Choseho Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#826 Nový příspěvek od Chose11 »

Víťo, ono za ty roky je všechno trochu vytlučené, těžko určovat přesný rozměr, ale děkuji. Dnes je další den, kdy si říkám jak už by se mi hodilo mít zapojený ten soustruh, přechodku bych vyrobil jedna dvě. Ale prostě zítra vezmu kus trubky odpovídajícího vnitřního průměru, jakýkoliv rezavý šroub M24 a vyrobím přechodku ala co dům dal. Mám v plánu zítra, nebo v sobotu ráno si půjčit od sousedů traverzu a kultivátor (tam čepy sedí, raději už jsem je měřil) a zkusit připravit pole.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Choseho Zetor 25A

#827 Nový příspěvek od vitex »

Tu redukci ohneš.Nafoť to,dej rozměry a já se pokusím přes víkend vyrobit.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#828 Nový příspěvek od Chose11 »

Asi využiju tvé nabídky a zítra se to pokusím dát dohromady. Pokud ovšem budu muset sázet v sobotu, budu muset improvizovat i za cenu toho že to bude na jedno použití.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1547
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Choseho Zetor 25A

#829 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Já jsem chtěl také nasázet rané brambory (mám ale jen ár, takže vše ručně), dokud je ještě trochu vlhkosti v půdě a dostal jsem od tchýně následující dotaz: Není na sázení brambor ještě brzy, co když přijdou ledoví muži a pomrzne vylezlá nať?

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#830 Nový příspěvek od Chose11 »

Když pomrzne nať, není to taková tragédie, ona brambora vcelku rychle obroste. Já mám dnes předoperační vyšetření a pokud dopadne dobře, za týden operace a pak nebude nikdo, kdo by je dal do země a v květnu, nebo červnu by už bylo pozdě.... V podstatě do středy je šance.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Choseho Zetor 25A

#831 Nový příspěvek od ota »

To Chose11 není pravda, že na brambory je pozdě. Samozřejmě brambora potřebuje svojí vegetační dobu. Ideální je, že se sadí když má půda vláhu. A pak potřebuje teplo a vláhu. Ale zase ne moc, jinak hnijou. Stalo se nám že jsme dávali brambory do země i 10 května. Všichni dávno brambory v zemi. Ale oni to pak snadno doženou. No a jestli vyoráváš o 14 dní dýl, prd se děje. Dneska je všechno moc posunutý dopředu. Dříve se hýbalo se zemí až po velikonocích. Pantatík tuhle vzpomínal, kdy se začínalo s jařinama. Teď je to o měsíc dřív. Neboj se brambory vyrostou i když je vsadíš v červnu. No akorát je budeš sklízet o něco dýl než jiní.
No a párkrát nám nať taky zmrzla. Pamatuju se, jednou i nať zapadala sněhem. Růst se o chvilku zastavil, ale pak pokračoval dál.

Fizz
Příspěvky: 7984
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Choseho Zetor 25A

#832 Nový příspěvek od Fizz »

Já mám takovou zkušenost že ty pomrzly jsou kolikrát pomalejší než ty vysazeny klidně i měsíc později.

Stejná odrůda stejný pole řádek vedke.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 6172
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Choseho Zetor 25A

#833 Nový příspěvek od fikejz »

8) Už se to tu psalo mockrát. Brambora potřebuje na vzrůst nějakých 90 dní. Sklizeň koncem září -90 = v květnu ale i v červnu času dost.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#834 Nový příspěvek od Chose11 »

Zapršelo a je po práci. V sobotu uvidím, taky mám stále rýmu, tak je možný že čtvrtek neklapne a stresuji se zbytečně.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Choseho Zetor 25A

#835 Nový příspěvek od vitex »

Nehoň se,beztak se nedoženeš.Já vloni dával brambory začátkem července a sklízel v listopadu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Choseho Zetor 25A

#836 Nový příspěvek od ota »

Já nedával žádné a ještě v cimře jsou 3 bedny. Tedy do bedny se vleze 50 kg. Dneska jsem byl nabrat do kýble. Manželka že skoč mi pro brambory. A nabírám z bedny a bral jsem ty větší. Ale jsou tam malé a krásně narašené. Povídám si, já si snad zasadím! Takové krásné brambory na sadbu jak dělané!
O víkendu bych chtěl jít sázet, ale stromečky do lesa. Brambory manželka na podzim objedná v práci. Jen pak pro ně dojedu k ní do práce. A bude hotovo.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#837 Nový příspěvek od Chose11 »

Dneska se tak krásně jezdilo.....Fotky nemám, video taky nemá kdo natočit. Dal jsem do kupy jeřábek do trojbodu a půjčil si od sousedů 5m traverzu, ale macatou, prý tramvajovou a pojezdil pole, hroudy se krásně rozpadaly. Pak jsem vrátil šínu a půjčil si od nich dospělej kultivátor, soused nechtěl věřit že ho utáhnu, oni mají 50 Supra a ten s tím sotva cvičí. No měl pravdu, párkrát jsem jel zadních a řídil pedálama, ale traktor se s ním statečně pral. Ovšem vytáhl jsem z kopřiv svůj kultivátor, který jsem koupil v kovošrotu a neměl na něj čas. Je o poznání lehčí a prý originál za Z25. Tak je nasazený v ramenech a zítra budu dělat opravu radliček a vyzkouším ho, ale záběr má téměř stejný jako sousedův. Třeba udělám fotky.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3119
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Choseho Zetor 25A

#838 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Jasné, fotky sprav! Som zvedavý, ktorý kultivátor máš na mysli.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#839 Nový příspěvek od Chose11 »

Slíbil jsem fotky, poprosil jsem tátu, ale připadá mi, že fotí v jakési ekonomické variantě i video má takové jednodušší rozlišení, nu tady fotky a jdu hodit video na trubku. Jo rok výroby 1959, o rok mladší jak traktor.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Samozřejmě jak jsem dojezdil obě pole, začalo pršet.... Osud je proti tomu abych sázel. :vztek:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Choseho Zetor 25A

#840 Nový příspěvek od Chose11 »

Kultivátor spolu s pluhem PN 252 jsem zachránil z kovošrotu, chyběli nějaké radličky a seřizovací šroub záběru byl ohnutý jak se nakládal rukou do kovošrotu.
Při jízdě se mi zdá že traktor nejde naplno do otáček a nemá dostatečný výkon, ale nemůžu posoudit, nemám jiný na porovnání. Rozlišení videa je hrozné, příště použiju svůj mobil, anebo je to tím, že mi to táta poslal přes Whatsapp.

Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“