Zetor 25A

Moderátoři: Lukashil, mihi

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 771
Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Bydliště: PZ

Re: Zetor 25A

#301 Nový příspěvek od Tomáš B. »

Jasně že je to Finsko. Když se to pustí na Youtube, tak je tam uživatel z Finska. Jsou ot taky nadšencí 8)

Uživatelský avatar
pavel601
Příspěvky: 1572
Registrován: čtv dub 15, 2010 9:00 pm
Bydliště: Bratislava

Re: Zetor 25A

#302 Nový příspěvek od pavel601 »

.... tak to máš pravdu , tam to ale majú ako fetiš ....to je absolútne hobby .... Tam , kde sú prachy , ...... :) :friends:

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25A

#303 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj, měnil jsem na svém 25A vývodovou hřídel a při té příležitosti bylo potřeba pořešit i padající hydrauliku.
Příčina byla možná volným šroubem mezi pístem a pístní tyčí (ta zajišťovací podložka zajisí jen šroub k pístu, ale celý se protočil na tyči).

Jenže jsem při té příležitosti nakoupil i novou manžetu a pístní kroužky, tak už bych je vyměnil. Otázka zní: Mají kroužky úkos a rozlišení směru, jako u motoru?
Původní píst měl spodní kroužek značkou dolů (proti tlaku) a vrchní značkou nahoru (zn Infesto F). Nové kroužky mají zn KO a jsou asi o 0,2 mm širší.

Posuvkou a okem žádný úkos nevidím, ale to neznamená že tam není nebo že nemá značka význam.
Obrázek

Obrázek
Taky se mi nedaří sehnat ten hliníkový těsnicí kroužek pod válec hydrauliky do spodního víka. Nevíte někdo? :)
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25A

#304 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Značku KO jsem viděl na pístních kroužcích do motoru. Ten popisek KO by měl jít v motoru nahoru proti tlaku. Tak by to mohlo být stejné i u pístu hydrauliky, tudíž taky proti tlaku. To hliníkové těsnění jsem neřešil a nechal jsem tam to původní. Nikde v e-shopech jsem jej neviděl. Leda jej nechat někde vyrobit...

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25A

#305 Nový příspěvek od Jakub »

Taky si říkám, dám je značkou proti tlaku. Hliníkové těsnění jsem přeleštil na desce na 1000 šmirglu, tak snad nebude tříboďák padat. Asi jsem měl pohozené horní ramena na drážkách výš. Ve spodní poloze totiž byly úplně vodorovně a v horní poloze už hodně dovrchu. Vrátil bych je o pár drážek níž, jenže o kolik?
Na prostředním drážkování u páky pístnice jsou značky, ale na krajích u horních ramen značku nevidím. Je na usazení horních ramen nějaký recept?
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25A

#306 Nový příspěvek od Jakub »

Už jsem mohl nalít olej do převodovky a nastartovat, ale není čím :( Poslední dobou tak 1 z 10 startů bylo zachrčení a startér zaskočil až na druhý pokus.
Tak jsem jej vydělal, jak ježka z klece a zuby jsou omleté a hlavně bubínek volnoběžky venkem prasklý. Náběhy by snad šly někde nabrousit, ale ten bubínek nevím.
Rychloběžný za 9 tis není zrovna málo, ale tu volnoběžku s pastorkem mají všude vyprodanou. Můžu zkusit opravu při dodání starého dílu - Slušovice BVM , ale možná mě taky s prasklou volnoběžkou pošlou do háje...
Obrázek Obrázek Obrázek
https://postimg.cc/gallery/Tw6drt9
Jinak točil dobře, lehce, motor chytá taky dobře, žhavení funguje, vždycky start do 5 sec...
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 686
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25A

#307 Nový příspěvek od Jančo66 »

Jeden pán na Morave ich repasuje tak, že vyvarí C02 a potom vyfrézuje.
Akú to má životnosť neviem, ešte som to netestoval, ale mám už 1 ks doma.
Ak chceš napíš mi PM a dám ti na neho kontakt. Michal
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Bolevak
Příspěvky: 1114
Registrován: pon led 04, 2016 9:49 am
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Zetor 25A

#308 Nový příspěvek od Bolevak »


Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25A

#309 Nový příspěvek od Jakub »

Jé, díky za tip.
Já už jsem "stihnul" objednat celý nový pastorek tady: https://www.elancar.cz/pastorek-magneto ... 63780.html
Tak můžu nechat zrepasovat i ten starý a budu mít dva. :)
Na věnci je vidět, že zuby neseděly po celé šířce, pastorek měl jít blíž do věnce, taky by se neroztáčel tak brzo a neomlely by se zuby asi.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25A

#310 Nový příspěvek od Jakub »

Tak nový pastorek pasoval. Občas teda nezaskočí, ale to mají spíš na vině lehce ohlodané náběhy zubů na věnci. Ale v tomhle případě nezachrčí, protože pokud náhodou nezaskočí, tak nedolehnou silové kontakty motoru a neomílá to zuby. Dřív stačily dolehnout a to je problém.

