Choseho Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#466 Nový příspěvek od Chose11 »

Dušane, to by znamenalo vyvrtat ven všechny trubky ven a dát tam železné....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Choseho Zetor 25A

#467 Nový příspěvek od anton30 »

Tie medene ani netreba extra odvrtavat. To je take makke, ze to pojde opatrne von aj nejakym specialne zabrusenym srobovakom.
Ja som zo zaciatku tiez daval medene rurky. Urobil som tak asi 3 hlavy. Nefucala mi ani jedna, ale ja som pred rozlisovanim daval zeleny loctite 638. Potom som kvoli mojej lenivosti presiel na ocelove rurky z Vradista :)

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Choseho Zetor 25A

#468 Nový příspěvek od Pavel »

hele choze tady jeden hlavu delal jako ty a taky to nemohl utesnit nekolikrat tak sem mu rek at to zaleje vodnim sklem a povari dlzelo to pres 10 let driv to tak delaly ten dedek byl vyucenej jeste u svobody na svobodovka delal servisaka svobodaku jak rikal

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Choseho Zetor 25A

#469 Nový příspěvek od Jaro25 »

Možno by to zvládol aj prípravok na utesňovanie chladičov, ale keď to nejde dolisovať, tiež by som už medené nedával. Keď je tam nemrznúca zmes, aj tie oceľové vydržia dlho.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#470 Nový příspěvek od Chose11 »

Dobrá, dám všechny ocelové, ale napadla mě ještě jedna myšlenka, ale zas dvě trubky se povedly a dvě ne... Ten lisovací přípravek, tak ten šroub mám vyrobený z klasické závitové tyče, není potřeba mít jemný závit? Netuším jakou silou můžu působit na hlavu, mám strach o prasknutí.

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: Choseho Zetor 25A

#471 Nový příspěvek od nonius »

Otec robi chladiarinu skoro 50 rokov a tych kuzelov volali to "rozpertlovat" sa narobil pozehnane od 6 mm do 24mm. A od mala viem- pocuvam, ze ak sa nepodaril kuzel na prvykrat, tak sa odrezoval a robil novy. Opraveny, prelisovany, obrusovany, zaskrabavany a podobne uz nikdy poriadne netesnil.

Zial v hlave to nie je mozne skratit. Treba zakazdym novu trubku. Ak sa to nepodari na prvykrat, tak vacsinou to uz na dalsi pokus nikdy nedotesni.
Robime teraz uz len ak tak klimatizacie a pocuvam to stale dookola. Ale uprimne ma to este neomrzelo, lebo otec toho vela nenarozprava :-)
Podla mna je to podobne aj v hlave, ze ak sa to nepodari na jeden sup, na druhy pokus uz to nebude dobre tesnit.
Tie komunisticke trubky boli a ak sa najdu, tak aj su hrubsie a hlavne z kvalitnejsieho materialu ako tie nove. V podstate ako vsetko dneska.
Tak ak chcete skuste urobit 1 medenu novu na hotovo a uvidis. Nemalo by to stat nejako vela, alebo? Toto by som urobil ja.

Inak zavit na original pripravku je jemne stupanie a ani s jemnym stupanim sa to neroztahuje na rychlo. POMALSIE=LEPSIE=RYCHLEJSIE.
A na tie novsie trubky pridavame obcas na kuzel "pertlovaciek" trosicku oleja predtym nez sa ta trubka roztahuje. Kvoli mikroprasklinam na ploche spoja v srubeni. Takze ak das loctite albo silikon pred rozlisovanim v hlave, tak to tomu myslim pomoze viac ako na sucho.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3746
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Choseho Zetor 25A

#472 Nový příspěvek od Jaro25 »

Je to možné s tým opakovaným prelisovaním, každopádne tú meď by som vyžíhal. Mne sa to podarilo prelisovať, lebo mi trubka začala slziť po rokoch na traktore, tak som to dotiahol priamo na motore bez demontáže hlavy a drží. Ale nemusí to byť všeobecné pravidlo. Až tak veľa tých trubiek som zasa neurobil.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Choseho Zetor 25A

#473 Nový příspěvek od mihi »

Ak by nestačila obyčajná závitová tyč ,dajú sa kúpiť aj pevnostné závitové tyče....
Mihi

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Choseho Zetor 25A

#474 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja dávam medené na všetky hlavy. Nič netečie, ale treba to naozaj dotiahnuť prípravkom. Prípravok mam skrutku a maticu pevnosti 10K. Rozmer M14. Obyčajne 8G som zničil na tretej hlave.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#475 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak zase malý posun, náprava je bez vůle.

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
PepaD
Příspěvky: 424
Registrován: pon pro 05, 2022 11:18 pm
Bydliště: Blansko

Re: Choseho Zetor 25A

#476 Nový příspěvek od PepaD »

To se někdo má .....

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#477 Nový příspěvek od Chose11 »

Tak hlava přetěsněná, nachystaná na zítřejší tlakovou zkoušku v horké vodě.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#478 Nový příspěvek od Chose11 »

Momentálně jsem se zastavil na volném pouzdru vačky, příští týden by mohlo být vyrobené.

Obrázek

tak jsem se mezitím pustil do výroby prachovek, filc a vysekávače nebyl problém, horší to bylo s mědí a nakonec to bylo tak jednoduché. Použil jsem kloboučky co používají klempíři na střechách a odřezek trubky co se mi válel na ponku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#479 Nový příspěvek od Chose11 »

A ještě se pochlubím dvěma dárečky, od rozebírače zetorů dynamo, který si myslím že je nefunkční, jak na něj přijde kouknu na něj. A potom mi Rosch8 zrenovoval budíky!!! Nádherná práce.

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Choseho Zetor 25A

#480 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Pěkně pokračuješ, budeš to mít vymazlené. Ať se daří.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“