

Kupovali jsme kdysi celou přední nápravu u Chrudimi. Pán nám dal vybrat z 5 náprav. Kterou jsme si prohlídli a štymovala nám tu jsme vzali. Ale brali jsme na ,,Káčko" s delšíma sloupkama. Akorát jsme se k tomu vůbec nedostali. Jak jsme přivezli tak to tady máme, není na to zatím čas. Ty konce se dají v pohodě koupit. Všechno stejně opravuješ, tak si uděláš případně i ty volný pouzdra na svislákách a nemusíš na ně při včasném mazání dosmrti myslet.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#409 Nový příspěvek od Chose11 »

Počkám co mi odpoví Vrádiště, pokud se s nima nedohodnu na opravě, seženu si jiný u té Chrudimi a příležitostně je dám do kupy a pak přehodím, zatím aby to jelo co nejdříve bych to nechal na těchto.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

fikejz
Příspěvky: 6102
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Choseho Zetor 25A

#410 Nový příspěvek od fikejz »

8) Děláš to poctivě, bylo by škoda neudělat i tohle.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#411 Nový příspěvek od Chose11 »

Dnes jsem jen ještě odstrojil motor, umyl olejové filtry a baňky očistil a stříkl základem. Pak jsem vzal kartáček na zuby, štětec a předčistil motor horkou vodou s odmašťovačem. Váhám zda hliníkové části vstřikovacího čerpadla nějak leštit, nebo je nechat zašlé a jen co nejvíc očistit, nebo je dát do barvy. Líbí se mi když je to co nejmíň barevné, ne jak cigánský hračky. Prostě lesklý hliník, zinkované šrouby a konce víček a všeho možného červené, brrrr. :ble: Vůbec si ještě v hlavě urovnávám co bude ve finále modré. A v pondělí vezu nápravu do nástrojárny.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Choseho Zetor 25A

#412 Nový příspěvek od nonius »

Hmm :) tak to sa teda velmi tesim na vysledok a necham sa inspirovat. Tiez sa mi velmi paci modro - neviem farebny odtien ale nieco medzi ROSH08 a Vasou sivou. Niekde taku fotku mam ulozenu, ale ktovie kde. Len ja budem take nieco riesit zial a teda dufam o par rokov :D

Ale budem riesit este nieco horsie.
Chlapec chce zeleneho John Deera a dievca traktor cerveny. Takze je to jasne. K spokojnosti ucastnikov zajazdu potrebujeme urobit 3 kusy :pohar:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#413 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak tři traktory jo? No to je výzva, já jsem neměl dnes moc času, musím taky dělat něco na baráku, ale přece se něco povedlo. Vyzvedl jsem vyvrtanou hlavu a přípravky, hned vyměnil vodítka a zkouším kalibrovat měděnou trubku. Hned první pokus zklamal, zkusil jsem kousek trubky v kamnech a vodě "zakalit" a chyba, trubka se začala bortit. Druhý pokus už šel pěkně, pořádně jsem mazal konkorem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#414 Nový příspěvek od Chose11 »

A protože mě už nebaví všechno umývat v lavóru, chci mycí stůl. Tak se rozhlížím co a jak.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Choseho Zetor 25A

#415 Nový příspěvek od vitex »

Až přijedeš pro obydlí,tak uvidíš,jak je mycí stůl jednoduchej.Nějaký komponenty Ti na něj věnuji.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Choseho Zetor 25A

#416 Nový příspěvek od Bellian »

Za mě určitě hliníkové věci vyčistit a hotovo, nijak jsem se nesnažil, aby byli do lesku. Spíše jen odstranit zašlost časem. Barvu určitě ne :( .

Jo mycí stůl, taky už mě nebaví mísa od těsta nebo lodna od masa a normální benzín a pořád v tom patlat ruce až jsou jak struhadlo :smich: .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Grandák
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 12, 2013 6:30 pm
Bydliště: Habry

Re: Choseho Zetor 25A

#417 Nový příspěvek od Grandák »

Chose11 píše: čtv říj 20, 2022 10:06 pm Nonius, děkuji za ten sloh :) Nyní v tomto rozchodu to vychází, že vnitřek pneumatik je 110cm, chtěl jsem ideálně řádky k 70cm rozteči, teď mám 60 a zdá se mi to málo, kolik je teda ideál?
Tak pokud vím tak standardní šířka se dříve používala 62,5cm a dneska to je 70cm.
Já používám na svém Zetoru 15 tu menší šířku a není problém.
Brambory normálně plečkuju.

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Choseho Zetor 25A

#418 Nový příspěvek od nonius »

Ja som to popisoval zo skusenosti kvoli tomu, ze napriklad otcova 25-ka ma na prednej a zadnej naprave rozdielny rochod. A k tomu su vnutorne okraje prednych pneumatik viac do stredu ako vnutorne okraje zadnych.
To znamena, ze ak si zoberiem sirku zadneho kolesa na viac, tak potrebujem strasne siroky riadok zemiakov od seba alebo vzdialenost medzi aby som sa tam vosiel. Pisal som aj to, ze otec nechcel ani pocut o zmenach rozchodov kolies na napravach. Nemusia tam byt ani original disky co som zistil po rokoch rokucich az tuna na fore ze je v tom rozdiel.
Zetora 15 som sa na zivo este nikdy ani len nedotkol :'( V muzeu som si netrufol-bol som poctivy navstevnik. A ani len netusim aky je tam rozchod zadnych a prednch kolies.
To bolo len na margo toho, ze sa oplati mat moznost rozsirith ci zuzit rozchod kolies na naprave. A bud prisposobit rozchod kolies na napravach medziriadkovej sirke, alebo naopak prisposobit sirku riadkov moznostiam traktora.
Tolko len vlastna skusenost - u nas by prisposobenie sirky riadkov moznostiam traktora vyzeralo strasne.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#419 Nový příspěvek od Chose11 »

Já se prozatím smířil s tím úzkým rozchodem, doteď jsem jezdil s malotraktorem domácí výroby s rozchodem 120cm, mezi koly tahal tátu s pluhem na řetězu a jedním kolem v brázdě. Pevně doufám že na jaře začnu jezdit s mechanizací, nakonec traktoru je 64 let, tátovi 66 a já taky nemládnu.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#420 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak malinký posun, nalisoval jsem měděné trubky, zítra nalepím boční víka, chci je venku ještě pořádně očistit. A narazit mrazové zátky a hurá na ventily.

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“