Choseho Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#61 Nový příspěvek od Chose11 »

tak se dneska v myčce nějak takhle začalo

Obrázek

postupně přibývala mlha

Obrázek

až na heveru zmizel úplně :vysmech:

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#62 Nový příspěvek od Chose11 »

po návratu domů jsem nalil do oleje přípravek na výplach motoru

Obrázek

nechal deset minut klapat a šup do dílny

Obrázek

a olej šel ven, čekal jsem že když byl motor dělaný, bude olej v lepším stavu, holt jsem zvyklý na auta a ne traktory

Obrázek

čištění sítek, půjde dolů i vana a držáky filtrů, z trubiček co vedou z bloku motoru do filtrů teče olej

Obrázek
Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#63 Nový příspěvek od Chose11 »

a takto je ten výdech motoru

Obrázek

asi ho zadělám, chci dát jiný filtr se skleničkou
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Choseho Zetor 25A

#64 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já mám motor po go a olej byl při první docela krátké výměně klasicky černej jako bota. Prostě starej diesel.

Ještě upřesnění k mazání toho čerpadla: ten provrtaný šroub vpravo dole na tělese slouží ne k mazání ale k odtoku přebytečného oleje. Jinak sem olej proniká od vaček, které ovládají elementy čerpadla. V tělese regulátoru se také samostatně nemění, je to opět propojeno s celou olejovou náplní.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Choseho Zetor 25A

#65 Nový příspěvek od ota »

Chose11 co jsme teď přivezli toho hona min 6 let stál. Vylustili jsme olej a vyčistili odstředivku. Byla špatně složená. Tedy nečistila správně. Už jsme si říkali no to bude v motoru matroš. Pod jedním víčkem ventylů prolínal olej. Sundali jsme víčko a tam čisto jak v pokojíčku. Dali jsme nové těsnění pod víčko. Nalili nový olej do motoru. Ještě porychtovali pár věcí. A pak motor nastartovali a projeli. Tekla ta jímka, tak hon jen trochu projet a šup s ním na dvůr k dílně. Jímky jsme vyměnili všechny, ale bohužel jedna hlava na motoru asi Polská a jímka neseděla a natekla nám voda kolem jímky do válce. Nevěděli jsme jestli není třeba vložka špatná. Pro jistotu jsme vylustili olej. A syn že ten je černej jako uhlí. No však jsme ho tam nalili a nic neodběhal. A pak jsme olej slili do kanistru. A on při nalívání přez trychtýř krásně čistej. Jak byl vypuštěnej v kýbly větší množství zdál se jak mazut. Ale jak jsme ho slívali do kankstru krásně čistej namodralej. Na dně v kybly nezůstalo vůbec nic. Ani trošku marastu.
Ono někdy to množství v nádobě zkresluje. Když se olej rozlil, teprve bylo vidět že je čistej. Půjde spátky do motoru. Zítra by jsme to chtěli zase poskládat.
Koukám na ten výplachovej přípravek. Chtěl bych u ještěrky před výměnou proplach. Je tam olej asi 10 roků. Já s ní jezdím chvilku. Předtím asi 8 let stála v kopřivách. Konečně jsem sehnal správný filtr. Tak uvažuju o něčem do oleje pro jakýsi proplach. Máš už vyzkoušené s tím přípravkem? Že bych si to aplikoval taky. A pak dal novej olej. Sice ten olej co tam je není zase tak černej. Ale musím ho vyměnit je tam moc dlouho.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#66 Nový příspěvek od Chose11 »

No, já byl dnes platit u svýho dodavatele dílů na auta díly za Listopad, tak jsem se zeptal jestli něco nemají na proplach a dali mi tohle. Tak jsem to zkusil, až shodím víko ventilů a vanu tak uvidím jak to propláchlo, ale zkušenost s tím nemám. Ale všeobecně co psali chlapi tady, je zaručený dát před výměnou oleje do motoru litr nafty, nebo líp poctivej komunistickej petrolej a nechat to klapat a horký vypustit. Ten ekologickej novej petrolej prej tak nefunguje, to tu taky někdo psal. Ale furt si myslím že jsem tím přípravkem na proplach motoru neublížil. Ten petrolej plus nafta jsem zkusil na motoru na felicii, když byl původně plnej šlehačky oleje a vody. Kupodivu to celkem vypláchlo a motor po výměně těsnění jezdí v pohodě.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Choseho Zetor 25A

