Zetor 25A Kopaničiar

Moderátoři: Lukashil, mihi

Odpovědět
Zpráva
Autor
anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Zetor 25A Kopaničiar

#1 Nový příspěvek od anton30 »

Zdravím
Podarilo sa mi zohnat ďalší traktor. Po Zetore 25K, ktorý už vlastním, to je Z25A s kabínou. Pôvodne som už ďalší traktor ani nechcel, ale nedalo mi to a poskytnutú ponuku som využil. Aj keď som dobre zvažoval či to mám urobiť vzhľadom na súčasnú spoločensko-zdravotnú situáciu.
Už počas nedávno dokončenej renovácie kultiváka mi ostalo velmi vela náhradných dielov a to najma na motor, ktorý som schopný vyskladať takmer celý. Tak som si dal inzerát do regionálnych novím, ze kupim Z25A (aby som vedel jazdit rýchlo :) ) a uviedol som, že može mať aj poškodený motor. Ozval sa mi jeden pán a čo z toho vzniklo si pozrite nižšie.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#2 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Super kauf. 8) 8)
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#3 Nový příspěvek od anton30 »

Pôvodne som ho chcel použiť ako darcu orgánov najmä hlavy valcov s tým, že po čase by som ho aj predal. Musim povedať, ze motor je naozaj KO. po starte maže na 4-5 atm, ale ako sa olej zohreje je tam 0. to sa dalo čakať. Blok je navyše zváraný a jemne slzí. Valce su vybehané, ich steny su totálne vypadané a maju jamky. Z nalievacieho otvoru ide za studena dym.
Traktor je inak zaujímavo pomalovaný, mnoho dielov je dokonca povrchovo upravených asi zinkovaním alebo chromovaním. Celkový dojem z výzoru je fakt dobrý. Je prakticky kompletný, bez zásahu kutila. Predná náprava je zjavne po nejakej oprave. Chýbaju tam závažia a predné origo disky. Zádné gumy sú ruské z kombajna SK4 a aj ked je jedno vyfucane, tak sa na tom jazdit dá a keď som včera skúsal vyviezt odpad zo záhrady, tak v blate majú slušný záber.
Po včerajšom povození musim povedať, že sa mi to celkom pozdáva. Kabína je fajn, fučalo a bol som pekne v závetrí a na tých velkých kolesách to celkom dobre sviští :)
Takže verdikt znie, že by som si ho chcel nechať. Postupne ak bude čas a chuť dám urobiť motor, pozriem prevodovku a nechám ho tak ako je. Nebudem z neho robiť leštenku zatial.

A este ku hlave...doslova som sa modlil nech tá je aspon dobrá a nech mám aspon jednu dobrú hlavu..žial nie je dobrá. Ale co je pozitívne, tak toto je jediná hlava, ktorú doma mám a nemá zjavne prasklinu medzi ventilmi alebo krížom cez sedlo ventilu. Tak sa ju pokúsim zašiť a uvidím ako dlho vydrži.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#4 Nový příspěvek od anton30 »

a este jednu vec...na foto vyššie je jedna, kde je záber na hadicu medzi filtrom vzduchu a sacím potrubím...a je v nej strčená injekčná ihla...to slúžilo na vstrekovanie éteru. Ked mi to majitel povedal, tak už vtedy nádej na dorbú hlavu padla hodne dolu...motor navyše nemal funkčne zhavice.

Uživatelský avatar
Jančo66
Příspěvky: 685
Registrován: pon kvě 22, 2017 1:26 pm
Bydliště: Žilina (okolie)

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#5 Nový příspěvek od Jančo66 »

Traktor vyzerá vizuálne veľmi dobre a zachovalo. Poznám ten pocit, mal som tiež jeden doma a chcel som ešte jeden, tak som kúpil :smich:
Zetor 25 - kultivačný (narodený medzi 1948-1950)
Zetor 25 - s redukčnou prevodovkou (zatiaľ na prácu)
Zetor 25 - agregačný (ťahač vlekov a víkendový špeciál)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#6 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Gratulka :pohar:
Si sa pochlapil teraz, pekné Áčko 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#7 Nový příspěvek od rosch8 »

Traktor vyzerá dobre, škoda tých prasklín, snáď nejdu hlboko do komorky...
Motory du týchto traktoroch väčšinou Vybehane, s tým treba pri kúpe rovno pocitat...

Uživatelský avatar
mihi
Příspěvky: 7427
Registrován: pát kvě 29, 2009 10:33 pm
Bydliště: PB

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#8 Nový příspěvek od mihi »

Super, gratulujem, nech slúži. :rally:
Mihi

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#9 Nový příspěvek od anton30 »

Ako hovorí stará múdrosť, tak mať daľšiu 25ku je skrátka lepšie ako ju nemať ;)

Dnes som tu hlavu natlakoval. Tlak z kompresora som použil cca 2 atm a nefučí. Až som sa čudoval. Voda nie je ani v oleji, ani olej vo vode. Ja ju ale aj tak zašijem mosadznými strutkami a uvidím. Vodu som si po jazde už zvykol odpúšťať. Pre mna je dôležité, že ta prasklina nejde cez sedlo ventilu. Kultivák mi začína postupne dymit..pripisujem to strate kompresie, ked šev na jeho hlave ide krížom cez sací ventil.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#10 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Přidávám se ke gratulaci ke koupi, vypadá pěkně. Nakonec dobrá zpráva ta hlava. Jak daleko je od komůrky k vodě? Abys se tam zbytečně neprovrtal...

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#11 Nový příspěvek od anton30 »

Miro, to ja teraz práve neviem, že ci sa mám alebo nemám pri tom šití do vody prevrtať. Aj by som povedal, ze sa prevrtat mám. Ešte sa musím poradiť a popozerať ako sa to robí. Jednu hlavu som už šil, ale myslím,že som tam urobil zopár chýb.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#12 Nový příspěvek od Jaro25 »

Naozaj slušný traktor, teda až na hlavu. Ja by som to vŕtal až do vody, lebo slepú dieru ťažko vyplniť až po dno. A tiež nikdy nevieš, do akej hĺbky prasklina siaha, teda sa môže stať, že nedovŕtaš až po prasklinu a tým to celé stráca zmysel.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#13 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

To já také netuším, spíš mám opačný názor a od vody bych se držel co nejdál. Netuším, jak vypadá řez hlavou v tomto místě.

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#14 Nový příspěvek od anton30 »

no da sa predpokladat, ze v blizkosti vyustenia komorky sa do vody ani prevrtať nedá..tam je masa liatiny až kto vie pokial. tam to dám čo najhlbšie a zbrúsim zavitník, nech režem až do konca diery.

Jaro, taktor sice nevyzera zle, niekto sa už na nom realizoval a porobil kopu roboty, ale dnes som len tak pozeral dokladnejsie a z prevodovky tečie olej, brzdové bubny su komplet zatečené a 3. resp. 6. stupeň riadne hučia. nevadi. zatial to bude uloženka. len je mi luto,že ho nedam nikam do garaze. nevadi, akonahle budu otvorene obchody kupim aspon plachtu.

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3742
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: Zetor 25A Kopaničiar

#15 Nový příspěvek od Jaro25 »

Jasné, že v stene komôrky sa do vody tak ľahko neprevŕtaš, ale tie dlhšie praskliny smerom k sacím ventilom asi budú končiť mimo stenu komôrky. Tá stena má ak sa nemýlim okolo 10 mm.
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Odpovědět

Zpět na „Zetor 15/25“