Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
malek
Příspěvky: 363
Registrován: úte pro 23, 2014 3:42 pm
Bydliště: Čechtice

Zetor 25A

#1 Nový příspěvek od malek »

Tak po dlouhé době zdravím všechny nadšence a majitele Zetorů 25.. Již oficiálně se připojuji do skupiny pětadvacítkářů, jako hrdý čerstvý majitel právě tohoto skvostu. Po skoro dvaceti letech jsem traktor přitáhl zpátky do rodiny. Kdo by to byl řekl, že nějaký osmnáctiletý parchant přitáhne domů něco takového , že? Co vám musím povědět... můj největší sen SPLNĚN! :pohar: Tohoto traktoru jsem se jako malý kluk hodně bál, kvůli tomu jaký dělal kravál :D
Strejcovi traktor vrátili v restituci.. začal s ním hospodařit a po nějaké době potřeboval silnější.. Tudíž batrdle, jak tomu říkával, prodal do vedlejší vesnice pánovi za 13 tisíc korun. Stále mi o tom vyprávěl už před pár lety, já jsme neodolal a začal pátrat, kde se nachází.. netrvalo mi to dlouho.. šel jsem za tím pánem a ptal se, jestli nemá ten traktor, jak kdysi odkoupil od strejce... a hle.. stál ve stodole.. no a už to začalo.. trvalo mi to skoro dva roky, než jsem ho získal.. ptáte se na cenu? Cena byla stejná, za jakou to pán kupoval.
Traktor jsem hned po zjištění okukoval a zkoumal, zda-li ho nastartuju a rozpohybuju.. Dlouhou dobu stál.. Žhavení nefunkční, nafta tam nějaká byla, baterie byla taky.. po zasunutí bošáku do spínačky se rozsvítila kontrolka dobíjení.. vysvitla naděje opravdového startu.. motor se chvilku nechal přemlouvat a pak skutečně blafnul a jel celkem hezky.. nafoukl jsem pneumatiky, předal peníze a vyrazil ze stodoly honem, než si to rozmyslí :smich: :smich:
Brzdí pouze ruční brzda, ale jel jsem.. po vlastní ose, po polích, loukách až domů. :ano:

A práce může začít..
Obrázek


Obrázek
Zetor 25A r.v. 1956

zet3
Příspěvky: 161
Registrován: pon led 28, 2013 6:00 pm
Bydliště: Čadca

Re: Zetor 25A

#2 Nový příspěvek od zet3 »

Gratulujem ku kúpe a prajem veľa síl k opravam 8)

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 25A

#3 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj. Vitaj mezi náma bláznama. Odkaď si. Moc pěkný příběh... Jak sa traktor vrátil po letech zpátky k rodině... Tož ať dlouho slouží a opravy i úpravy jdou rychle od ruky :friends:
Libor :-)

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8985
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Zetor 25A

#4 Nový příspěvek od Sniper »

Tak vítej, ať ti Z25 dělá jenom radost a co nejméně starostí 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25A

#5 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Také tě vítám. Pěkný příběh, na cenu jsi měl štěstí, jak píšeš, honem, než si to rozmyslí. :-)
To že chytil po těch letech je dobrá zpráva. Ale vypadá, že na něm bude práce. Máš v plánu to vzít z gruntu, jak se říká do šroubku?

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25A

#6 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Kdo by to byl řekl, že nějaký osmnáctiletý parchant přitáhne domů něco takového , že?
Si mladý, držím ti palce aby ti elán a chuť do práce vydržal 8). Tak nech sa ti darí...
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25A

#7 Nový příspěvek od mihi »

Prekrásny príbeh 👍
Držím palce a tešíme sa že si sa ku nám pridal.