#67 Nový příspěvek od ota »

No mi kdysi dávno koupili 10l kanistr proplachového oleje přímo na to. Nalili jsme to podle pokynů na kanistru do motoru. Taky nechali klapat podle návodu. Vylustili ven do nádoby. Bylo to vcelku černý. Pak jsem sundal víčka na ventylech a nebylo ten proplach vůbec poznat. Ty štelovací šrouby na koníkách byly jen koule. Sundavali jsme prsa a dávali ty těžký. Měnili jsme ložiska na rozvodovým mezikole. Pod kolama jsem to škrábal špachtlí jak kyt. No bylo jasný, že to by neroslustilo nic. Je to traktor původem z kravína. Jen dolívali cosi co našli do motoru. Ale máme ho roky a chodí vcelku obstojně. Teď olej a filtry děláme pravidelně.
U té ještěrky ventyly byly vcelku čistý. Ale když to budu dělat, tak bych to chtěl propláchnout. No tak to asi zkusím taky. To jen pro klid duše, že jsem pro to udělal maximum. Po těch letech co to stálo.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#68 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak a asi první vážný problém, objevuje se mi voda v prostoru mezi hlavou a blokem motoru, teče jakoby ze vstřiku. Celou dobu asi traktor nemíval voda v motoru stále, jen při používání, tak se to projevilo teď až tam mám nemrznoucí směs. Poradíte kde může být problém, snad není prasklá hlava?

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4417
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Choseho Zetor 25A

#69 Nový příspěvek od Peter768 »

Ak to tečie od vstrekovača, tak ho vyber, a pozri odkiaľ tečie voda. Môže byť zlý okrúžok, alebo trubka vstrekovača.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#70 Nový příspěvek od Chose11 »

Děkuji za radu, dnes už v dílně končím, včera jsem byl darovat krev, dnes dopoledne jsem vedl seminář sebeobrany pro ženy a odpoledne v dílně, jsem z toho nějaký utahaný. Každopádně dole jsou držáky baněk filtrů- u trubiček teče olej. Vana motoru je taky dole, vydrhnutá, stejně tak víko ventilů, ale tam nepřežilo těsnění. Zítra jestli vyjde čas na dílnu přeběhnu vůle na ventilech, pustím se do vzduchového filtru a kouknu na ty vstřiky. Motor jako takový je uvnitř velmi čistý, nakolik mu pomohl přípravek na výplach nedokážu posoudit.

Obrázek
vana motoru

Obrázek
víko ventilů

Obrázek
Obrázek
motor je opravdu bez olejových úsad
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#71 Nový příspěvek od Chose11 »

a u kotle na trubkách mě hlídá věrná kočka z Kojetína (pochází tady z fóra, už netuším od koho), měla tam pelech, ale chce spát na zemi, možná víc hřeje

Obrázek
Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Choseho Zetor 25A

#72 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Mně to dělali také o-kroužky kolem pouzdra vstřikovačů. Trubky ale asi také budou na konci životnosti. Ale to musí hlava dolů. Ty kroužky stojí pár korun, rovnou vyměň i ty kolem žhavičů.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#73 Nový příspěvek od Chose11 »

děkuji za radu, zítra to rozeberu, hlavně jsem měl obavy o prasklou hlavu, to snad není, ještě prosím o radu jaké těsnění patří na trubičky k baňkám fitrů
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4417
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Choseho Zetor 25A

#74 Nový příspěvek od Peter768 »

Pozri sa sem... www.zetor25.sk posielajú aj do ČR...

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7883
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#75 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak jsem měl dnes kliku a koupil jsem originál startovací kliku :D Zbytek řízení taky, takže je komplet, držák dynama, regulátor dobíjení a schránku na nářadí pod nádrž.... Zítra přijdou chlapi zapojit radiátory do dílny, tak jim budu po ruce a odpoledne mám cestu do města, tak koupím těsnění na motor a budu snad pokračovat. Dnes jsem na nic nesáhl, byl jsem skoro celý den v práci odklízet sníh.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“