Mám dotaz ohledně čerpadla hydrauliky v malé skříni s převodem. Připojitelné na vývoďák, šestidrážku.
Něco takového:

Obrázek

Půjde to na vývoďáku zajistit proti spadení? Kolík to asi nemá, ten by vyšel doprostřed převodu. Uvažuju nad pohonem štípačky, toto na hadicích naháknout na vývoďák mi přijde lepší, než laborovat s délkou a zalomením kardanu. Aby mohla být štípačka blíž k traktoru, kvůli těžišti a odpadne starost o kardan a zvýší se otáčky čerpadla, pro pohon na čtvrt plynu.

Existují různé typy šestidrážkových vývodů, např. u Z25 jiná, než u novějších traktorů? Abych nenarazil. Směr je u všech Zetorů po směru hod. ručiček při pohledu za traktorem, ale ty rozměry a zajištění úplně neznám :)
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7434
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25A

#311 Nový příspěvek od mihi »

Kľudne si odmetaj svoju 6 drážku na kardane 25 ky a porovnaj s katalógom toho prevodu...
Mihi

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25A

#312 Nový příspěvek od Bellian »

Že jsou ty drážky jiné jsem ani nevěděl, použivám převodku s ext. čerpadlem jak u Z25, tak u 7245 dříve 7211 a 5611. Všude pasuje i kardany co mám doma mi zatím pasovali na všechny traktory co jsem měl.

Problém je zajistit proti pootočení, mám to tak nějak provizorně, ale už to tam bude rok a poštípal jsem stovky metrů dřeva.
Jen je potřeba pamatovat, že když je to přes 3-bod, tak nesmím štípačku zvedat, jinak bych to rozlámal.

Ještě tam dávám M6 šroub abych to více dotáhnul, ono když ta štípačka jde 'natvrdo' tak to docela cuká.

Obrázek

Detail u 7245 jsem nenašel

Obrázek

Jinak 25 zvládá štípání na volnoběh úplně lehce a bez problémů. Na práci není poznat, zda tam je 72 nebo 25. Na naftě už ano 8) 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25A

#313 Nový příspěvek od Jakub »

Jen je potřeba pamatovat, že když je to přes 3-bod, tak nesmím štípačku zvedat, jinak bych to rozlámal.
No já bych rád štípačku zvedal a jezdil s ní i do lesa. Ale vidím, že máš asi jiný typ té skříňky, než jsem dával v předchozím příspěvku s průchozí šestidrážkovou samicí. Jestli dobře vidím, máš vystrčenou trubku, možná slepou, s vnitřním drážkováním a tím je čerpadlo dál od traktoru, nepletu se? Možná tam máš zajišťovací kolík, ale za cenu velké délky dozadu.
Nebo je spíš riziko ohnutí od třetího bodu při spuštění dolů?
Já bych uvažoval spíš o natočení skříňky čerpadlem dolů, pokud tomu nebrání olejová náplň, závěs mám sundávací.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2534
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor 25A

#314 Nový příspěvek od Bellian »

Jo vidíš, to jsem zapomněl, mám tam prodloužení. Převodovka je stejný typ, ale do ní jsem dal ještě mezikus, protože by se to nevlezlo do 72 a u 25 díky tomu nemusím sundávat závěs. Je to dost tuhé nijak se to neohýbá.

Riziko je u mě při zvednutí se třetí bod taky zvedne nahoru a tím by tahal za ten zajišťovací rětěz (Pokud ale budeš mít řetěz hned u trakotru, tak se to hýbat nebude).

Převodovku můžeš natočit jak chceš, je konstruovaná na jakoukoliv polohu (ptal jsem se na to u výrobce). Ale zajistit ji musíš tak aby do ničeho neklepala, dostává to docela zabrat.
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 25A

#315 Nový příspěvek od Jakub »

Zajistil bych to proti otočení asi za ty 4 šrouby na převodce pásovinou nebo plechem ke skříni hydrauliky nebo konzole závěsu. Spíš mi šlo o to zajištění proti sesunutí dozadu. Ta převodka samotná bez té redukce má nějaké zajištění?
To je dobře, že pasují všechny šestidrážky i na velkých Zetorech, to jsem nevěděl :)
Máš šikovný mezikus na 3. bod, to je proti tlaku na 3. bod při odložení dlouhé štípačky v nerovném terénu nebo kvůli rozložení tahu mezi dvě oka místo jednoho?
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“