Mihi
Mihi

Bolevak
Příspěvky: 1113
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 25A

#8 Nový příspěvek od Bolevak »

No vítej, přeju hodně zábavy s novou hračkou:-)
Zase jeden stroj zachráněn:-)

Uživatelský avatar
malek
Příspěvky: 363
Registrován: úte pro 23, 2014 3:42 pm
Bydliště: Čechtice

Re: Zetor 25A

#9 Nový příspěvek od malek »

Děkuju vám kluci za krásné ohlasy. To víte.. mám z toho ohromnou radost, doma si z toho dělají srandu, ale startuju klikou traktor skoro každý den :smich: Ono mě to brzy přejde.. těch oprav co bude je obrovské množství.. Brzy přidám fotky z již provedené opravy motoru.
Zetor 25A r.v. 1956

Uživatelský avatar
malek
Příspěvky: 363
Registrován: úte pro 23, 2014 3:42 pm
Bydliště: Čechtice

Re: Zetor 25A

#10 Nový příspěvek od malek »

Míra Z 25 píše: ned dub 04, 2021 9:32 pm Také tě vítám. Pěkný příběh, na cenu jsi měl štěstí, jak píšeš, honem, než si to rozmyslí. :-)
To že chytil po těch letech je dobrá zpráva. Ale vypadá, že na něm bude práce. Máš v plánu to vzít z gruntu, jak se říká do šroubku?
Ano , ano.. mám to v plánu vzít z gruntu... ale pomaličku už začínám s celkovou opravou..
Jinak.. Mám tu doma staré hranaté blatníky... kdo by chtěl, tomu nechám za odvoz.. jsou pohnilé, ale jste daleko profesionálnější v těch opravách a třeba by se povedlo je opravit, nevím. Jestli tu někdo takový bude, nafotím je a fotky vložím nebo pošlu do zprávy :)
Zetor 25A r.v. 1956

Uživatelský avatar
malek
Příspěvky: 363
Registrován: úte pro 23, 2014 3:42 pm
Bydliště: Čechtice

Re: Zetor 25A

#11 Nový příspěvek od malek »

Pětadvacítku mám v plánu dát do takové parády, jako vyjel z fabriky.. na dosti místech zjišťuji modrou barvu plechařiny a wapka již odkryla i původní barvu podvozku.. takovou zlatohnědou, ale víte o čem mluvím.. takže do té i půjde teď.. jenže toť daleký plán do budoucna :) aktuálně sháním DISK 3,25Dx16.. na jednom kole mám disk z 3011 a to 4,00x16, klidně i vyměním :)
Zetor 25A r.v. 1956

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A

#12 Nový příspěvek od Jaro25 »

Naozaj je to rarita, takto vrátiť domov traktor. Ak ho chceš urobiť z gruntu, tak roboty bude veľa a aj peniaze to bude stáť, no sny sa majú plniť, ak sa len trochu dá. Držím ti palce a želám veľa trpezlivosti, lebo aj tej bude potreba asi toľko ako peňazí.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
malek
Příspěvky: 363
Registrován: úte pro 23, 2014 3:42 pm
Bydliště: Čechtice

Re: Zetor 25A

#13 Nový příspěvek od malek »

A hned jsem začal shánět po lidech v okolí díly a zdá se, že se daří :smich:
Obrázek
Obrázek
Dokonce zrepasované čerpadlo ucpané novinami z roku 69 :)
Obrázek
Hlavu jsem odvezl na GO, už by mohla snad být hotová.
Aktuálně mám traktor rozebraný v dílně, přední náprava půjde taky zrepasovat, neuvěřitelné vakly tam byly.
Fotky dodám
Zetor 25A r.v. 1956

Uživatelský avatar
malek
Příspěvky: 363
Registrován: úte pro 23, 2014 3:42 pm
Bydliště: Čechtice

Re: Zetor 25A

#14 Nový příspěvek od malek »

malek píše: pát kvě 14, 2021 7:58 pm A hned jsem začal shánět po lidech v okolí díly a zdá se, že se daří :smich:
Obrázek
Obrázek
Dokonce zrepasované čerpadlo ucpané novinami z roku 69 :)
Obrázek
Hlavu jsem odvezl na GO, už by mohla snad být hotová.
Aktuálně mám traktor rozebraný v dílně, přední náprava půjde taky zrepasovat, neuvěřitelné vakly tam byly.
Fotky dodám
Edit: zajímalo by mě, proč nemá to repasované vstřikovací čerpadlo nikde vyražené písmeno A ani K
Jedná se snad o Nkové čerpadlo? Neboli čerpadlo prvních 25? Cca třeba rok 50-52?
Zetor 25A r.v. 1956

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25A

#15 Nový příspěvek od Bellian »

Také tě zde vítám a přeji ať se ti daří. Nejlepší podle mě, že se vám vrátil ten původní a to se cenní nadevše 8) 8) 8) 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“