Choseho Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#481 Nový příspěvek od Chose11 »

Už mě to kolikrát štve jak to trvá, tak rád bych aby už alespoň motor zabafal. Jestli zítra projde testem hlava, začne montáž, Anton30 mě navedl na myšlenku lehce upravit těsnění, vyškubal jsem hliník okolo tyček ventilů a nanesl na těsnění hlavy co nejslabší vrstvičku silikonu a nechal vyzrát. Snad to bude fungovat, nakonec hlava se dotahuje velkou silou na to, aby se silikon zamáčkl.

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 424
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Choseho Zetor 25A

#482 Nový příspěvek od PepaD »

To mi přijde jako docela brutální úprava těsnění. Kolik motorů s takovouto úpravou už jezdí?

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Choseho Zetor 25A

#483 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jozef, tu vrstvu silikónu si naniesol len z jednej strany tesnenia? Podľa toho ako sa naň dívam, tak silikón bude medzi blokom a tesnením. Stlačiť by to ale malo.
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Choseho Zetor 25A

#484 Nový příspěvek od Fizz »

Chosé mel jsi napsat.

Lépe použít toto:

https://www.promojeauto.cz/nabidka/tesn ... 93_6036919

Na silikon zapomeň zvláště na "ztvrdlý dopředu", pri mačkání se rozdrobí.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Choseho Zetor 25A

#485 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Měl jsem v plánu něco podobného, jako udělal Chose. Mám srovnaný blok, usazené vložky, srovnanou hlavu a zpod těsnění mi v podstatě kolem dokola lehce uniká olej. Hlava dotažená na čtyřikrát momenťákem... Myslel jsem ale ten silikon aplikovat a hned to montovat, nenechat zasychat.
To co doporučuješ Fizz, máš to vyzkoušené?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#486 Nový příspěvek od Chose11 »

Aplikovat silikon a hned těsnění montovat je vyzkoušené a funguje to. Já ten zaschlý silikon raději oloupal .
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Choseho Zetor 25A

#487 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja mám to tesnenie urobené presne takto. Tie lemovania okolo zdvihátok ventilov boli dokonca z oceľového plechu. Dnes sa bežne robia tesnenia, kde je ten silikón nanesený z výroby.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Choseho Zetor 25A

#488 Nový příspěvek od fikejz »

Jen ty z výroby mají toho silikonu přesnou vrstvičku v konstantní vzdálenosti od okrajů... Asi by se podobného výsledku dalo dosáhnout i doma ručně, ale ten sprej odkazovaný Fizzem je mnohem snazší řešení.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Choseho Zetor 25A

#489 Nový příspěvek od Fizz »

Sprej vyzkoušený v mnohe náročnějších aplikacích.

Silikon na těsnění z výroby je neco jiného, aktivace tlakem, a pak se přilepí, když to napatlesz tuby nechá se pouze odvetrat a pak se hned instaluje.

Osobně považuji silikon po mých zkušenostech za dost nebezpečnou věc, kolikrát jsem mel v rukách hrudy ci hrudky které ucpaly filtr či nějaký mazací kanál. O vhodnosti materiálu už nemluvím, kamnářský tmel, sanitární silikon atd.

Zvláště v době kdy pro tyto specifické aplikace existuje řešení vlastně na míru a ne jedno. Tohle konkrétní mam vyzkoušené.

Hlavně to po tom silikonu dobře odmasti. Celý to těsnění můžeš vzít skotch bridem ať je čisté a má správný grip.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Choseho Zetor 25A

#490 Nový příspěvek od Fizz »

Ta cena spreje je vtipná, první plechovku jsem tehdy kupoval snad za litr a vezl ji jako poklad. Je to tak 15let.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#491 Nový příspěvek od Chose11 »

Spray bych si i objednal, ale už asi není v nabídce.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Choseho Zetor 25A

#492 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Choseho Zetor 25A

#493 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Když jsem si ten motor přebíral ve firmě, kde mi tu GO dělali, tak mě také varovali, ať silikon zbytečně nikam nedávám, že hrozí to, že se po motoru někam vydá a někde se pak zastaví... Ale pokud bych to tam dával, tak bych to udělal podobně jako Jaro - ten tenkrát psal, že si silikon přendal do injekční stříkačky s jehlou, aby aplikoval docela malou housenku.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Choseho Zetor 25A

#494 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Ještě mě napadlo - dříve dělali 2 různé tloušťky těsnění pod hlavu. Raději tedy pořídit to slabší nebo silnější? To silnější by lépe kompenzovalo vystouplejší vložky? Na bloku bylo fixem u každé vložky napsáno pokud si dobře pamatuji 0,12, což mi přijde v pořádku. Zkoušel jsem to přeměřit, ale nemám doma vhodný rovný předmět, který bych přes vložku položil. Tak věřím tomu, že to bylo usazené dobře a vložkama to není.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Choseho Zetor 25A

#495 Nový příspěvek od Peter768 »

Páni dovolím si reagovať s faktami...
Ktoré traktory mali najviac kazové hlavy? No 25ka je v tomto určite TOP. A poloha umiestnenia štiftov od zdvihátok tiež nie je moc dobré riešenie. Hodili by sa štefty aj za zdvihátka. A to sa =
Krivé hlavy, krivé bloky, X krát ťahané bez momentového kľúča (volakedy to doma bežne nemali) ...
Bloky skoro nikto nezrovnáva.
Čo sa týka tmelu na 25ku ho treba. Niektoré 25ky majú krivé bloky aj 2mm. Treba to pomerať a potom podľa krivosti nanášať tmel. Hlavu som mal dole asi 4krat, a 3 a 4krat som dával tmel, lebo buď slzila voda alebo presakoval olej. V mojom prípade som naniesol jemnú vrstvu a drží to.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“